Różnice między suchymi a lepkimi pąkami

Czyli ogólne pytania związane z uprawą, hodowlą marihuany, konopi.
Awatar użytkownika
Maniek88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2017, o 16:43

Różnice między suchymi a lepkimi pąkami

Post autor: Maniek88 » 27 lip 2017, o 07:01

Różnice między suchymi a lepkimi pąkami

Dla początkujących w świecie cannabis, wiele różnych typów marihuany może być wręcz onieśmielające. Czy suche kwiaty są lepsze? Co powoduje wysoką zawartość THC? Czy to jest dekarboksylacja? Co sprawia, że dana odmiana jest lepka i mokra? To tylko niektóre z pytań, które mogą mieć osoby początkujące, ale z dobrego powodu. Ze względu na to, że każdego dnia powstają nowe produkty cannabis, trudno ustalić czy lepszy jest lepki czy suchy pączek dla określonego zestawu potrzeb. Aby jednak ułatwić wybór, warto znać jakie istnieją między nimi różnice.


Obrazek

Po pierwsze, wszystkie rośliny cannabis są suszone i utwardzane po zebraniu. Najczęstszą metodą jest wieszanie gałęzi do góry nogami, która umożliwia THC zejście w dół pąków i zbieranie się w końcówkach, co zmniejsza ilość odpadów.

Pomaga to również zapobiegać pleśni i gniciu, które doprowadzają do marnowania marihuany. Ten krok sam w sobie nie decyduje, czy pąki będą suche czy lepkie.

Sucha marihuana zdobyła złą reputację jako stara lub tania, „brudna” wersja lepszej jakości lepkich pąków. Ale to nie zawsze jest prawda. Bardziej suchy pączek może po prostu oznaczać, że rośliny suszyły się się zbyt długo lub zawierają niższą liczbę trichomów, małych włosków, które sprawiają, że pąki są lepkie.

Jedną z zalet suchych pąków jest ich waga. Przy naturalnie mniejszej masie, nabywcy mają tendencję do otrzymywania większej ilości marihuany. Pomyśl o tym ;).

Suche pąki są idealne do dekarboksylacji. Procesy pieczenia marihuany w celu uaktywnienia THC i wykorzystania przykładowo do produktów spożywczych.

Każdy kocha ładne, soczyste i lepkie pąki. Wydaje się nawet, że takie pąki są dzisiaj najbardziej poszukiwane na rynku. Ale dlaczego? Cóż, to całkiem proste, w większości przypadków cechują się one doskonałą jakością.

Tam, gdzie suche pąki nie mają trichomów, lepkie pąki mają ich nadmiar. Długie, piękne włoski zbierają THC i tworzą gęste, lepkie pokrycie na pąkach. Naturalnie, pąki, które hodowane były aby posiadać dużą zawartość THC są na ogół bardzo lepkie.

Te lepkie pąki są idealne do palenia oraz wytwarzania dabu i oleju. Jeśli jednak chcemy poddać je dekarboksylacji w standardowym piekarniku – proces będzie trwał bardzo długo, a pąki nieuchronnie stracą dobry procent swojego THC.

Oba typy pąków zachowują swoją wartość w danym obszarze. Przed zakupem ważne jest zdecydowanie, do czego marihuana będzie używana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie”