jak zrobic dobrze haszysz???

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: grower66 »

witam byc moze temat sie juz gdzies pojawil ale ja chciabym wiedziec jak zrobic haszysz z czego go roboic ile trwa taka produkcja i co jest potrzebne do tego zeby wyszedl taki zajebiaszczy pozdro!!!!! [trawka]
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: grower66 »

i co nikt nie pomoze w tej kwesti??? slyszalem ze hasz mozna zrobic z lisci a ile w tym prawdy to nie wiem...:(
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: HASZYSZ »

hasz robiłem tylko metodą wstrząsową robiłem tylko z lisci wychodzi mocą podobny mocniejszy troche do topów , potem prasuje go prostownicą przez pergamin lub "kulkuje" metoda wstrząsowa polega na tym ze wsadzasz opakowanie z ziołem w rajstope i zawiazujesz i przesiewasz caly szusz przez ponczoche to co sie przesieje
to czyste krzyształy to zbierasz jakąś sztywną kartą i potem sprasowujesz pozdrawaiam
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: grower66 »

ok dzieki ale jak to sie przesiewa??? liscie musza byc suche strasznie??? moglbym to zrobic tak ze gdy juz wpakuje je do ponczochy to moge wrzucic je do np. sloika zakrecic i trzepac nim mocno czy lepiej bedzie jak rozciagne ponczoche na sloiku i bede przsiewal jej jak piasek no w sumie to zmiela sie na pyl o ile musza byc dobrze wyschniete???
pozdro!!! [wodna]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: osiol »

to ma byc mocno suche cos w podobnego jak proszek ?
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: grower66 »

ja to zrobilem tak tylko nie wiem czy dobrze wziolem ponczoche (darowalem sobie ten sloik co wyzej pisalem) wrzucilem do niej suche liscie tam gdzie stope sie wklada oczywiscie ponczoszka nowa hehe:P zwiazalem ja mocno lekko ugniotlem to wszystko zeby sie ulozylo chwycilem w obie dlonie i zaczolem ocierac dlon o dlon trzymajac ponczoche. pozniej rozciagalem i szybciej wracalem dloniami i znow ocieranie rozciaganie itd. nad biala kartka papieru zaczol pojawiac sie ciemny.ciemnozielony proszek pylek wrecz gdy juz troszke sie nazbieralo zbieralem na palec i bardzo mocno ugniatalem krecac w kolko kciukiem i palcem wskazujacym gdy bylo mocno zgniatane robila sie taka plastelinka dobrze to wykonalem czy zle????????????? nabilem w ustnik i...
... cos tam kleplo ale tak dziwnie lajtowo lekko sie czulem nawet fajnie:)
dodam ze liscie z blue berry tylko ze liscie nie wiem czy nie za szybko sciete jak na hasz bylo to tak ze roslinka poszla do fryzjera bo ma tydzien do scinki moze nie cale dwa:) [uprawia]
pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
anonimowy alkoholik
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:47

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: anonimowy alkoholik »

extrakt jest najlepszy lub uzyskanie haszyszu w sposobie robienia extraktu makumby, pijesz jeden łyk a pizda ze z butow wypierda la przez 8 godzin
Awatar użytkownika
anonimowy alkoholik
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:47

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: anonimowy alkoholik »

grower66 a jak w smaku, czułeś taki haszowy smak czy zachowało charakterystyczny smak i zapach maryski?
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: HASZYSZ »

jak sie splastelinowałą to dobrze raczej to wykonał mogło przsiać się zbyt dużo suszu , prócz kryształów , ale nie wpływa aż tak na moc bardziej na smak i zapach ;/ . makumba 8 h :P zeby tylko zalezy jaką zrobisz mnie kiedyś trzymała 9'tą godzine i myśle że jeszcze by potrzymało ale poszedłem spać . makumba to morderca :D , to pewnie zasługa tego że rozpuszcza się każdy kanabioid z zioła a przy paleniu się wypalają ale efekt po makumbie jest troche inny niż po paleniu , tego trzeba poprostu spróbować :)
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: grower66 »

byla fajna plastelinka a w samku taki pod topki bardziej slodki i lagodna faza dodam ze robilem hasz z lisci blueberry wiec moze dlatego nie gryzlo teraz z ak bede robil bo liscie juz doszly;)
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: jak zrobic dobrze haszysz???

Post autor: Fifulec »

Po sieci krąży pomysł gazowy, tj. ekstrakcja kanabinoidów za pomocą mieszanki propan-butan. Osobiście uważam ją za nieco dziwaczną, trzeba by mieć dostęp do laboratorium. Moim zdaniem rozpuszczalnik musi być cieczą, aby cokolwiek w nim się realnie rozpuściło. To zaś, w przypadku obydwu gazów, wymaga niskich temperatur, lub podwyższonego ciśnienia. Teoretycznie, w warunkach domowych, dałoby się coś takiego wykonać używając czystego butanu, ale nie widać takowych butelek w sprzedaży. Gaz do zapalniczek to mieszanina butanu i propanu. O ile butan można schłodzić do stanu ciekłego w zwykłej zamrażarce, o tyle propan pozostanie gazem, zatem bez podniesienia ciśnienia, zwyczajnie się ulotni i niczego nim nie odzyskamy. Pozostaje także problem dodawania trujących dodatków zapachowych, które w tym przypadku, są skrajnie szkodliwe. Przywołuję tą metodę, ponieważ do różnych rzeczy ludziska dostęp mają. Jeżeli ktoś ma dojścia chemiczne, to sposób gazowy będzie wariantem godnym rozważenia.
ODPOWIEDZ