SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

WITAM!
/admin - cenzura/ <-----
Proszę mi powiedzieć czy Super Bud posiada auto flo (autoflowering)
To Bardzo ważne..
Dziękuje
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: KMD »

Nie posiada.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Okey. Dziękuje.
Zamierzam kupic 3x takie seedy.
Tylko mam problem ( brak informacji ) co do tej "odmiany" ktoś mi powie jak na nią swiecić ( 16/24 ? może 18/24 a kiedy 12/24. blagam pomocy
Awatar użytkownika
kamilekcolo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 169
Rejestracja: 10 maja 2014, 3:26

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: kamilekcolo »

Spokojnie warjat poczytaj najpierw sobie tu masz wszystko viewforum.php?f=77
Brakuje palonka sie skup kup nasionka rusz glowa daje slowo i dziennie peka piątka elo
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

18/24- wzrost 12/12- kwitnięcie
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

tak, tak ja podstawy rozumiem
Wegetacja tyle i tyle a zakwitanie tyle tylko chodziło mi o odpowiedni czas do tej odmiany po jakim czasie od zakiełkowania mam przestawic juz 12/12 tylko tyle chce wiedziec.
TUTAJ PANOWIE POKAZUJĄ CO I JAK JEDNAK za szybko przelatują okresy z życia rośliny

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=SvNFORGbZD4
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

jak to kiedy? no jak zacznie kwitniąć tzn wypuszczać włoski to możesz powoli zmieniać światło
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

18/24? Chyba 18/6 ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

chodziło raczej o 18 h na dobe
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Nico »

Jak to nie jest auto to przestawiasz po ok 40 - 50 dniach od wyjścia z ziemi. Możesz oczywiście wcześniej lub później. Ale taka jest średnia.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Troche mi namięszałeś. Panowie z filmu po 7 dniach przestawili światło.
Jak ktoś sie zna na tej "odmianie" niech poda jakieś wskazówki.. nie chce zrobić faila.
Będe sadził lada dzień miło by było gdyby ktoś powiedział po jakim czasie 12/12.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Daj po 20 dniach od kielka na flow... Możesz po tygodniu nawet ale nie wiem jak ci to potem pójdzie... Nico podał ci czas na boxa o wymiarach 2mx2mx2m Hahahhah ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

jak wykiełkuje lub będę miał problemy będę wstawiał zdj i posty pod tym tematem wiec prosze nie zamykac i pamietac ze temat istnieje :)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Nico »

Niekwestionowany ja mu podałem czas książkowy. [usmiech] Wszelkie modyfikacje według uznania. Można jak kolesie po 7 dniach wiadomo, że będzie niższa. Ale ani wymiarów jego boksa nie znamy ani filmiku z tuby nie widzieliśmy. Może akurat ma cała szafę do dyspozycji [usmiech] Inna kwestia jak o nią zadba, jaki trening i jakie nawozy da bo od tego także wymiar zależy.
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

Maximus czym dysponujesz? jakie lampy, wymiary boxa itp
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Wysokość 1,7 metra szerokość 80cm długość 60 cm - ( WYMIARY NIE SĄ DKŁADNE -CZYTAJCIE NA "OKO" ALE MNIEJ WIĘCEJ TYLE )Wyłożony kocem ratowniczym i sreberkiem , na spodzie styropian do izolacji od podłoża wyłożony tez srebrem
I tu chyba zrobiłem bład bo przyklejałem to silikonem - okropnie smierdziało przez pierwsze 2 dni teraz zapach jest coraz slabszy ale czy to nie zaszkodzi rośliną?
Koło szafy - 40-50 cm mam grzejnik - powinno byc im zimą ciepło.
Wentylacia - hmm no mam wiatrak duży tylko nie wiem jak będe wentylował bo to szafa nie ma co ukrywac dziury w szafie na ubrania nie wywiercę.
Oświetlenie żarówki energooszczędne na razie 5 sztuk ( 4500 lumenów, razem) ale postaram sie dokupić.(KRUCHO Z KASĄ)
box jest dość mały wiec z zakupionych 3 sadze 2 - chyba ze ktoś ma pomysł jak zmieścić 3
Trening - nie stosuje bo sie nie znam na tym wiem tylko co to jest LST. Myśle ze konopia poradzi sobie sama.
wiadra planuje 2x 25 litrów bo wiecej nie zmieszczę
nawóz - szczerze ? nie kupiłem jeszcze ale to kwestia czasu ale przez 1-6/8 dni na 100% nic jej nie będę lać
Wybrałem super bud bo ma super plony jak podają 900-1000g/m^2
co do zbiorów - mniej wiecej znacie moją sytuację - myslicie ze jako początkujący mogę osiągnac 150 - z 1 krzaka ? ( nie ukrywam dla mnie to dużo) nie myślę o heroicznych ilosciach jak na hodowli z filmu (880 podajże z 1) - chce mieć poprostu co jarać, dużo w sumie nie pale - traktuje hodowle jako rodzaj hobby.
Dodam jako ciekawostkę ze juz kiedyś sadziłem(NO-NAME) ale był nie wypał bo byłem mało doświadczony, użytkownik- Nico - może pamięta może nie ale bardzo mi pomógł w tamtym okresie ( rzecz jasna na forum), wtedy krzaki złapał mi grzyb czy coś takiego o ile pamiętam mączniak (etc.) - ogólnie zanim zareagowałem wszystko zdechło.
PS szafa nie jest w tym pokoju gdzie chwyciła mi pleśn swego czasu.
Kończąc tą moją zajebiście długą wypowiedz ( sorry za błedy itp. 1 w nocy jest, za nie zliczona ilość myślników tez sorry jakoś tak wyszło) -
Moim głównym celem jest przejscie z wegetacji do kwitnienia i zebranie plonów ( jakie by nie były) chce mieć swiadomość ze coś wyhodowałem od 0 do końca mam nadzieje ze mi pomożecie.
JAKIEŚ UWAGI - COŚ Z TEGO WYJDZIE? PISZCIE SMIAŁO.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Nico »

Tak na oko, to takie wielkie wiadra nie są Ci potrzebne. 25 litrów to przesada. Zmniejsz je i spokojnie zmieścisz 4 roślinki. W oświetlenie musisz zainwestować. Inaczej nie bezie wyniku. Energooszczędnych na taka powierzchnię naprawdę będziesz musiał naklepać a i tak wynik będzie co najwyżej taki sobie. Poszukaj lamp na allegro nie są takie drogie. Szafy zazwyczaj mają tylną ściankę z cienkiej płyty. Tam można wiercić do woli i nie widać. Musisz zapewnić dopływ powietrza bo inaczej roślinka zdechnie.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

a jeśli tylko w gre wchodza energooszczędne ? ( załóżmy że mam do nich dość tani dostęp) ile ich bedzie potrzeba na 2x plant w tym boxie ( dajmy na to ze 1 ma 1200 lumenów)
Ps. juz mi roślnie ( na tych co pisałem wyżej zarówkach)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Żeby jedna żarówka świetlówka miała 1200 lumenów to byś musiał mieć chyba ale 80 w żarówkę ;-) na takiego boxa musisz liczyć od 40 000 do 50 000 lumenów ;-) więc bd miał las Vegas Buhaha
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Nico »

Wpisz w google kalkulator lumenów i pewnie znajdziesz. Ale sporo ich potrzeba dla osiągnięcia dobrych efektów. No i weź pod uwagę, że muszą być na ruchomym panelu który możesz opuszczać/podciągać aby roślinka się nie wyciągała.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

toż 50 tyś jest na cały metr^2 ja mam moze 0,3-0,4 ^2 więc na pewno tyle nie będzie.
panel jako taki mam do obnizania i podnoszenia.
Mam jeszcze pytanie czy jak listki wiszą w dół ( tak jak rośliną w nocy) a jest dzień to skutek przelania ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Kolego ja mam boxa 60/60/140 i ja mam 0.9 m2 a zobacz sobie swoje wymiary ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Skorzystałem z kalkulatora na necie i jak na dłoni mam napisane 0.48 m2. i w sumie 16k lumenów powinno byc okej zmieszcze sie w 7-8 takich lepszych żarówkach. [peace]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

To chyba chujowy ten kalkulator :-D
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Sprawdziłem kalkulatory na innych stronach pokazują tą samą wartość raczej sie nie mylą ;p
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Nico »

Dasz radę, ale to i tak sporo tych żarówek wyjdzie [usmiech]. A co do listków to bez fotki ciężko powiedzieć.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Więcej wy walisz na te żarówki żeby zdobyć odpowiednią ilość lumenów niż byś dał za hps 250w duala z zasilaczem ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Tak masz racje mniej by wyszło.
-eh ledwo zacząłem a juz problem : czy to przelanie ? Obrazek
Było to tak ze na początku nie lałem jej wody, po 2-3 dniach wlałem jej sporą ilosc i zaczęły liscie lekko opadać to pomyślałem ze od braku wody i zalałem ja znów potężną ilocia wody a potem jeszcze przelałem nawozem budze sie rano a tu to co na zdjęciu. schła juz przed nawozem, druga roślina co jest obok lana podobnie i też nawóz ale z nią spoko
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

odkąd dodałem ostatni post roślina czuła się całkiem okej przestała schnąć ale dziwnie wygląda jak "grzyb" długa łodyga a liście zbite na samej górze i są poprostu maluśienkie co dziwne ta druga wykiełkowana w tym samym czasie i trzymana obok tyle ze w wiekszej donicy jest juz spora i posiada 3 piętra 5-palczastych lisci i trzyma sie dobrze ta "chora" znajduje sie na tym samym etapie rozwoju tzn. maja po tyle samo lisci z tym ze ona ma je małe a nawet bardzo małe i skupione na samej górze. Nie wiem co mam o tym myśleć dodam ze raz miała na ziemi biały nalot coś jak pleśń ale nie dokładnie zebrałem to i wyzuciłem i juz sie nie pojawiło. Poprawy nie widać
Pojawiają się jeszcze, ale to nie jakiś problem ( na obu roślinach ) na końcówkach liści tych dolnych pojawiają się plamki brązowo fioletowe ale nie jest to jakoś nasilone tylko na końcówkach 2-3 liści od dołu. Brak jakiegoś pierwiastka? jak go podać ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Moim zdaniem to albo mają słabe geny albo przelales nawozami... Niech wyschnie im trochę gleba i przelej wodą z białą kredą pokruszona... Zwykła biała kreda szkolna... Jedna roślina przynajmniej 1 litr wody z kredą...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Rzecz w tym ze nie mogłem przenawozić bo to działo się juz przed laniem nawozem. Dziwne jest to je jedna jest zdrowa druga nie.
Jeszcze jedno pytanie czy faza kwitnienia oznacza koniec fazy dalszego wzrostu dla rośliny?
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Gdzieś przeczytałem ze tak może się robic od zbyt suchego powietrza więc wstawiłem mokrą szmatę i 3 kubły z wodą i pomidor powoli staję na nogi
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: osiol »

maximus11 pisze: Jeszcze jedno pytanie czy faza kwitnienia oznacza koniec fazy dalszego wzrostu dla rośliny?

troszke słabiej ale cały czas rośnie ;c
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Spróbuje LST dziś zacząć i może podeśle foty jak to wygląda już
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

No wyszło coś takiego (ta mniejsza to ta co była "chora") prowizorka bo to moje pierwsze LST
1) Obrazek
2) Obrazek
3) Obrazek
4) Obrazek
5) Obrazek
6) Obrazek
Co myślicie ? mają 21-22 dni
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: świder »

zrób jakies haczyki bo nitka moze sie powcinac w rosline
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Cholera rzeczywiście dzięki za cenną uwagę. Zareagowałem w pore bo w łodygę się wcinało ;x
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Dziś spędziłem trochę czasu nad poznawaniem fazy wzrostu konopii i wyczytałem ciekawą rzecz mianowicie ze oświetlenie 18/6 + ( 19/5 , 20/4 {..} ) Bardzo stresuje roślinę i skutkuje dość powolnym wzrostem gdzie roślina w naturalnych warunkach nie ma tak długiego oświetlenia i jest to dla niej szok.
Ja stosuję 20/4 h.
Natrafiłem na coś takiego :
Świecimy 12 h po czym roślina ma noc dokładnie 5,5h i po takim czymś dajemy światełko na 1 godzinke i potem 5,5h nocy i powtarzay cykl. Podobno najlepszy efekt i oszczędność energii
Co o tym myślicie? jak najlepiej oświetlać 20/4 to nie za dużo ;x ?
Awatar użytkownika
WolnyRastaman
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2014, 14:33

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: WolnyRastaman »

18/6 to najlepsza opcja.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Siemanko ,pytanie jest kolejne: mam w donicach duzo takich małych bialych robaczków chodzą sobie i machaja czułkam.
Wręcz jest ich cała kolonia. Nie wiem jak je za bardzo opisać.Ktoś może kojarzy czy to robaki szkodniki czy użyźniające glebe?
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Jako że nikt mi nic nie odpowiedział trochę powiększę temat szkodników. Ogólnie teraz to wygląda tak :
Obrazek
ostatnie foty były jakie dałem byly robione 10 dni temu , stosunkowo nie dawno. Myślę że sporo podrosły a przynajmniej jedna.
Jak dla mnie całkiem spoko tylko ostatnio borykam się z dziwnym zjawiskiem :
1
Obrazek
2
Obrazek


Liście są pocięte tak jakby przy końcówkach u obu roślin mało tego na liściach występują na końcach liści brązowe kropki sporadycznie ale jednak wole to nadmienić.
3
Obrazek

Przejmuję się tym ponieważ coraz częsciej widzę te białe robaczki w donicy wyglądają nie szkodliwie i chyba takie są lecz ostatnio pojawiły się dziwne czarne muszki wylatujące mi z boxa. Nie mówię o jakiś chmarach lecz tak co 2-3 dni widzę jakąś małą muszke kombinującą mi coś przy glebie.W sumie tym też się nie przejmowałem i miałem nie dodawać tego posta lecz dziś odgarniałem lekko z wierzchu glebę i zobaczyłem tam pajączka coś na podobienstwo kleszcza tylko o połowę mniejsze. Gdzieś czytałem ze te kurestwo może rozwalić całego planta ale nie mam pewności co i ile widziałem bo "spierdoliło" w głąb gleby.
Coś kojarzycie z doświadczenia czy warto się tym przejmować? Przecież rośliny są w domu nie na zewnątrz gdzie jest chmara insektów i na luzie powinny rosnąć
Wilgoć w boxie jest chyba duża bo mech mi porasta glebe w sporadycznych miejscach
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: osiol »

kup cos od "owaduf" i prysnij na nia [trawka]
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

W poniedziałek dostaję dość potężną lampe. Pomyślałem ze może by tak zrobić SCROG w moim boxie który wygląda tak :
BOX:
Obrazek
Jestem zielony w tej metodzie i nie wiem czy ją do końca rozumiem choć czytałem mase artykułów.
O wyglądało by to tak : na dzien dzisiejszy.
Obrazek
A potem : Tak, Czy nie tak to działa ;d ??
Obrazek
Dobrze to rozumiem?
Robić tak czy zostawiac jak jest ? [uprawia]
-
-
-
Te kurestwo które mam w boxie to chyba przedziorki juz przygotowuję wywar z cebuli i czosnku.
Jednak nie mogę znajsc pomocy doyczacej tych brązowych plam z dnia na dzien coraz wieksza czesc lisci to ma ;c
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Ostatnio nie bywałem w domu i nie kontolowałem światła i roślinki przestawiły się na kwitnienie, pojawiaja sie długie białe włoski na całej roślinie. Chciałbym szybko otrzymać odpowiedz czy jak światło wróci do normy 18/6 to przestanie kwitnąc i wróci normalnie do wegetacji. a jak przyjdzie czas będe mógł bez problemu przestawic 12/12 i będzie spowrotem kwitnąc?
Musze wiedzieć bo nie planowałem kwitnienia teraz ...
Proszę o bardzo szybką odpowiedz !
Awatar użytkownika
kamilekcolo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 169
Rejestracja: 10 maja 2014, 3:26

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: kamilekcolo »

Jak juz zakwitla to już tego nie od wrucisz najlepiej to przełącz światło na 12/12 i lepiej nawozy na flo ja tam nie widzę żeby kwitly szczerzy]
Brakuje palonka sie skup kup nasionka rusz glowa daje slowo i dziennie peka piątka elo
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

od ostatniego zdj dużo się zmieniło zapytałem znajomka o to samo i odpowiedział : tak możesz roślina wróci do fazy wegetatywnej i dodał tak się robi gdy wysiewasz nasiona regularne aby wybrać tylko żeńskie ,przełączasz na 12/12 i czekasz z określeniem płci ,jak się określi cofasz na wegetacje 18/6 i roślinka rośnie dalej aż znów nie przełączysz na kwitnienie 12/12.
Co o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Pierwsze słyszę ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

no już trudno dałem na te 12/12 coś takiego na tą chwile jest.
/admin - link do obrazka wygasł/
Awatar użytkownika
kamilekcolo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 169
Rejestracja: 10 maja 2014, 3:26

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: kamilekcolo »

No ładny zdrowy Plant [szczerzy] czekam do końca [usmiech]
Brakuje palonka sie skup kup nasionka rusz glowa daje slowo i dziennie peka piątka elo
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: świder »

maximus11 pisze:od ostatniego zdj dużo się zmieniło zapytałem znajomka o to samo i odpowiedział : tak możesz roślina wróci do fazy wegetatywnej i dodał tak się robi gdy wysiewasz nasiona regularne aby wybrać tylko żeńskie ,przełączasz na 12/12 i czekasz z określeniem płci ,jak się określi cofasz na wegetacje 18/6 i roślinka rośnie dalej aż znów nie przełączysz na kwitnienie 12/12.
Co o tym myślicie ?
to sie zgadza mozesz tak zrobic i bedzie git
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Świder :x Dzięki za odpowiedz ale cholera trochę pózno, ale i tak dobrze wiedzieć.Przestawiłem światło juz 5 dni temu i nie będe juz ich ruszał.
Normalnie ja nie wiem, czy ja jestem jakimś pechowcem czy co...
Roślinki juz jakiś czas temu wypuściły po 2 białe włoski z łodygi od dołu go góry. No i spoko.Tylko nie wiem czemu teraz one usychają w takiej samej kolejności od dołu do góry. A planty wyglądają zdrowo. Ani liście nie żółte ani jakiekolwiej inne.
Tego uschniętego nie zrobiłem zdj bo trudno uchwycic
Obrazek
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Ja prdl... To normalne że liście od dołu do góry usychaja bo roślina odrzuca to co jej nie potrzebne...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

hej ! czytaj ze zrozumieniem nie liście tylko włoski - o nie mi chodzi. Spokojnie...... Nie psiałem że chodzi mi o liście, napisałem że po liściach nie widać żeby plantowi coś się działo.Dodałem nawet zdj z zaznaczonym fragmętem rośliny ( to na zdj akurat nie jest uschnięte ale chciałem pokazać o co mi chodzi, tych uschniętych nie sposób uchwycic aparatem )
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: świder »

nic sie nie dzieje zlego tak ma byc
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Ty mi tu nie pierdol o zrozumieniu! Bo włoski tak jak i liście robią się brązowe od dołu! Najpierw się czyta i uczy potem się bierze za hodowlę ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Po pierwsze, bez wulgaryzmów a po drugie jak mi pokażesz artukuł gdzie pisze o tym że włoski schną od dołu to Cie jeszcze przeproszę !
Czytałem i to bardzo duzo. Nigdy na to sie nie natknołem - czyżby tego nie bylo ? A no widzisz :>
BTW forum jest od tego by pytać .
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Nie musi pisać bo to jest logiczne ;-) jak widać w twoim rozumowaniu brak logiki ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

nie wiem po czym to wnioskujesz... Nie wiem, nie mogę znalezć - pytam.
Pozatym - brak logiki ... A jakby mi usychała łodyga to też bym miał nie reagować a bo przeciesz mam się domyśleć ze tak ma być?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 0:19 przez maximus11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Co ma łodyga do tego? Wszystko jest ok dodaj foty za tydzień...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Dodam [zdjecia]
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Przy okazji co to jest lollipopping i kiedy go stosować, plusy i minusy ?
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba okej.?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Jest ok ale zainwestuj w inną lampę czy co tam masz bo słaby plon będzie...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Dziś będę montował właśnie Dodatkowe cfl-y i świetlówy więc bedzie git. Wykożystałem cały nawóz na weg i jak pójdę do sklepu ogrodniczego to jak typowi powiedzieć żeby co mi dał ? uniwersalny nawóz na kwitnienie roślin ?
PS. następnym razem ( po tych plantach ) kupuje hps bo lepiej juz załacic raz wiecej niż pierdolić się z cfl-ami choć nie powiem bo są całkiem dobre.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Przy okazji jak podłączyć swietlówke na 4 bolce po 2 z każdej strony na kablu zwykłym ? Tak jak na obrazku czy tylko z jednej strony + na pierwszym bolcu a - na drugim ?
Obrazek


bo żarówke podłącza sie tak a co z tym wyżej ? Obrazek
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Nie lej juz nawozu na veg... Kup sobie biohumusa tylko nie forte , zwykły... Jeżeli nie chcesz lepszych odżywek... A jak kupisz hpsa to dopiero powiesz ze dobry jest ;-) pamiętaj... Światło i nawozy to podstawa do udanej uprawy... Tak to ci wyjdzie z jednego planta 10 suchego i dziękuję... A tak będziesz miał po 30 suchego a nawet i więcej... Także zastanów się nad tym... Ja miałem 3 całki 2x125w i 1x85 w i nie ma porównania do hps 250 w ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

O.O ?? Z ROŚLINY W PIERWSZEJ 10 najbadziej wydatnych plonów mam z 2 plantow zebrac 60 siątke .. prosze Cie.
ona ma kilogram na metr ^2 z 1 planta ja mam 0,5 m ^2 (troche mniej) i 2 plany wiec przy chujowych wiatrach 250 mokrego powinno być z jednej a z 2 500g zakładając ze to nie profesionalna uprawa to i tak nie ma opcji wyjsc 60 stary
Nie mówie ze bede mial 2 sety ale nie przesadzajmy że 2 plany z kilogramem na metr dadzą mi 60 siątke czy jak pisałeś jeszcze mniej
a co do swiatła zgadzam sie w 100% z tobą.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Jesteś tego pewien? ;-) jeszcze wspomnisz moje słowa ;-) tez byłem taki pewny za pierwszym razem ;-) ja ze sprzętem i nawozami lepszymi o wiele od ciebie mam 150 suchego z 4 plantow ;-) Zobaczymy jak zetniesz haha :-D wrzuć zdjęcie twojej miny jak ci wszystko wyschnie :-D
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

No prosze cie to chyba z jakiś chujowych automatów stary może i jestem zielony ale naprawde 40 z 2 krzaków a maja kilo na metr to chyba przesada nie?
to co jak ja bym nie miał tej odmiany z takim plonem tylko automata to miałby 5-piątke zebrac? nie pierdolmy juz az tak no
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Zobaczymy co ci z tego wyjdzie ;-) ja przy zwykłych swietlowkach z jednego krzaka za pierwszym razem miałem 5 suchego ;-) na biohumusie i planktonie ;-) także powodzenia ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Juz nie bede tu pisał bo pewnie (no n pewno) znasz sie lepiej. ale będe dobrej mysli
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Takie są realia ;-) Chce ci poprostu zaoszczędzić czasu i rozczarowan ;-) kup lepszy sprzęt i nawozy ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Wstawię next foto za tydzień Kiedy można się spodziewać juz widocznych obiaw kwitnienia mniej więcej ? 2 tyg nie ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

No jakoś tak... Dla pocieszenia powiem ci ze ja pierwszy raz robiłem bez treningu ;-) Zobaczymy co ci z tego wyjdzie ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

W boxie mam temp 19*C bez włączonego światła, a z (noc) 25*C troche lipa z tym duzym przeskokiem ...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

Maximus, Niekwestonowany ma rację co to oświetlenia i nawozów. też tak myślałem na początku jak Ty że na cfl wystarcza aby światło a tu chujaaaa... hps i dopiero można powiedzieć że rośnie :) patrz na olx są tanie hps :) tylko poszukaj
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Ja temperature miałem przy hpsie nawet po 35 stopni i żyły ;-) kupujesz mieszajacy i kierujesz na lampę i git ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Nastepnym razem na 100% hps musze mieć, no tu już trudno zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

Niekwestionowany pisze:Ja temperature miałem przy hpsie nawet po 35 stopni i żyły ;-) kupujesz mieszajacy i kierujesz na lampę i git ;-)
hehe ja miałem podobną a nie raz jeszcze większa :D ale na 600w haha
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

wstawie dziś zdjęcia górnej cześci plantów może zauważycie czy sie coś tam dzieje..
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to u tej mniejszej a u tej większej chuja widze... x.x nawet nie wiem czy one kwitną czy nie to chyba 13 albo 15 dzien, wiem tylko że zajebiscie szybko rosną.

temp może blokować kwitnienie ? pewnie tak co ja głupio pytam, bez lamp mam 19-20 * c x.x
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Temp nie ma nic do kwitnienia... Jak by miały za zimno to ok bo stres... Kwitnąc ci zaczną po około dwóch tygodniach... Będziesz widział białe włoski pojawiające się na szczytach ;-) a rosną do góry bo się wyciągają po przedstawieniu na flow ;-)
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Już są 2 tyg x.x
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

za 2 tyg [blant]
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Trzymaj ciągle 12/12 lej nawóz na flow i Czekaj ;-) jaki nawóz na flow masz?
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: KMD »

maximus11 naucz się używać znaczników [img]TutajLink[/img]

Cały czas poprawiam twoje linki [zadziorny]
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Dziś idę kupić bo ten na weg się skonczył ^^ Wybacz x.x za te zdj
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Kupiłem jakiś biohumusECO 100% NATURAL UNIWERSALNY
JEST NAWET NAPISANE ŻE NIE DA SIE GO PRZEDAWKOWAĆ :p
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Ty masz kupić coś na kwitnienie np plakton K a nie biohumusy bo one są na veg ...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

npk 2-3-4 . zle ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Słuchaj... Zróbmy tak... Ile możesz przeznaczyć na nawozy? A
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

25-35 zł myśle okej nie ?
one są stosunkowo tanie z tego co widziałem za dyche idzie coś nawet konkret kupić
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Ale ja ci chciałem polecić z growshopu specjalne nawozy ;-) na kwitnienie musisz liczyć ze 150 zł i jest full opcja... A jak nie masz hajsu to leć kupić plakton k w proszku... 1 gram proszku na 1 litr wody...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Okej a jakby nie było ? jakiś zamiennik na szybko ?
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Plakton k jest wszędzie... Ja kupowałem w castoramie... Innych nie znam bo ja zaraz po tych zacząłem używać juz oryginalnych...
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Okej !
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Troche sie nabiegałem za tym ale mam, a co z tamtym ?
maximus11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2013, 9:06

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: maximus11 »

Mój skurwiały brat którego nie znosze jak psa wjebał mi sie do pokoju jak wyszedłem na chwile i popsikał planty płynem do mycia szyb (chyba) dokładniej mówiąc liscie
wytalem je ale kurwa boje sie że coś się stanie co zrobić? przelać je wodą czy co ?!
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: Niekwestionowany »

Hahahaha :-D nic im nie bd ;-) tamten sobie zostaw na następny raz na veg...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: SUPER BUD - POMOCY INFO.!

Post autor: bandyta123PL »

hahahahah :D jebłem haha :D pozdr mordeczko [szydzi]
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
ODPOWIEDZ