Potrzeba wolontariuszy do badania na temat PTSD

Badania nad cannabis, wykorzystanie konopi w technologi.
Awatar użytkownika
Maniek88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2017, o 16:43

Potrzeba wolontariuszy do badania na temat PTSD

Post autor: Maniek88 » 5 wrz 2017, o 18:57

Potrzeba wolontariuszy do badania na temat PTSD

Potencjalnie przełomowe badanie weteranów i PTSD znajduje się właśnie na rozdrożu. Po siedmiu latach prób uzyskania pozwolenia przez DEA, Dr. Sure Sisley wreszcie otrzymała zgodę. Jednak, nie udało się uzyskać wystarczającej liczby wolontariuszy do badania. Właśnie zbliża się termin, a badanie prawdopodobnie będzie musiało zmierzyć się z... umorzeniem.


Obrazek

Celem jest pozyskanie 76 ochotników do udziału w badaniu. Jednakże, te 76 osób musi odpowiadać ścisłym parametrom badania. Do tej pory zgłosiło się ponad 4.000 ochotników, jednak spośród nich tylko 22 spełniło wszystkie kryteria.

Sisley chce, aby badanie zawęzić do PTSD u weteranów bojowych w bezprecedensowej, kompleksowej analizie. W tym celu należy wyeliminować wszystkie inne czynniki, co trwa o wiele dłużej niż oczekiwano.

Pomimo wsparciu DEA i poparcia amerykańskiego legionu, Sisley mówi, że VA stoi jako przeszkoda na drodze do większego dostępu do pacjentów.

VA pozostaje uparte, uniemożliwiając swoim lekarzom dyskusję na temat cannabis jako skutecznego leczenia. Zamiast tego, weterani dostają recepty na niebezpieczne i uzależniające leki farmaceutyczne, bez możliwości jakiejkolwiek alternatywy. Badanie Sisley mogłoby udowodnić to, co większość weteranów już wie. Cannabis to coś więcej niż alternatywne leczenie.

Sisley skarży się na brak wsparcia ze strony VA nawet podczas rozmów z potencjalnymi kandydatami.

Prawo federalne ogranicza zdolność VA do prowadzenia badań związanych z marihuaną medyczną lub do kierowania weteranów do takich projektów badawczych.

Przełomowy projekt odbywa się w Arizonie, w stanie znanym z robienia trudności w dostępie do medycznej marihuany. Ale z największą gęstością potencjalnych pacjentów czyni je najlepszą lokalizacją. Badanie jest możliwe dzięki dotacji od Colorado Dept. of Public Health and Environment, która wyniosła 2,16 miliona dolarów.

Ostateczny termin zebrania ochotników to 1 październik, zatem został mniej niż miesiąc. Jeśli jesteś weteranem wojskowym lub znasz kogoś kto nim jest i mieszka w USA, skontaktuj się z serwisem MAPS, aby zgłosić siebie lub znajomego na ochotnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania i Technologie”