Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi na dworze pod słońcem.
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Witam wszystkich. W tym roku postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Lecz jako iż jest to moja pierwsza uprawa jestem trochę zielony. Generalnie będzie outdoor ale ze względu, że temperatury w nocy jeszcze nie dopisują na chwilę obecną testowo wysadziłem dwie roślinki z Autoflowering'iem i pierwsze trzy dni swojego życia spędziły pod lampą i w kolejnych wynoszę je rano jak temperatura już jest ok i słonko świeci a na noc znowu do domu i ciemnia.

I chciałbym abyście ocenili po wyglądzie czy na chwilę obecną jest z nimi wszystko w porządku i czy coś może robię źle. Jak na mój gust słabo się rozwijają, ale z drugiej strony mają dopiero 4-6 dni z czego początki pod słabym oświetleniem w boxie i dopiero od 2 dni mają słoneczko i jeszcze dochodzi kwestia szoku dlatego już sam nie wiem i wolałem zapytać ludzi z doświadczeniem.


Roślinki:

1. AutoMazar AF od DP: Sadzonka odkąd wyszła z ziemi ma 6dni, z czego 3 dni w boxie pod słabym oświetleniem. No i trzeba dodać, że pewnie trochę się szokuje tym wynoszeniem z domu na out tym bardziej, że dzisiaj dopiero 3 dzień idzie na dwór więc musi mieć czas się przystosować w nowych warunkach Więc dlatego trochę blokuje się jej rozwój. Dodam, że jak stoją na dworze to osłonięta jest plastikową butelką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



2. EasyPlant XXL AF: Sadzonka ma 4 dni odkąd wyszła z ziemi, od dwóch dni wystawiam na out - dzisiaj będzie trzeci no i reszta tak samo jak z Mazarem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Zapomniałem napisać, że obie były wyższe ale uzupełniłem ''doniczki'' ziemią aż pod listki i zostawiłem tylko trochę łodygi na wierzchu.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2016, 0:03 przez Bolek-Pro, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

PS. Przepraszam za tak karygodny i kłujący w oko błąd w Tytule - miało być ''Swieżak'' a moderatorów proszę o poprawienie:)
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: KMD »

Wrzuć w odpowiednie miejsce zdjęcia.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Ok, poprawione - mój błąd, nie wiedziałem, że macie własny upload zdjęć.


A co do roślinek, w AutoMazar listki właściwe te malutkie pożółkły.

Może je przelałem? Bo mogłem się zapomnieć (dziura) i dwa razy pod rząd podlać..
Jeżeli tak co w tej kwestii uczynić?
Awatar użytkownika
Wiejski Rolnik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:29

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Wiejski Rolnik »

Pamiętaj o jednej rzeczy jak to growerzy mówią automaty błędów nie wybaczą. W twoim przypadku mogą dostać po dupie zimną pogodą, zmizernieją i już nie odbiją.
Awatar użytkownika
HolenderskiSkun
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 46
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:31

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: HolenderskiSkun »

Po zdjęciach widać że tragedii nie ma, rozwijają się dobrze ze światłem jest ok bo łodyżki im się nie wypinają do góry. Tylko uważaj, jak kolega wyżej pisał jak dostaną po dupie to już pizzda zawsze coś będzie ale to już nie to.
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Po przemyśleniu mojego postępowania i waszych opinii wywnioskowałem, że jestem po prostu zbyt nadgorliwy i na siłę chcę im zrobić idealne warunki. One powinny mieć na początku rozwoju spokój a ja trochę je męczyłem, poprzez częste podglądanie w boxie, sprawdzanie wilgoci ziemi itd, itd. Niedługo to już bym im wieczorynkę na sen czytał... Haha. A obiecałem sobie, że nie będę tak robił bo to jeszcze gorsze niż pozostawienie ich na pastwę losu. Ale po obserwacji obu roślinek widzę, że EasyPlant ładnie, zdrowo rośnie, natomiast AutoMazar dochodzi do siebie po szoku jak z boxa wynosiłem na out w ładne, ciepłe, słoneczne dni - trafiły się. Z tym, że wiaterek był chłodniejszy niż temperatura powietrza. No i nie ukrywam, że trochę go przelałem ale, już opanowane i wszystko wraca do normy. Przez kolejne dni dam już im odpocząć i nie będę ich tak ''molestował'', i po paru dniach ponownie wrzucę zdjęcia.

Dziękuje za cenne rady! I mam nadzieję, że moderatorzy nie mają nic przeciwko żeby zostawić na jakiś czas mój temat. Przynajmniej do miesiąca wzrostu roślinek gdyż wasza pomoc w tym przypadku jest nieoceniona.

Dodam, że to tylko przedsmak tegorocznego sezonu i test warunków jakie muszę im zapewnić. Już wiem dużo więcej. A jak już pogoda będzie unormowana i będzie można wrzucić rośliny na spoty to ruszam z ok 10-15 AF (AK 427, AutoMazar, EasyPlant XXL) oraz minimum 5 sezonowych między innymi Dutch Passion. I wtedy lecę z fotorelacją, i również razem z waszą pomocą postaram się zaopatrzyć w temacik na zimę :)

Z faartem!
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: KMD »

Temat zostanie i wszyscy czekają na pewno z niecierpliwością na jakieś fotki.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Arizona »

Czekamy na fotki, jak na razie jest ok, grube zdrowe łodygi i nie wyciągają się do światła.
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Witam. Dzięki za zainteresowanie się tematem. Na chwile obecną jest w normie EasyPlant ładnie się rozwija, AutoMazar też powoli odżywa. Niech rosną, za kilka dni podzielę się z wami zdjęciami. [zdjecia]


A tymczasem: [zapalmy]
Awatar użytkownika
Imigrant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:02

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Imigrant »

lubimy tematy z roślinkami [zapalmy]
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Witam! Długo mnie nie było - praca, dużo spraw do załatwienia no i z racji tego brak czasu na zdanie relacji z postępów i błędów. Ale jestem, trochę się pozmieniało. Syto przelany Mazar, dodatkowo stresowany noszeniem dwór/dom niestety padł. No ale cóż pierwsza uprawa i człowiek uczy się na błędach. W tym roku jestem przekonany, że będzie coś swojego ale niestety nie mi określać ile tego będzie;) Może 10g a może kilogram (Oby:D). Do rzeczy. W chwili obecnej oczekuje cieplejszych dni żeby wrzucić to co do tej pory jest na out. Doskwiera im trochę brak oświetlenia, no i pogoda nie sprzyja więc na słońce nie mają co liczyć ale ma się poprawić - zobaczymy. I następnie mam do was pytanie. W zapasie mam x5 Big Poison, x3 Green Monster AF, x2 EasyPlant XXL. Jak sądzicie kiedy z nimi startować? Poczekać jeszcze, czy te Poisony dojdą jak jeszcze z nimi nie polecę?


1.
EasyPlant XXL
Już straciłem troszkę rachubę ale ma w granicach 25dni. Przez brak światła słabo rosną dolne partię krzaczka. Dlatego trochę ja wyginam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2.
AutoMazar x3
1-2 dni dopiero, tak więc na chwilę obecną jak słonecznie to parapet, a tak pod lampę.

a.
Obrazek

Obrazek

b.
Obrazek

Obrazek

c.
Obrazek


3.
NoName x3 (Nasiona z palonka)
Jedna jeszcze po wyjściu z ziemi otwiera skrzydła.
Natomiast pozostałe dwie mają kilka dni, jedna z nich na prawdę zdrowo wygląda i jest duża/masywna w porównaniu do innych które widziałem.

a.
Obrazek

Obrazek

b.
Obrazek

Obrazek

Obrazek



To by było na tyle, dalszy ciąg na pewno nastąpi. Nie poddam się w tym sezonie.
PS. Sorry za słabą jakość zdjęć. Jak już będą na oucie postaram się o lepszy sprzęt do cykania fotek.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Arizona »

Szczerze rewelacji nie ma, te pierwsze zdaje się popalone od przedawkowania nawozu, inne zaś wyciągają się z braku światła [zadziorny]
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Ryder »

podpinam sie do tematu konkretnie chodzi o oświetlenie, wiadomo pogoda mizerna dlatego mysle o wspomaganiu jakąs lampką niestety jedyne co mam to zwykła lampka biurkowa o bliżej nieokreślonej mocy [szydzi] czy ma jakis sens pomaganie czymś takim? Jeśli tak to w jakiej odległości trzymać lampke nad sadzonką
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Up
Nie ma sensu oświetlanie ich zwykłą żarówką. Będą stać w miejscu tzn. nie będą rosły.
To już lepiej na parapet - jak pogoda dopisuje i świeci słońce. I później na out wiadomo. U siebie zjebałem sprawę bo się pospieszyłem myśląc, że pogoda dopisze i będę mógł wyrzucić je na out no i nasionka poszły do wody. A tu lipa bo temperatura w nocy oscyluje u nas w granicach 0-5 stopni. Ale cóż nie załamuje się, człowiek uczy się na błędach te co poszły do doniczek do tej pory będą miały trochę opóźnienie przez brak światła ale na dniach lecą na dwór i coś tam zawsze nadrobią. Co z nich będzie to będzie. Większą uwagę i czas poświęce kolejnym które planuje wysadzić. Najbardziej ciekaw jestem odmiany Big Poison sezon https://thc-thc.com/produkt/big-poison-feminizowane/. Mam 5 pestek. Ciekaw jestem co z nich wyrośnie i czy rzecz jasna zdążą mi dojść do końca przy naszym klimacie. Planuje z nimi zacząć na początku maja jeżeli będę pewny, że pogoda będzie w miarę umiarkowana. No i jeszcze Green Monster AF, EasyPlant XXL AF. I jeszcze dojdą Passion'y od DP, Critical i może EasySativa. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Ryder »

ja dałem na pierwszy ogień passion 1 regular i easy plant auto także myśle rozsądny wybór. Wrzuciłem nasionka do ziemi i stoją u kumpla na parapecie, niestety u mnie nie nie da rady. Problem w tym że tak na oko jest u niego w domu 16-18 stopni dziś przychodze a ten debil otwiera jeszcze okno bo musi zapalić [mur] czy w takich warunkach wgl ma to szanse wyrosnąć? Nic nie poradze ale lepszych warunków pod uprawe nie mam, chyba posprzedaje wszystkie nasiona bo szkoda je zmarnować
Awatar użytkownika
Zjarany
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:58

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Zjarany »

Lipa z tego będzie. Nie lepiej poczekać na ładną pogodę do maja. Na parapecie to nawet w słoneczne dni się rośliny wyciągają tak jak by szyba blokowała część promieni słonecznych.
Awatar użytkownika
Imigrant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:02

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Imigrant »

Bolek-Pro pisze:Up
Nie ma sensu oświetlanie ich zwykłą żarówką. Będą stać w miejscu tzn. nie będą rosły.
To już lepiej na parapet - jak pogoda dopisuje i świeci słońce. I później na out wiadomo. U siebie zjebałem sprawę bo się pospieszyłem myśląc, że pogoda dopisze i będę mógł wyrzucić je na out no i nasionka poszły do wody. A tu lipa bo temperatura w nocy oscyluje u nas w granicach 0-5 stopni. Ale cóż nie załamuje się, człowiek uczy się na błędach te co poszły do doniczek do tej pory będą miały trochę opóźnienie przez brak światła ale na dniach lecą na dwór i coś tam zawsze nadrobią. Co z nich będzie to będzie. Większą uwagę i czas poświęce kolejnym które planuje wysadzić. Najbardziej ciekaw jestem odmiany Big Poison sezon https://thc-thc.com/produkt/big-poison-feminizowane/. Mam 5 pestek. Ciekaw jestem co z nich wyrośnie i czy rzecz jasna zdążą mi dojść do końca przy naszym klimacie. Planuje z nimi zacząć na początku maja jeżeli będę pewny, że pogoda będzie w miarę umiarkowana. No i jeszcze Green Monster AF, EasyPlant XXL AF. I jeszcze dojdą Passion'y od DP, Critical i może EasySativa. Pozdrawiam
Big poison dojdzie ci na pewno, sprawdzona odmiana na nasz klimat. Tamten rok był taki że w październiku przez cały była super pogoda w tym roku też tak będzie bo widać po kwietniu że klimat się przesuwa. Od maja robi się dopiero ciepło a zimno zaczyna się robić dopiero w grudniu. AF wiadoma rzecz dojdą. Passion i easy satva też. Nie wiem jak z Critical ale już od paru osób słyszałem że dochodzi. A z jakiej firmy masz tego criticala?
Awatar użytkownika
Bolek-Pro
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2016, 7:04

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Bolek-Pro »

Z firmy Royal Queen Seeds.
Awatar użytkownika
Imigrant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:02

Re: Witam, świerzak prosi o kilka cennych rad.

Post autor: Imigrant »

Royal ma bardzo dobrą genetykę i ten właśnie critical podobno dochodzi ale głowy nie dam sobie uciąć że na pewno bo osobiście go nie testowałem.
ODPOWIEDZ