konopna baza wiedzy

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Zdaję sobie sprawę, że jednym z kluczowych problemów konopnego podziemia jest trudny dostęp do wiedzy. Gdyby tak powiesić w jednym miejscu małą zieloną biblioteczkę? Sam muszę skanować książki, aby móc je przeczytać, wpadłem na pomysł podzielenia się nimi z szanownymi forumowiczami. Przedstawiałoby się to mniej więcej tak:
Tworzymy na jakimś serwerze konto. To proponuję przegadać pomiędzy tymi, którzy nieco na komputerach i sieci się rozumieją. Szczegóły techniczne należy drobiazgowo przeanalizować, z oczywistych względów. Następnie, w miarę zdobywania materiałów, wrzucałbym je tam, dokonawszy najpierw segregacji, czyli pogrupowania książek i artykułów według języków, formatów itd. Osobny dział tworzyłyby wykonane przeze mnie skany. Co sądzą Państwo o idei takiej elektronicznej biblioteki multimedialnej. Jakiś katalog z materiałami dźwiękowymi, kilka filmów, może jakieś fachowe, tzn. autentycznie naukowe prezentacje. Planowałem wariant najprostszy, z kontem chomikowym na hasło. Może ma ktoś bardziej dyskretne rozwiązanie w zasięgu? Na koniec pragnę zaznaczyć, iż inicjatywa, do realizacji, wymaga przede wszystkim czasu. Zbiór publikacji nie zawiśnie w sieci dziś, lub jutro. Rozruszanie całego przedsięwzięcia będzie wymagać tygodni a nawet miesięcy. Utworzyłem ten temat, aby się dowiedzieć, czy taka inicjatywa ma sens, czy ktoś byłby chętny na czytanie opracowań związanych z konopiami.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Nico »

Obawiam się, że przy takiej rotacji osób aktywnych na forum nie starczy zapału i cierpliwości na stworzenie takiej bazy wiedzy. Podziwiam Twoją chęć zważywszy, że nie jest to pierwsza taka próba. Jeżeli coś takiego powstanie na pewno skorzystam.
Co do miejsca przechowywania, to nie wiem czy chomik jest bezpieczny. Od jakiegoś czasu przeprowadzają dziwne akcje i znikają kolejne pozycje. Niestety innego rozwiązanie nie znam.
Ewentualnie może ktoś zna jakikolwiek inny upload?
taS

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: taS »

W dzisiejszych czasach a szczególnie u nas nie ma bezpiecznych uploudów ;) Lepiej nie ryzykować ...
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Nico pisze:Obawiam się, że przy takiej rotacji osób aktywnych na forum nie starczy zapału i cierpliwości na stworzenie takiej bazy wiedzy. Podziwiam Twoją chęć zważywszy, że nie jest to pierwsza taka próba. Jeżeli coś takiego powstanie na pewno skorzystam.
Czy mógłbyś napisać coś więcej o wcześniejszych próbach utworzenia zielonej biblioteki? Jak mawiali starożytni, historia jest nauczycielką życia. Może udałoby się uniknąć błędów popełnionych przez poprzedników. Sposobów na wieszanie treści w sieci istnieje mnóstwo. Podałem przykład gryzonia, jako najbardziej oczywisty. Chomika zapewne atakują wynajmowani hakerzy, bo trochę napsuł krwi wszelakim wydawnictwom, zwłaszcza producentom przemysłu rozrywkowego, bo dziś wydana płyta jutro znajdzie się u kogoś i pobrać ją można za grosze. Obecnie wszystko znajduje się w fazie początkowej, czyt. dyskusji niezobowiązującej do niczego.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Nico »

Jeżeli chodzi o wcześniejsze próby stworzenia bazy wiedzy, to przypominam sobie Twoją propozycję udostępnienia skanowanych publikacji, która spotkała się ze znikomym odzewem ze strony forumowiczów.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Pytanie za przysłowiowe sto punktów brzmi: Dlaczego tak się dzieje, czemu pomysł nie spotyka się z odzewem? Jest nas mało, ale ten fakt nie stanowi wytłumaczenia.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Nico »

Jak to w większości przypadków bywa, nie ma zapewne jednej wiodącej przyczyny. Na pewno nie bez znaczenia jest ilość aktywnych a co ważniejsze zaangażowanych forumowiczów. Inną kwestią jest problem bezpieczeństwa w naszych realiach. Ponadto większość osób na forum zajmuje się małymi okazjonalnymi hodowlami na własne potrzeby i zwyczajnie nie mają możliwości lub nie chce im się angażować większych środków i nakładów pracy. Tak mi się wydaje. [usmiech]
taS

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: taS »

Stary kto ci bd w Polsce robił boxa za np 1000zł do tego lampy i inne duperele ... dokładając ziarna i odżywki a potem chwalił się tym w necie ? ;) To nie u nas moi drodzy ! Przypały na każdym rogu itd ... Miałem kiedyś kumpla co zmieniał mieszkania co ścinkę bo miał tak wysokie rachunki za prąd że aż przypał był to płacić ;DDD Dlatego każdy działa na własną rękę i niech lepiej tak zostanie ;) Chcesz tworzyć bazy danych i inne duperele to zapraszam do NL ;) Tutaj sobie to podaruj [usmiech]
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Czy masz na myśli Softsecrets.nl/pl?
taS

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: taS »

Nie nie , miałem na myśli przeprowadzkę do NL :P ;DDD hehe
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Giant »

Cel jest szczytny... ale miejsce niewłaściwe.

Tak naprawdę tu na forum jest kilku-kilkunastu aktywnych użytkowników mających pojęcia a reszta tylko udowadnia że ma a nie ma... więc jak ktoś żyję w przekonaniu że już "zjadł wszystkie rozumy" nie czuje potrzeby zjeść kolejnego poprzez czytanie, szukanie, samodoskonalenie się w tej pasji to na pewno nie zechce brać udziału w inicjatywie którą zaproponował autor tego postu.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Punky »

Taka biblioteka istnieje i nie widzę sensu robienia następnej, lepiej udoskonalić tą co jest.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Nico »

Ale Punky konkretnie gdzie jest ta biblioteka?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Punky »

spieszcie sie zanim admin bez powodu zablokuje...

Kod: Zaznacz cały

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Nico »

Reklamujesz konkurencję jakby nie patrzyć [usmiech] Ponadto jest to w dużej mierze samouczek dla początkujących i kilka trików dla tych z mniejszym budżetem, a nie rzetelna książkowa wiedza dla growerów.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: osiol »

Gdy na to zerkam mysle nad hydro :-D
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Giant »

Co Wy wyprawiacie ??! Przecież Haszysz to takie wielkie gówno, chamstwo i prostactwo a ośmielacie się korzystasz z ich zasobów wiedzy ?
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Pisząc o bibliotece miałem na myśli coś nieco innego. Haszysz.com ma ogromne zasoby wiedzy, lecz mi chodzi o zbiór artykułów, poradników a przede wszystkim książek. Zwracam się zatem oficjalnie z prośbą do wszystkich, jakieś konopne książki posiadających, lub mogących je wypożyczyć w bibliotece. Czy mogliby Państwo mi je podesłać na kilka dni, abym mógł zrobić skan i zawiesić go w miejscu, które będą znać forumowicze. Niestety inne trawkowe fora są, z racji mojej kompletnej ślepoty, trudno dostępne. Nie mają bowiem drukowanych wersji tematów. Dlatego apeluję do aktywnych, na Haszysz.com, Nasionakonopi.pl, Trawka.com.pl, do poruszenia tematu biblioteki. Będę do bólu szczery. Jeśli nic nie wyjdzie z tej inicjatywy, tzn. nikt mi nic podesłać nie zechce, to mógłbym zakupić te książki osobiście. Tu zapytam wprost, czy mogę liczyć w zamian na darmowe nasiona wybranej przeze mnie odmiany? Wielu się w tym miejscu zapewne oburzyło, niektórzy uznają mnie za bezczelnego chama, ale proszę Państwa o zrozumienie moich racji. Żywię nadzieję, iż inicjatywa utworzenia biblioteki nie skona śmiercią naturalną, tj. nie popadnie w zapomnienie.
elpolako27
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 63
Rejestracja: 06 lis 2013, 17:47

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: elpolako27 »

Fifulec pisze:Pisząc o bibliotece miałem na myśli coś nieco innego. Haszysz.com ma ogromne zasoby wiedzy, lecz mi chodzi o zbiór artykułów, poradników a przede wszystkim książek. Zwracam się zatem oficjalnie z prośbą do wszystkich, jakieś konopne książki posiadających, lub mogących je wypożyczyć w bibliotece. Czy mogliby Państwo mi je podesłać na kilka dni, abym mógł zrobić skan i zawiesić go w miejscu, które będą znać forumowicze. Niestety inne trawkowe fora są, z racji mojej kompletnej ślepoty, trudno dostępne. Nie mają bowiem drukowanych wersji tematów. Dlatego apeluję do aktywnych, na Haszysz.com, Nasionakonopi.pl, Trawka.com.pl, do poruszenia tematu biblioteki. Będę do bólu szczery. Jeśli nic nie wyjdzie z tej inicjatywy, tzn. nikt mi nic podesłać nie zechce, to mógłbym zakupić te książki osobiście. Tu zapytam wprost, czy mogę liczyć w zamian na darmowe nasiona wybranej przeze mnie odmiany? Wielu się w tym miejscu zapewne oburzyło, niektórzy uznają mnie za bezczelnego chama, ale proszę Państwa o zrozumienie moich racji. Żywię nadzieję, iż inicjatywa utworzenia biblioteki nie skona śmiercią naturalną, tj. nie popadnie w zapomnienie.

Posiadasz juz jakas konkretna literature?
Jeśli wiesz, że nie wiesz, jesteś na właściwej drodze.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Davenport-Chines Richard - odurzeni - historia narkotyków 1500-2000, oraz Jendrzejko Mariusz - marihuana fakty marihuana mity. To drugie ma wartość śmieciową, lecz wymieniam, ponieważ uważam za ograniczenie umysłowe, gdy zamykamy się na wymianę poglądów.
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: 1nielegal »

jest masa dobrych książek o genetyce i uprawie mj,wystarczy w wyszukiwarce poszukać tylko komu by sie chciało czytać..
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Wbrew pozorom takich książek nie napisano za wiele a po polsku dosłownie trzy. Po drugie trochę wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niektórzy czytać lubią.
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: 1nielegal »

nie muszą to być książki typowo o uprawie i genetyce mj,możesz czytać np.o ogórkach czy tulipanach jeśli cię to interesuje i zauważysz że różnica jest niewielka:)a książek więcej niż by się zdawało [lol] [blant]
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: konopna baza wiedzy

Post autor: Fifulec »

Marzy mi się coś na podobieństwo biblioteki tytoniowej:

Kod: Zaznacz cały

http://www.uprawatytoniu.com/biblioteka/
Kawał dobrej roboty, moje uznanie dla twórcy.
Na razie składam wszelakie notki, wycinki etc. i staram się to jakoś posegregować. Nad skanami będę pracował w miarę możliwości, tj. gdy uzyskam dostęp do danej książki, wówczas ją przerzucę do komputera. Może ma ktoś coś ciekawego na stanie w wersji papierowej i zechciałby się podzielić. Jeżeli tak, proszę o kontakt, ustalimy szczegóły poprzez pw.
ODPOWIEDZ