Powrót po latach ;)

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Witam wszystkich forumowiczów po bardzo długiej przerwie.Od tego czasu jeśli ktoś mnie pamięta życie obróciło się 15 razy ale nadal trwa i zamierzam wystartować tym razem jako początkujący w kategorii indoor .Mam nadzieję ,że w razie jakichkolwiek problemów pomożecie mi , a mój końcowy wynik będzie tak dobry jak mój pierwszy outdoor.
Growbox wykonany z szafy a właściwie narazie plan.Zakupiona lampa hps 250 W z żarówką przeznaczoną do roślin autokwitnących,programator czasowy i nasiona.Narazie tyle.Czekam na dostawe i biorę się za robote.Na start już mam do Was kilka pytań:

1.Czy boxa mogę wyścielić folią aluminiową,mam już ograniczony budżet.Jeśli tak to którą stroną do roślinki.Błyszczącą czy matową?

2.Wymiary boxa to dł.szer.wys. 100x60x140 ile automatów XXL można tam wepchać i czy rośliny mogą dotykać folii aluminiowej?

3.Czy jest możliwe przejść bezpiecznie przez hodowle bez umieszczania w tej szafie jakichkolwiek wentylatorów? gdyż box musi być bezgłośny

Jeśli ktoś ma czas i chęć pomóc staremu jaraczowi to byłbym baaardzo wdzięczny.Narazie tyle mam do Was moi mili pytań a kolejne napewno narodzą się szybciej niż się tego spodziewam.

PS:Aha , dlaczego prawie żadnych zdjęć na tym forum nie widzę?po kliknięciu w obrazek wyskakuje mi error :/
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: KMD »

Bo tamten upload padł i fotek nie widać. Teraz jest nowy /admin - strony już nie ma/
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Ludzie pomóżcie coś.Tyle odsłon i tylko jedna odpowiedź?
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Cześć :)
1 folia aluminiowa to kiepski pomysł. Oobija bardzo mało swiatła . Lepszy jest koc ratunkowy kupisz go za 10 zł.
2 bez problemu zmiescisz tam 6 automatów moga dotykac foli ale z tym to zobaczymy pózniej.
3 wentylatorki muszą być muszi byc cyrkulacja powietrza a i temperatura ulegnie zmniejszeniu . Mogą byc tez problemy z temperaturą przy takich rozmiarach boxa i przy takiej lampie . Ale przed startem zrob test temperatury . Jeśli wystapi to bedzie potrzebna cool tube.
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Gdzie kupie taki koc jesli mozna wiedziec?Zapomnialem.Dziękuję koledze za odpowiedź.Chyba w porze letniej ludzie rzadziej tu zaglądają...Jaka powinna byc optymalna temperatura.I czy jesli taka bedzie to konieczne sa wentylatorki?Co to jest cool tube?Przepraszam ze tak zalewam pytaniami ale w indoor jestem zielony ;)
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Taki koc kupisz w aptece :) taka optymalna to okolo 25 +- 2 stopnie do 30 . Bez wentylatorkow nie ma opcji musza byc [usmiech] . Cool tube to wpisz w wyszukiwarkę :) odprowadza cieplo od lampy .
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Wiesz lepiej zrobic raz a dobrze dac troszke wiecej pieniażkówi i miec go na pare grow [usmiech]
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Czyli jeśli wentylatorami utrzymam wymaganą temperaturę to cool tube nie będzie konieczny? Dobrze rozumiem? Ma być ruch powietrza i odpowiednia temperatura i tyle...No wiem ze mam jeszcze utrzymac wilgotnosc.Wstawie sloik z woda niech paruje.Bedzie ok? A ten koc ma jakies rozne strony jak folia aluminiowa? Jesli tak to jaka strona go ulokowac w strone roslin.Dziękuję obywatelu.Właśnie takiego wsparcia potrzebuje...
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Spoko :) tak ma 2 złota i srebna . To srebna stroną w strone mery .tak powietrze ma chodzi . Dobrze rozumiesz jesli bedzie duza temp to coll tube albo dodatkowy wiatrak ale to muszisz robic test :) sloik z woda cos da ale w minimalnym stopniu mozez kupic higometr na internecie i to kontrolowac :)
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Zmarnowalem ostatnio 4 nasiona kielkujac je najpierw w wodzie.Puscily kielki ale takie malutenkie.Wsadzilem je do boxa podlalem woda i lipa chyba je utopilem.Za duzo podlalem.Czekalem piec dni po czym postanowilem je wygrzebac i dalem je na wate.I tu mam zasadnicze pytanie czy wata jest zla i lepsze sa chusteczki? Juz wiem ze i wate za duzo podlalem i umarly ale mam nowe i potrzymalem je w szklance z woda,otworzyly sie i juz leza na wacie ale wilgotnej a nie ciapatej.W ciemnisci w temp 27 stopni.Bedzie ok?
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Mozesz zastosowac moja metode: do kieliszka z wodą na 24h potem na mokre husteczki przykrywam je talerzemaby nie parowalo i jest wszystko ok . Wata jest gorsza bo ogonek moze sie zaplatać. Temperatura ok . :)
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Dzięki.Dostosuje sie do porad.Bede napewno jeszcze nie raz prosil o porade wiec z gory prosze o wyrozumialosc...
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Spoko. Nasiona najlepiej kupowac pare dni przed kielkowanie gdy masz pewnosc ze sa swieze:)
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Sa swieze.Mysle ze je utopilem.Teraz bede ostrozny.Czesto jestes online?
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Staram sie czesto ale wiadomo praca , relax , praca [spaleni]
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

W 2011 wytargalem na oucie 505g z nasionka purple#1.To były czasy :) W miare mozliwosci pomóż Bracie
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Spoko pytaj jak bede to pomoge
Awatar użytkownika
Małokogotoobchodzi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2011, 16:13

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Małokogotoobchodzi »

Dobrej nocki i skutecznego relaxu.3maj sie
Obywatel
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:45

Re: Powrót po latach ;)

Post autor: Obywatel »

Jesli masz nawet jakies błache pytania to mozesz pisac mi na pw ja w miare moich mozliwosci moge ci pomoc :)
ODPOWIEDZ