Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
predinaa
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2018, 9:30

Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: predinaa »

Witam !
Dostałem od znajomego lampę LED która ponoć jest mocna i nadaję się do uprawy
ale jak dla mnie wydaje się że jest za mała i barwa światła chyba za biała bo 4000 K
a nie mogę nic więcej o tej lampie znaleźć więc jak ktoś coś może więcej powiedzieć to proszę o pomoc [szczerzy] dodaję foto lampy i nazwę modelu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tej naklejce pisze :
APTOS II SOW OF DALI
MODEL NO: MF3-40FU38
BEAM ANGINE: 70"
CCT 4000K
INPUT 220 240VAC
50/60 HZ
Pytanie czy da się na tym uprawiać pomidorki ? ile maksymalnie w boxie wysokość 180cm szerokość 1m
a może jak te panele mają złą barwę światła to da się coś przerobić wymienić chodzi mi o to czy warto próbować na tym coś działać .... czy lepsza opcja z lampą hps 400 W która wygląda tak :
Obrazek
Obrazek

ten boks to narazie w stanie surowym do przygotowania ;) chce żeby w nim tak było : [harvest]

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i rady ! buch wspaniałej sensi z wami ! [peace]
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: KMD »

Próbowałem znaleźć w sieci jakiś info odnośnie tej lampy, ciężko. A już tym bardziej nikt na tym nic nie uprawiał. Więc będzie to eksperyment. Barwa 4000K powinna być ok. Ale jeśli lampa jest używana i już dość wyeksploatowana to ledy w niej mogą już nie świecić tak mocnym światłem. gołym okiem tego nie zobaczysz ale roślia to odczuje. Może się na przykład hermić https://seedbay.info/hermafrodyty/
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
predinaa
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2018, 9:30

Re: Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: predinaa »

Czyli w moim przypadku odpada
bo nie czas na eksperymenty dzięki ! [blant]
A co powiesz o tym Hps 400 w w boksie 180 cm wysokość szerokośc 120cm
wyjdzie 6 pomidorków ? ;)
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: KMD »

HPSy zawsze były i będą dobre ale nie kupuj używek, bo raz że lampa wypalona to też statecznik zużyty. Czy upchniesz 6 szt, upchniesz zawsze gorzej jak urosną i rozwalą boxa [browar] wszystko zależy od odmian które wybierzesz.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: Arizona »

Nowy led dobrej firmy ma sens a taki używany to "kot w worku". Możesz go ewentualnie dołożyć do nowego hpsa lub leda jako drugą lampę. Ale z drugiej strony będzie pożerał prąd więc czy warto, sam musisz zadecydować.
predinaa
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2018, 9:30

Re: Czy Taka Lampa LED się nada Pomocy !

Post autor: predinaa »

Dzięki za odpowiedzi :D zostanę przy tym sodziku [lolek] [uprawia] [blant]
ODPOWIEDZ