Piwnica, 20 krzaków

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Helios »

Witam wszystkich po przerwie. Wracam do zabawy i to z fajnym planem na ten rok. Otoz mam do dyspozycji piwniczke i chce ja wykorzystac. Zawsze kiedy prosilem tutaj kogos o pomoc, otrzymywalem ją dlatego mam nadzieje ze doswiadczeni kolecy z forum zechcą podzielić się swoja bezcenną wiedza raz jeszcze. Nie jestem pewien jak dokladnie wykorzystac te przestrzen. Powieszchnia urzytkowa to 2m/2.5m przy czym sufit jest dosyc niski 180cm. Planowalem 4 lampy hps 400w lub 600w. tutaj nie wiem jakie lepsze. przy 4x600w powinienem osiagnac moc ok 360 000lm na 20 roslin ktore sobie zaplanowalem. cala produkcja ruszy dopiero za jakis miesiac wiec jest jeszcze sporo czasu na poprawki. postaram sie wrzucic jakies zdjecie piwniczki. bardzo prosze o opinie, komentarze, porady i z gory thx
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: bandyta123PL »

2400W super[zadziorny] sufit nisko? :D straczy;p a jakie odmiany bedziesz sadził? masz jakieś nawozy?
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Helios »

Odmiany jeszcze nie wybralem. Napewno 3x passia ktora tutaj wygralem w konkursie i mam do tej pory. Oto foty piwniczki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać nic jeszcze nie jest tam zrobione. Sporym problemem jest brak drzwi i wentylacji. Mysle o filtrze węglowym tylko nie wiem jaki na taka powieszchnie. Co do odmian to napewno auto ale jakie jeszcze nie wiem. Ziemia CANNA Terra Professional. Ogolnie bede inwestowal w produkty Canny. Rowniez w nawozy i boostery
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: bandyta123PL »

brak drzwi hmm, a do tej piewni masz tylko ty dostęp? jak masz troche szmali zawsze można kupić drzwi używane albo zrobić płyty osb tez sie nada :)
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Helios »

Ja i 3 zaufane osoby. wszyscy mieszkamy w jednym domu wiec jest bez lipy. Problem drzwi jakos rozwiaze ale zostaje problem wentylacji. nie montowalem nigdy wiltra węgl. nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrac
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: bandyta123PL »

najlepiej jak by filtr był w srodku i przez niego ciągnęło na zewnątrz :) okienka tam nie macie jekiegoś? albo wybij w ścianie dziurę do innego pomieszczenia i niech tam wydmuchuje te powietrze/temperature
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: osiol »

o damn jeśli to wypali kosmos ;d ciekawe jaki będzie rachunek za prąd :>
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Helios »

No wlasnie nie ma okienka. Wybijac w scianie dziure bedzie ciezko [mur] Co do rachunków za prąd to z wstepnych wyliczen ok 200 funtow na miecha (mieszkam na wyspach). Nie wiem czy nie przesadzilem z tymi lampami. To ma byc ok 20 krzakow. moze 25
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Obywatel »

Ja bym wykuł otwor na zewnatrz i dal dobry wentylator kanałowy i oczywiscie filtr jakis dobry a ten wytot bym czyms zaslonil aby byl zamaskowany
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Niekwestionowany »

Po pierwsze nie brudz sobie rąk automatami ;-) po drugie na 20 krzaków dwie 600 w ci wystarcza w zupełności ;-) po trzecie na taką ilość musisz albo zrobić dziurę i dać filtr z wylotem na podwórko albo uszczelnić całe pomieszczenie tak aby nic się nie wydostawalo ;-) innej opcji nie ma ;-) nawilżacz powietrza musi być i duże wiatraki mieszajace powietrze ;-)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: Helios »

wgl kalkulatora na taka powieszchnie optymalna wartosc lm wynosi 250000. Czyli ok 2000w. Myslalem tez o tym zeby uzyc wiecej lamp o mniejszej mocy np. 5x400w zamiast np 2x1000w Jak to sie ma w praktyce? I czy warto sie w ogole poslugiwac tymi kalkulatorami skoro na 20 roslin starczy 2x600
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: Piwnica, 20 krzaków

Post autor: bandyta123PL »

no i jak roomik? [zadziorny]
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
ODPOWIEDZ