Jakich zmian potrzebuję?

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Spliff
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 20:13

Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Spliff »

Mam do Was kilka pytań wykwalifikowani groowerzy. Na zdjęciach roślinka ma około 10 dni, boxa zbudowałem z tego co miałem pod ręką, karton około 60x25cm, z boku zamontowałem wentylator tłoczący powietrze a u góry wyciagający, ze względu że nie miałem zadnych hajsów na zakup nowych wiatraczków uzyłem te co miałem i są one tej samej wielkości, u góry po lewej zamontowałem zwykłą 1 żarówkę energooszczędną, okleiłem wnętrze folią alu, ponieważ nie mam białej farby matowej. A co do samej zawartości doniczki, ziemie miałem z obojętnym pH, zmieszałem z nią potłuczone skorupki jajek zeby roślinka miała z czego pobierać minerały. Wcześniej przygotowałem też wodę w do której wrzuciłem tez potłuczone skorupki jajek (ok. z 4jajka w wodzie i w ziemi). Teraz pytania, czy "box" który mam nie jest jak na tą faze roślinki za mały?, czy światło które jest zamontowane wystarczy, czy może dorzucić jeszcze 1 lub 2 świetlówki?, czy wiatraczki które są tej samej wielkosci mają jakieś większe znaczenie? To jest moją pierwsza roślinka której poświecam większa uwagę, wcześniej miałem zbyt mało czasu lub nie miałem zadnych warunków zeby stworzyc dla roslinki dobra atmosfere. Wiem, że boxa napewno muszę powiększyć w dalszych fazach, ale na tą chwile co polecacie zmienic Panowie? ;>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Nico »

Co to za roślinka? Jaki gatunek? Jakiej mocy masz żarówkę?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: osiol »

to automat czy nasionko z palonka i jaka masz ta zarowkę ?
Awatar użytkownika
Spliff
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 20:13

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Spliff »

żarówka LUMAX 15W, a nasionko mam z palenia więc nie wiem co to za odmiana koledzy ;/
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: osiol »

żaróweczka do wymiana to to napewno a z tymi z palenia to róznie raczej box do wymiany na wiekszy
Awatar użytkownika
Spliff
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 20:13

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Spliff »

żarówkę jaką będe potrzebował żeby coś wyszło z tej 1 roślinki? [trawka] Jutro nowego boxa zbuduje, bo mam pare rzeczy w piwnicy które sie przydadzą napewno i wrzuce foto do oceny [szczerzy]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Maat »

Z tego co widzę to box będzie na pewno za niski i nawet przy dobrym LST się nie zmieścisz ;p. Ja mam na jedną roślinkę 2x23W+8W Philipsa energooszczędne i jakoś daję rady.. no ale cudów nie ma. Tylko nie buduj znów z kartonu, bo łatwo może się podpalić nawet przez folię :D.
Awatar użytkownika
Spliff
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 20:13

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Spliff »

Jestem w trakcie budowy boxa bo w piwnicy znalazłem drewnianą skrzynie 35x30 szerokość 85cm wysoka. Myśle ze taka szafeczka postawiona pionowo bedzie idealna na 1 uprawe [szczerzy] Dzisiaj już nie dałem rady zrobić wszystkiego niestety, ale jutro sądze ze ogarne juz wszystko i pokaże efekt końcowy [blant]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jakich zmian potrzebuję?

Post autor: Nico »

Jak to regular, to wysokość i tak przerośnie te wymiary [usmiech]
ODPOWIEDZ