Haszysz

Uprawa, Hodowla, Marihuany, Konopi, Cannabis.
Awatar użytkownika
GruBy
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: śr cze 24, 2009 7:15 pm
Lokalizacja: Haga

Haszysz

Post autor: GruBy » ndz wrz 06, 2009 1:03 am

Haszysz – substancja otrzymywana ze zlepionej i sprasowanej żywicy konopi indyjskich bądź siewnych (Cannabis sativa sativa i Cannabis sativa indica), bogatej w substancję psychoaktywną THC.

Haszysz jest przetworem konopi, podobnie jak marihuana, z reguły zawiera jednak więcej THC. Palony jest zazwyczaj z tytoniem w postaci ręcznie robionych papierosów (jointów) bądź ze specjalnych fajek wodnych.

Haszysz posiada wiele odmian wynikających z pochodzenia i w związku z tym różniących się właściwościami. Najczęściej występuje w postaci niewielkich grudek (kilka gramów) bądź większych sztabek (100-2000 gramów). Haszysz pochodzący z Afganistanu i Nepalu ma bardzo ciemną, niemal czarną barwę, jest plastyczny, oleisty, stosunkowo łatwopalny i ma dużą zawartość THC - do ok. 20%. Haszysz pochodzący z Maroko, Libanu i Turcji jest suchy, kruchy, nieplastyczny, stosunkowo trudno pali się bez dodatków, ma barwę od miodowożółtej, przez jasno- i ciemnobrązową, do ceglastoczerwonej, i ze względu na dużą zawartość niewiadomych dodatków, zawiera stosunkowo niewiele THC - od 1 do 10%. Haszysz produkowany w Holandii może mieć barwę nawet zielonkawą i zawierać olbrzymie ilości THC - najsilniejszy wyprodukowany w Holandii haszysz zawierał 59% THC

ODPOWIEDZ