kiełkowanie :)

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
bery91
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:43

kiełkowanie :)

Post autor: bery91 »

Witam wszystkich użytkowników forum :)

A więc chciałem się dowiedzieć co i jak z kiełkowaniem ..
A więc jestem amatorem tego "hobby" to moja pierwsza roślinka zakupiłem :http://www.thc-thc.com/?421,ak-passion- ... minizowane
i chciałem się dowiedzieć waszych sposobów na kiełkowanie aktualnie wstawiłem nasionko na 6 h do wody poźniej przeniosłem na wacik nawilżony ile powinienem czekać na kiełki na co powinienem zwrócic uwagę ??
Proszę o wyrozumiałość jestem jeszcze amatorem :))
[blant]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: kiełkowanie :)

Post autor: Maat »

Koledzy pomału robią wiki można już na niej znaleźć: http://www.growenter.com/viewtopic.php?f=78&t=1462 :) . Jeśli chodzi o mnie to trzymałem nasionka w wodzie do póki opadną na dno, potem na wacik w ciepłe miejsce na 6-12h jak nie wykiełkowało to od razu do ziemi, a potem maks 3 dni i z ziemi coś pięknego wyrasta :) (po włozeniu do ziemi w bardzo małych dawkach podlewałem by tylko ziemia była wilgotna, a nie błotna)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: kiełkowanie :)

Post autor: osiol »

tak jak napisał kolga wyżej [usmiech] i wszystko powinno być ok [uprawia]
bery91
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:43

Re: kiełkowanie :)

Post autor: bery91 »

Dzięki chłopaki :)
Nasionka już pękaja i pokazują się kiełki , możecie mi podpowiedzieć jak je wsadzić mam ziemie 6.5 ph do kwiatków wystarczy i grow boxa z pc'ta , jeszcze mogłbym was prosić o doradzenie mi najtanszej swietlkowki do grow boxa wymiary 50 x 70 [szczerzy]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: kiełkowanie :)

Post autor: Maat »

co jakiś czas są CFL w biedronce po 8zł :) (W sklepie u mnie bez promocji kosztuje jedna 15zł) . Do pc boxa zazwyczaj ludzie dają po 4x 23W, ale póki Ci nie urośnie to myślę, że 2 starczą trzymaj nie za daleko i nie za blisko roślinek tak by je nie popalić żarówką. Chyba, że masz troszkę kasy na wydanie to najlepiej by było CFL 125W za około 120zł.
kingawuu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2022, 15:37

Re: kiełkowanie :)

Post autor: kingawuu »

Właśnie ja też sama myślę nad zakupem i chyba na dniach coś zamowię
ODPOWIEDZ