awaria z krzakiem..

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

awaria z krzakiem..

Post autor: rysiek157 »

Siemanko [szczerzy] otóz mój kolega posiada ak47 auto femi i jeden krzaczek jest jakiś lewy oto zdjecia:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


I tu pojawia sie moje pytanie czy te szczyty które widac one sie troszke wyciagna do góry czy juz zostanie taki karzeł i maks 1g z niego wyciagnie [szczerzy] ???? Co można zrobic zeby zwiekszyc ewentualny plon?? [usmiech]

Nawet lst nie da rady zrobic bo te łodygi sa krótkie.. No i jak widac na zdj nr 3 troszke popalił nawozem

Z góry Dziekuje za odp [browar]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: Nico »

Nawozem popalił nie troszkę... a konkretnie [usmiech] A w jakich warunkach on ją trzyma? Ma boksa? Ma jakąś lampę? Jakie nawozy lał? LST to widzę ma jakieś zrobione. Ale co to za ziemia?
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: rysiek157 »

Popalił konkretnie (biohumusem) kazałem mu odstawic nawóz i lac wode przez tydzień i troszke sie poprawiło [szczerzy] a teraz delikatnie leje platona K a co do lampy to sodwa hps 250 i box tez ma (tylko miał ta za przeproszeniem chuj**a folie aluminiową [mur] ale juz ma pomalowanie na biało [szczerzy] ) ale wymiarów boxa niestety nie znam [usmiech] ziemia z ogródka (z jakimś obornikiem) i tu moze byc pies pogrzebany... Ogólnie ta roslinka wgladała na zdrowa wszystkie parti lisci sie ładnie rozwijały ale ona wygladała na taka 'Miniaturke" nie wiem czemu jeszcze na tyle sie nie znam.. [mur]


lst zrobilem ale roslina nic sie nie podnosi do góry a moze pestka lewa sam nie wiem..
taS

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: taS »

Ta ziemia wygląda mi raczej na jakiś piach a nie ziemię :P Prawdopodobnie to od tego plus przenawożenie ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: Nico »

Jeżeli miał kilka roślin w tych samych warunkach, to ciężko jednoznacznie powiedzieć co się stało. Na pewno ziemia nie jest najlepsza. Do tego mieszanka obornika i nawozu ją nieźle przypaliła. Niech leje planton i zobaczy co się będzie działo. Na tym etapie wiele już nie zadziała chyba, że eksperymentalnie by w jakieś boostery kwitnienia zainwestował. Ale równie dobrze zamiast plonu może jeszcze raz popalić.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: osiol »

No troszka jest karlowata jakas [szczerzy] ale ta ziemia ... ona nie ma za sucho przypadkiem ?. Poczatkowa faza flo takze jeszcze jej brakuje ponaginaj ja troszke aby dostarczyc wszedzie swiatlo i lej nawozik tylko z umiarem:-D
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: rysiek157 »

Ta ziemia to jest nie porozumienie [nea] Ogólnie to ciezko tam cokolwiek ugiąc wszystkie topki bliko łodygi ;/ A co do reszty roślin tez cudów nie ma no ale jakoś wygladaja.. no i lampe tez miał za blisko sadzonek wilg w pierwszych 2 tyg miał na poziomie 20%, czyli bardzo duzo czynników sie na to zebrało [usmiech] No i tak niestety wyszło.. Jak juz bedzie blisko ścinki to dodam zapewne jakieś zdjecie.

Ale jeszcze raz Dzieki Panowie za pomoc! [browar]
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: Giant »

Ta ziemia jest porażka a nie nieporozumieniem. Nie widać w niej ani perlitu ani styropianu dla growerów z mniej zasobnym portfelem, to jest konieczne by ziemia była spulchniona by korzenie mogły się rozrastać. Przed kolejnym grow niech kolega poczyta jak przygotować porządne podłoże. Im więcej wyda się pieniędzy na ziemie tym ona nam się bardziej odpłaci.

Gotowa mieszanka Canna Professional to koszt 30-40 zł.
Własnoręczne przygotowanie może koszt zredukować nawet o połowę.
taS

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: taS »

Ja tam kupuję w Castoramie ziemię z perlitem i innymi dodatkami jakaś niemiecka firma nie pamiętam nazwy ale kosztuje 13zł za 10 L i jest naprawdę dobra ;)
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: Giant »

oo proszę nawet nie wiedziałem że taka tam jest, a tyle razy pytałem o perlit w castoramie i nie było, ale była ziemia z perlitem :)

tylko widzisz 13 zł za 10l , a ta Canna 40 zł za 50l i ma nawozy startowe, przez 3tyg żadnego nawożenia nie trzeba, ewentualnie tylko Rhizotonic na rozwój korzeni
taS

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: taS »

No to bardziej opłaca się ta twoja , ale w tej też jest nawóz na 3-4 tygodnie ;) To jest takie zielone opakowanie ... bd kiedyś przejazdem to dodam zdjęcie tutaj to bd wiedział która to ;)
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: rysiek157 »

Ziemia jednak jest najwazniejsza [usmiech] Jak miał tam pare dni po podlaniu i ta ziemia sie lekko wysuszyła to była zbita jak kamień palec było ciezko wbic..Tak jak mowicie nie ma co lepiej zainwestowac tym bardziej ze nie jest to jakiś wielki wydatek [usmiech]

w sumie przy mojej pierwszej uprawie tez podobna amatore zasiałem z ziemia.. ale na plon nie narzekałem bo byłem szczesliwy ze cokolwiek mi wyrosło no i to był moj pierwszy raz [pobity] [szczerzy] Ale czas najwyzszy potraktowac temat powaznie [usmiech]
taS

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: taS »

No to powodzenia i z fartem Ziomuś ;)
rysiek157
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 21:18

Re: awaria z krzakiem..

Post autor: rysiek157 »

O Dzięki, dzięki przyda sie [blant]

Jednak to forum jest kozackie, zawsze mozna liczyc na pomoc no i oczywiscie spoko wiara [usmiech] nie ma buractwa pełna kultura i to cieszy [blant]
ODPOWIEDZ