Jaka gleba ?

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi na dworze pod słońcem.
EldrusMaxi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2016, 22:03

Jaka gleba ?

Post autor: EldrusMaxi »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy na postawie zdjęcia można określić czy ziemia nadaje się pod uprawę.
Możecie coś z tego wywnioskować ? PS: to moja pierwsza uprawa i chce się dowiedzieć czy czegoś nie zwalę.
Na tygodniu powinienem kupić miernik ph. Jeżeli ph będzie odpowiednie to znaczy, że można sadzić w tym miejscu ?

Dodam, że jak robiłem zdjęcie to dzień wcześniej cały dzień padał deszcz
I nie jest to przekopane tylko lekko odgarnięte trawa i wyrwane korzenie

Obrazek

Obrazek

Jeżeli będzie coś nie tak to wezmę ziemię z innego miejsca i wkopie ją do tej :D
Awatar użytkownika
Zjarany
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:58

Re: Jaka gleba ?

Post autor: Zjarany »

Zwróć uwagę jakie rosną tam rośliny, jeśli choinki to ziemia kwaśna i się nie nadaje na spota. Widzę kawałek mchu na jednym zdjęciu więc za pewne teren dość wilgotny a nawet podmokły. Ziemia też nie jest jakiegoś szałowego koloru więc nawet jak ph w normie to będzie średnia albo nawet poniżej średniej.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Jaka gleba ?

Post autor: Arizona »

Szukaj spota na którym rosną soczyste pokrzywy i bzy będzie to oznaczyło zajebistą ziemię.
EldrusMaxi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2016, 22:03

Re: Jaka gleba ?

Post autor: EldrusMaxi »

Arizona pisze:Szukaj spota na którym rosną soczyste pokrzywy i bzy będzie to oznaczyło zajebistą ziemię.
Może po prostu nie będę kupował miernika ph tylko lepiej poczekam do maja na pokrzywy i ewentualnie ph wyrównam dolomitem. Czy lepiej zainwestować w miernik ?
Albo biohumus extra na wege, a później planton k na flo wyrównają ph ?
EldrusMaxi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2016, 22:03

Re: Jaka gleba ?

Post autor: EldrusMaxi »

Co do wilgotności. Jeżeli nawet wezmę ziemię z innego miejsca (wykopanie dołka na spocie i zamiana na lepszą) to będzie zwiększona możliwość na wszelkiego rodzaju pleśnie ? Wiadomo, że indyjka ma zwiększone ryzyko pleśni + będę stosował LST więc roślina będzie przy samej ziemi, Dodam, że spot wydaje się być przewiewny i idealny w kamuflarzu dlatego nie jestem za tym, żeby go zmieniać

A może lepiej zmienić spota na mniej wilgotny czy po prostu zmienić tą ziemię. Przypomnę też, że zdjęcie było robione dzień po deszczu, więc aż tak źle nie jest
Awatar użytkownika
Imigrant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:02

Re: Jaka gleba ?

Post autor: Imigrant »

To nie prawda że wszystkie indyjki nie lubią wilgoci zależy od odmiany. Ale chyba ogólnie konopie nie lubią podmokłych terenów, muszą mieć takie okresy kiedy gleba jest sucha a nie cały czas bagno.

A miernik dużo nie kosztuje warto kupić, bo z pokrzywami to różnie zauważyłem że niektóre rosną razem z paprociami w lesie więc lubią ziemię i kwaśną i słodką. Połączenie pokrzyw i bzów raczej faktycznie pokazuje dobrą ziemię bo nie widziałem żeby bzy rosły z choinkami i paprociami.
EldrusMaxi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2016, 22:03

Re: Jaka gleba ?

Post autor: EldrusMaxi »

Imigrant pisze:To nie prawda że wszystkie indyjki nie lubią wilgoci zależy od odmiany. Ale chyba ogólnie konopie nie lubią podmokłych terenów, muszą mieć takie okresy kiedy gleba jest sucha a nie cały czas bagno.

A miernik dużo nie kosztuje warto kupić, bo z pokrzywami to różnie zauważyłem że niektóre rosną razem z paprociami w lesie więc lubią ziemię i kwaśną i słodką. Połączenie pokrzyw i bzów raczej faktycznie pokazuje dobrą ziemię bo nie widziałem żeby bzy rosły z choinkami i paprociami.

Dzięki. Przekonało mnie, że będę kiełkował w maju. Poszukam dobrej ziemi i wkopie z workiem foliowym na spota. Przy okazji miesiąc po urośnięciu powinien już rosnąć skrzyp, więc zrobie wywar do pryskania i myśle, że pleśń, która jest najgorsza nie powinna się na to rzucić :) Dzięki za pomoc :D
Awatar użytkownika
Zdzichu Palacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2016, 16:23

Re: Jaka gleba ?

Post autor: Zdzichu Palacz »

Niestety klimat się zmienił i musimy teraz czekać. Ale jest wyjście, wysiać już teraz pod lampami a potem na dwór [rasta] będą już ładne wyrośnięte sadzonki.
ODPOWIEDZ