Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
poczatkujacy007
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 23:39

Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: poczatkujacy007 »

Mój nick odzwierciedla tyle ile potrafię. Jedyne moje doświadczenie to przeczytanie pare poradników w których pisało prawie to samo :) . I tak chciałbym wyhodować jakąś feminizowaną roślinke auto i mam pytanie czy jakbym posadził jakąś na początku listopada czy dałaby rade urosnąć? Oczywiście indoor. Mam miejsce przy kaloryferze żeby zapewnić roślince Ciepło mam pomysł żeby zrobić taką mini szklarnie ( tylko nie dokładnie wiem jak :D ) Więc tak proszę o pomoc/wskazówki :
Jaką odmiane żeby poradziła sobie z takim hodowcą jak ja? Czyli chodzi mi o to żeby była wytrzymała ^^?
-I jak ją wyhodować?
-Jakie światło ?
-Ile naświetlać sztucznie ile okresu ciemni?
-Czytałem że gleba jest ważna że musi być taka gleba żeby wyhodować idealną kapuste ^^ w ogrodniczym powinni mi z tym pomóc :D ?
-Ile podlewać i kiedy zważając na to, że od 8 do 15-16 w domu mnie nie ma bo jestem w szkole... [nea] ?

Pomóżcie początkującemu [bongo] ! :D



Myślałem o tym : /admin - cenzura link reklama/ ale może ktoś poleci mi jakieś AK 47 dla początkujących albo jakoś amnesie super byłoby wyhodować purple haze albo diesiel :P
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: rysiek157 »

Tez posadziłem nie dawno 2 pomidorki jednego troszke szybciej w garażu i radza sobie bardzo dobrze [usmiech]
jak bedziesz miał w nocy temp. gdzies w okolicach 15-16 a w dzien 28-29 stopni to pewnie ze urośnie ja polecam ak47 auto femi nigdy nie miałem jeszcze problemu z ta odmiana (a klepie nieziemsko [browar] ) a tez od niedawna sie w to bawie [trawka]

A jesli chodzi o lampe to najlepiej sodowa hps 400 ( z 230zł musisz liczyc) pieknie rosna [uprawia] nawozy biohumus i platon K ja podlewam co 3 dni raz a porządnie za duzo tez nie ma co lac bo gandzia lubi jak jest troszke suchawo [blant] a szkoła w tym nie przeszkadza na wieczor sobie podlejesz [blant]


Postaram sie dodac jakies zdjecie [usmiech]
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: KMD »

Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

Ano pisane było mnóstwo razy a skoro to samo... to pewnie coś w tym jest [usmiech]
Tak z ciekawości... po co Ci mini szklarnia w domu? Na doświetlenie roślin to nie wpłynie a budowa raczej łatwa nie będzie. Ile chcesz roślinek hodować? Ile masz na to miejsca? Ile na całość możesz wydać? Czy rodzice nie będą mieli problemu jak znajda uprawę?

Z roślin które bym Ci polecił to AK 47, Little Dwarf bo sam uprawiałem [usmiech]
poczatkujacy007
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 23:39

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: poczatkujacy007 »

Nico z rodzicami nie mam kłopotu. Matka sie zaoferowała do pomocy tylko :)
o tą szklarnei to chodziło mi żeby roślinka miala ciepło cały czas ;) powyżej 30stopni czytałem w wielu informacjach że powyzej 30 ładnie rosną ;) . Zdecyduje się na AK47 tak jak mi polecacie. Zasadze w listopadzie i będę dodawał zdjęcia w razie problemów bede sie pytał was o zdanie itd itd :) Dziekuje za wypowiedzi. Ale mam jeszcze pytanie jedno. Co do lampy? Mówisz że HPS będzie ok . Czytałem że jarzeniówka jest dobra że odzwierciedla światło dzienne co o tym myślicie?
poczatkujacy007
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 23:39

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: poczatkujacy007 »

Miejsce na które moge to poświęcić to małe 1mx1m Chce zasadzić w pokoju ewentualnie w szafie która ma wysokośc 2,1 m a szerokośc gdzieś ze 70 cm wtedy lepiej z oświetleniem bo światło nie wychodzi spoza szafy :D . Aha i tak pytanie bo można kupić 1 nasiono 3 nasiona 5 nasion itd itd. Jeżeli kupie jedno nasiono to wyrośnie mi z tego jeden krzak czy jak to jest ? Pewnie głupie pytanie ale naprawde jestem Ciemny [pobity]
poczatkujacy007
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 23:39

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: poczatkujacy007 »

I mam pytanie o Glebe jak z gleba? Dostane w ogrodniczym? I gdzie moge dostać te nawozy biohumus i platon K ?
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: rysiek157 »

No zobacz jaką masz dobra mame nawet Ci pomoze [szczerzy] Z kolei mój ojciec umywa rece haha [szydzi] a wracajac do oświetlenia to naprawde przy hps 400 sa takie szczały ze to jest koniec na wieczór sobie popatrzysz na roslinke podbijesz na rano do boxa i powiesz o kur**a ale juz sie rozrosła [blant]


Zobacz sobie mój post "Pytanie co do ak47" i patrz na daty jak dodawałem zdjecia [trawka]
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: rysiek157 »

Biohumusa i Platona K w kazdym ogrodniczym sklepie dostaniesz bez problemu [usmiech] a co do ziemi to ja mam z ogródka troszke wymieszany z obornikiem ale lepiej kup sobie w ogrodniczym co prawda nic mi sie nie dzieje z roslinami ale z tym ph ziemi bywa roznie [blant] no i oczywiscie mozna trafic na robala ktory moze kiełek wpier***ic kumpel tak niestety tak miał [mur]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

1mx1m to kawał miejsca [usmiech] Kupować lampy na jedną roślinkę to się nie opłaca. Załóż że minimum dwie lub 3 posadzisz. Jeżeli nie przeszkadza Ci zapach to sadź w pokoju w pobliżu grzejnika i będzie ok. Lampa także daje ciepło. Ale uprzedzam zapach będzie w pewnym momencie intensywny. Lampa HPS lub CFL Dual, powiedzmy 250W plus odbłyśnik. Jak do szafy to musisz o wentylacji pomyśleć. Obie lampy są spore i musisz się zastanowić jak i na czym je w razie czego powiesisz. A co do ziemi to kwiaciarnia i ziemia uniwersalna do kwiatów. Plus keramzyt na dno donicy i na wierzch ziemi.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Punky »

1x1 to sporo, na taką przestrzeń najlepiej dać HPS 600W tylko trzeba liczyć się z kosztami prądu, lecz sadzisz ok 10 roślin. Na twoim miejscu nie sadziłbym AF. Raz że nie wybaczają błędów, dwa są słabsze od odmian pełnosezonowych, trzy że masz na nie mały wpływ.

Lepiej na początek zająć się pełnosezonowymi. Może to być AK47. Będzie miało dużo większą moc niż automat i wszelkie błędy w uprawie można nadrobić czasem.


Jeśli masz sporo kasy to możesz kupić ziemię i nawozy w growshopie.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

Widzę Punky , że strasznie nie cierpisz AF [usmiech] Ciekawe gdzie się tak do nich zraziłeś [usmiech]
Pomysł aby polecić mu na pierwszą uprawę 10 krzaków pełnosezonowych chyba nie jest najlepszy. 2 maks 3 AF to dobry początek. Nawet jak mu błędów nie wybaczą to w szybkim tempie się wiele nauczy. Aczkolwiek moje mi jakoś wybaczyły i każdy palonko zachwala [trawka] Pamiętaj, że początkujący nie są najcierpliwsi i mają większe szanse coś skopać. A 4 miesiące uprawy przy regularach to kawał czasu na pomyłki.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Punky »

Jakie cztery miesiące... ten sam czas przy AF. Tylko jak coś zjebiesz przy af to od razu odbije się na plonie, a przy pełnosezonowej dasz tydzień weg więcej i wszystko wraca do normy.

Nie zraziłem się do af, sam je sadzę lecz na out. Szkoda mi warunków indoor na tak mizerne palenie w porównaniu z innymi odmianami...

Większość zwolenników AF zmienia poglądy po udanym grow odmian pełnosezonowych. Spróbuj się będziesz żałował, trzeba tylko dobrać odpowiednią odmianę.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

No właśnie pełnosezonowej już szybko nie posadzę. Jednak trzeba mieć dobry boks i warunki. Ja posadziłem dwie, piękne panny tylko co z tego. Rozkrzaczyły się idealnie. Topki jak marzenie. Ale mają ponad metr kwadratowy szerokości i mazar zrobił sobie jaja z opisów na stronie i zamiast metr... to z doniczką ma ok 180 cm wysokości [usmiech]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Punky »

Wystarczyło skrócić weg albo dać mniejszą donicę ;) są chwyty które ograniczą wysokość rośliny
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

Doniczkę ma niezbyt wielką a ok 40% urósł po przestawieniu na flo [usmiech]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Punky »

Nico pisze:Doniczkę ma niezbyt wielką a ok 40% urósł po przestawieniu na flo [usmiech]
To jest oczywiste i trzeba się z tym liczyć. Jaką masz donice?
poczatkujacy007
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2013, 23:39

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: poczatkujacy007 »

Mam nasiona i co teraz zrobić? Tak jak jest wsadzić do doniczki czy to ma jakoś wykiełkować czy jak bo nie mam pojęcia xD?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Punky »

Zacznij czytać zanim zaczniesz kiełkować. Użytkownicy z postach nie przekażą Ci całej wiedzy. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj a dopiero w razie problemów pytaj a nie o byle głupotę, bo twoja uprawa skończy się fiaskiem.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zaczynam sadzić bardzo proszę o pomoc

Post autor: Nico »

Przeczytaj artykuły w FAQ i Indoor... Potem wróć z pytaniami.
ODPOWIEDZ