normalne czy automaty?

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

normalne czy automaty?

Post autor: Ryder »

Sprawy na outdoorze są dla mnie jasne ale co jest lepsze na indoor? Moim zdaniem najbardziej opłaca sie hps do 150w i do 4 krzaków bo wiecej to duży pobór mocy i przypałowo. Wiadomo że każdy chciałby mieć jak najwięcej palenia w jak najkrótszym czasie. Co byłoby korzystniejsze zakładając że faza flo bedzie 12/12 ze względów ekonomicznych? Słyszałem że automaty potrzebują dłuższego naświetlenia a do tego teorie że i tak jest słabszy [wodna] normalne krzaki można już przełączyć na flo po 3 tyg w zależności od upodobania wiec jest jakis sens zabawy w automaty? Podobno też prawdziwi growerzy nie uznają odmian autoamtycznych więc mam dzisiaj rozkmine po wiaderku hehe [lol]
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: normalne czy automaty?

Post autor: Arizona »

Auto są szybsze i nie trzeba przełączać światła. Ale według mnie jakość zioła jest gorsza, automaty są takie pod jedno kopyto, nie chodzi o to że są słabe, bo są mocne, ale jakieś takie [nea]
Zaś pełno sezonówki są różnorodne, takie bardziej smakowe i koneserskie [rasta]

Co do oświetlenia to HPS jest wciąż najlepszym oświetleniem [peace]
Awatar użytkownika
Dr Ganja
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 271
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:29

Re: normalne czy automaty?

Post autor: Dr Ganja »

Zależy jakiej wielkości masz boxa, jeśli jest mały to tylko odmiany z autofloweringiem.
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: normalne czy automaty?

Post autor: Ryder »

Czemu tak sądzisz skoro w każdej chwili moge zmienić sobie oświetlenie i rozpocząć kwitnienie [lol] Btw zastanawiam sie nad boxem w piwnicy, tylko martwi mnie temp 5 stopni to chyba troche mało? [mur] Mam jeszcze alternatywne miejsce lecz troche bardziej ryzykowne ze względu na zapach (nie wiem na ile pomagają te filtry węglowe i jak szybko sie zużywają) Ogólnie myśle o gotowym zestawie /admin cenzura - link do niebezpiecznego growshopa na polskim serwerze/ wygląda obiecująco a nie jakas tam amatorka która sie kupy nie trzyma. Wiem że lepsze sa lampy mh na wega ale hpsy jednak dużo ciepła dają i ogólnie dają rade z tego co słyszałem.
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: normalne czy automaty?

Post autor: KMD »

Nie podawaj linków do growshopów na polskich serwerach, w takich sklepach kupowanie jest niebezpieczne. Musiałem ocenzurować link, bo nie mam zamiaru mieć kogoś na sumieniu.

Co do zestawu to jest ok. i sam jestem zwolennikiem wybierania gotowców, ale pod warunkiem że się je kupuje w bezpiecznych sklepach. Pomijając te na polskich serwerach oraz allegro i olx.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: normalne czy automaty?

Post autor: Arizona »

To prawda, zawsze można przełączyć szybciej oświetlenie. Nie testowałem tego, ale słyszałem że niektórzy dają od razu 12/12. Co do filtrów węglowych to bardzo dobra rzecz. Niwelowanie zapachu poprzez wentylację z filtrem węglowym to najlepszy obecnie sposób niwelowania zapachu.
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: normalne czy automaty?

Post autor: Ryder »

KMD pisze: 10 kwie 2020, 13:45 Nie podawaj linków do growshopów na polskich serwerach, w takich sklepach kupowanie jest niebezpieczne. Musiałem ocenzurować link, bo nie mam zamiaru mieć kogoś na sumieniu.

Co do zestawu to jest ok. i sam jestem zwolennikiem wybierania gotowców, ale pod warunkiem że się je kupuje w bezpiecznych sklepach. Pomijając te na polskich serwerach oraz allegro i olx.
Allegro i olx to wiadoma sprawa. Co do sklepu też nie mam pewności. Może ktoś coś w tym temacie będzie wiedział? [rasta]
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: normalne czy automaty?

Post autor: KMD »

Ja sprawdziłem ten sklep co podałeś link i jest na polskim serwerze, dlatego go ocenzurowałem. Serwer sprawdza się w prosty sposób, nawet na forum jest temat o tym viewtopic.php?f=43&t=4013
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
ODPOWIEDZ