Ostatnia Faza Kwitnienie

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi na dworze pod słońcem.
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Witam :D Kolegi roślina Blueberry z ak47 jest na ostatnim etapie zaczynają się pokazywać biełe włoski , jest duża i krzaczysta ma ok 1.80 cm rośnie wolno bez donicy . Jest to możliwe żeby ją wykopać bez uszkądzenia korzeni i wsadzić w inne miejsce ? Bo niestety została chyba przyuważona... ;/ [mur]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: osiol »

Jest już dużą ma prawie 2m napewno ją uszkodzisz
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: 1nielegal »

ja ostatnio wydarłem krzaka z korzeniami po3godzinach dopiero przesadziłem(posypałem korzenie ukorzeniaczem)był bardzo malutki i bryła korzeniowa marna i pourywane korzenie.roślinka żyje i ma się dobrze..
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Ja ukorzeniacza nie użyje już nigdy ... Przez to straciłem jedną roślinkę ;/
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: 1nielegal »

może przesadziłeś..?
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

podlałem 3 roślinki tą samą ilością i jedna po tygodniu padła całkowicie a efekt ten było widać już na drugi dzień...
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

Może się nie przyjąć, a na 100% opóźni kwitnienie i zmniejszy plon!
Awatar użytkownika
McY
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 30
Rejestracja: 31 sie 2013, 10:08

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: McY »

jeśli rzeczywiście ktoś zauważył krzaka to nie ma co czekać i próbować. Kto wie,może sie przyjmie jeśli dobrze przesadzi.
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Kumpel mi gadał że też przesadzali z podwórka do domu i było git... Poprostu kopali w większej odległości od krzaka ...
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Dzięki za Odpowiedź na prawdę pomogliście :D Możecie mi jeszcze pomóc , ocenić ja czy już kwitnie i czy już można dawkować jej Bio-Bloombastic ? i co sądzicie o Ripenie stosować ? Dodam że niestety muszę ją dzisiaj przesadzić ;/ są jakieś środki aby ją wzmocnić po przesadzeniu żeby się odnalazła w nowym otoczeniu i żeby wszystko było okey ? Z góry wielkie dzięki .
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Dodaj fotki jak to wygląda to porozmawiamy ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Nico »

Wygląda że powolutku zaczyna kwitnąc. Jak ją masz przesadzać to jak najszybciej. Przesadź z jak największą ilością ziemi przy korzeniach i dobrze podlej. Nie wyciągaj z ziemi za łodygę tylko ładnie obkop i podważ. Co do środków ja bym nic nie dawał. I tak się zestresuje a jak z czymś przesadzisz to spalisz ją dodatkowo. Co najwyżej w nowym miejscu na dno dołka wsyp dobrej jakości ziemi i taka samą ja obsyp.
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Kwitnąć kwitnie ;) Nie wiem co to za nawóz ale skoro jest na kwitnienie to śmiało już możesz lać ;) Ripena nie używałem i raczej używać nie bd więc jeżeli ktoś już go używał to ci doradzi ;) Roślinę powinno się przesadzać do tej samej gleby w której kiełkowała i rosła ;) Inaczej może doznać szoku i się zatrzyma w rozwoju na jakiś czas...
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Dzięki wielkie . Mam nadzieje że wszystko pójdzie jak po myśli i bd okey . tylko jeszcze jedno pytanie na kwitnienie normalną dawkę lać czy na początek minimalną ?
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Ja dawałem tak jak zalecał producent ;) potem ewentualnie możesz zwiększać stopniowo ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Ok wszystko jasne :D wczoraj niestety nie udało mi się jej wykopać praca... dzisiaj mam na nocke wiec dam rade :D myślę że 1m od łodygi styknie żeby tak ją podkopać co o tym sądzicie ? przypomnę że ona ma 65dni i troche siedzi w wolnej ziemi.
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Dla pewności spulchnij sobie czymś ziemię w obrębie do o koła na 1.5m ;) Stopniowo co raz głębiej ;) Zanim ją bd wyciągał podlej ziemię żeby korzenie się tak nie po rozrywały ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Krzaczek jest już na odpowiednim miejscu, było troche walki żeby ją wykopać i wyjąć ale wszystko poszło dobrze .Po jakim czasie bd wiadomo że wszystko z nią okey ? Bo nic nie wskazuje że coś jest nie tak, choć tylko noc jest w nowym otoczeniu :D Z góry Wielka dziękówa na prawdę sporo mi pomogliście ;) [banan]
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

NMZC ;) Po dwóch trzech dniach powinno ci pokazać co i jak ;) Jak liście nie bd się robić suche ani odpadać to wszystko ok ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Elegancko mam nadzieje że wszystko bd cacy , a co do podwiązywania kiedy mogę zacząć ją podwiązywać i jak to najlepiej zrobić ?
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

W sensie że co ? Z formułuj jakoś te zdanie ;) Jeżeli ci chodzi o przywiązywanie do patyka żeby pod wpływem ciężaru się nie łamała to jak zauważysz pierwsze tego oznaki ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

W sensie Koleszko chodzi mi o to jak bd już fajnie kwitła czy trzeba ją jakoś podwiązywać żeby łodygi z topami się nie połamały wiem że dopiero jest na 1 etapie kwitnienia ale chciałbym mieć tą wiedzę na przyszłość , doczytałem że w całość trzeba ją związać żeby wszystkie łodygi były razem związane ku górze... i właśnie nie wiem czy mam ją tak podwiązać czy normalnie zostawić ?
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Wiesz co , ja jak narazie nie musiałem tego robić więc nie wiem ;) Ale poprostu wbijesz albo jakiś patyk albo bambus w ziemie i przywiązujesz do niego łodygę która się wygina i tyle ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Roślinka się przyjęła bez żadnych wiekszych problemów wydaje mi się że nawet się nie zblokowała bo widać różnice na kwiatkach że poszły do przodu :D . Ale Mam jeszcze kilka ważnych pytań może dla kilku z was bd one śmieszne ale dla mnie na pewno pomocne . Dodam że to mój pierwszy outdoor i jeszcze się uczę .
Co ile mam lać nawóz na kwitnienie ?
Jak jest brzydka pogoda (deszcz) podlewać ją nawozem ?
ile mam lać tego nawozu żeby jej nie przelać ?
mogę ją jakoś ochronić przed deszczem folia czy nie jest to konieczne da sobie rade jak kwitnie ?
Z góry Wielkie dzięki za wyrozumiałość i pomoc [usmiech] [rasta]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: osiol »

W sumie możesz coś na nią rzucić ale ją trzymam swoją od lipca i jest cały czas out i nic jej nie jest
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Możecie rzucić okiem czy wszystko z nią okey , dzisiaj dostała 3 dawkę nawozu na kwietnienie Bio-bloombastic . powinna dostać 2 dni temu ale ciągle padało dzisiaj juz pogoda się poprawiła wiec podlałem . za niepokoiły mnie ten kolor liści lekko brązowe...
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Gdzie te foty ? ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Obrazek

Obrazek
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Ja tam nic dziwnego nie widzę ;) Wszystko spoko i ładnie kwitnie ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

I to chciałem usłyszeć Dzięki Koleszko [lolek] Myślisz że da rade do końca dojść ? bo jeszcze tylko tydzień pogody ma być ;/
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Trzymaj ja tak długo jak się da ;) Za tydzień daj foty to obadamy co jest grane ;) Ale moim zdaniem wszystko jest na dobrej drodze ;)
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Witam Dodałem właśnie świeżę zdj robione dzisiaj . Zmieniła kolor jak widać na zdjeciach , przez tydzień czasu były przymrozki ostatnio -4 ale nie widać żeby w jakiś większy sposób ją naruszyło .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

wszystko jest okey ? stopniowo zwiększać dawkę nawozu czy lać taką samą ? Zaczyna na prawdę dobrze pachnąć [trawka]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

Ok jest. Przestań już lać nawóz. Teraz sama woda, albo z miodem bądź melasą.
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

Dlaczego z miodem ? I co to ma na celu ? Sprawdza się to tylko na oucie czy też na indoor ? ;)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

Miód ma związki fosforu oraz potasu które działają jak nawóz, ponadto poprawia smak rośliny i sprawia że bardziej się szroni. Lecz melasa z trzciny bądź buraków jest lepsza i tańsza.
taS

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: taS »

A nie działa to też tak że kwiaty stają się twardsze i cięższe ? Słyszałem kiedyś że rozpuszczają też cukier w wodzie i tak podlewają , właśnie dla osiągnięcia podobnego efektu ...
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Dzisiaj już ją podlałem nawozem wiec za 3 , 4 dni podleje wodą z melesą . Gdzie mogę kupić taką melese z trzciny albo buraków ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

W sklepie ze zdrową żywnością albo necie.
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

O taką melase chodzi ?

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/ks-melasa-z-trzciny-cukrowej-680g-silver-spoon-i3619507687.html
? ile mam lać na litr wody ? i jaką dawkę jednorazową jej lać ? [usmiech]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

Ja to na oko. Nie martw się tym nie przenawozisz.
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Witam zastanawiam się nad kosą , pogody już nie bd , i te przymrozki ;/ od 2 nie całych tyg dostaje tylko wodę , od kilku dni melisę . tylko boli mnie to że za dużo topów nie ma ;/ Ale 1 outdoor wiec i tak jest dobrze :D 2,3 topki zeschły zrobiły się całkowicie brązowe w dotyku przypominają watę o czym to może świadczyć??? , na pierwszym zdj widać ;/ . Kosić czy jednak jeszcze poczekać ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Nico »

Na moje oko wdała Ci się pleśń. Koś i dokładnie przejrzyj wszystkie topy. Jaranie z pleśnią nie jest najzdrowsze.
wosika88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:16

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: wosika88 »

Wszystko jasne Dzięki Kolego tylko jaszecze Takie pytanie bo różne opinie słyszałem i czytałem o suszeniu w temperaturze pokojowej w kartonie przy otwartm oknie ? Przejdzie to nie straci na mocy i zapachu ? czy raczej z kosmosu pomysł ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Nico »

karton i temperatura jak najbardziej jest ok. Tylko w kartonie muszą być dziury aby wentylacja była. Co do otwartego okna to nie jest konieczne, no chyba że zapach w pokoju jest za mocny [usmiech]
Pamiętaj, dobrze przejrzyj topy aby bez pleśni było, bo w kartonie się może bardziej rozwinąć.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ostatnia Faza Kwitnienie

Post autor: Punky »

Poczytaj na forum jest o suszeniu najlepiej 15st.

Dobrze przeczytałem? Lejesz jej MELISĘ?
ODPOWIEDZ