Ogólnie o hodowaniu

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Ogólnie o hodowaniu

Post autor: Komediant »

Witam wszystkich. Chciałbym coś samemu zacząć hodować, lecz jestem w tym kompletnie zielony, liczę na waszą pomoc, wytłumaczenie tego wszystkiego o co chodzi, no może troszkę wiem, lecz nie tak dokładnie :D.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż roślina będzie hodowana w domu, nie na podwórku.

Chciałbym kupić roślinę automata feminizowaną, wiem, że automat "musi" wyrosnąć, mała szansa aby nic z niego nie wyrosło, nie ma dużego plonu, lecz nie trzeba się z nim strasznie obchodzić, wystarczy go tylko podlewać czy czegoś jeszcze dawać? Feminizowaną dlatego, że wolę mieć pewny krzak, nie chcę wtopić w to czasu aby później okazało się, że jest to jednak męski krzak (Wiem tylko, że mają być żeńskie, bo męskie mają chyba bardzo mało thc i ich się nie uprawia XD). Jaką moglibyście mi polecić rośline automata feminizowaną? Szukałem troszkę w różnych sklepach i chciałbym aby był spory plon i więcej jak 20% THC np.
Spirit Haze Automatic Feminized
Ak47 Automatic Feminized

Na początek takie powinny wystarczyć. Możecie mi wytłumaczyć jak to wszystko mam sadzić, co z nimi robić, co jaki czas itd.

Czytałem również o jakichś growboxach, czy to będzie konieczne w moim przypadku, gdyż będę chciał posadzić z 3-5 roślinek? Także chcę się dowiedzieć czy ich zapach jest intensywny gdy rosną, tzn. czy będzie go mocno czuć jeżeli będę chciał gdzieś to hodować w domu (Jeżeli w bloku to czy będzie czuć np. na klatce schodowej czy na podwórku), jeżeli będzie mocny to w jaki sposób go zneutralizować? Czy mogę postawić np. 4 takie doniczki w oknie i niech sobie rosną? Czy trzeba tymi automatami jakoś lepiej się opiekować?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć ile takie automaty rosną, ile czasu potrzebują aby w pełni dojrzeć? Możecie mi polecić jakieś najszybsze i z dużym plonem?

Z góry wybaczcie, że zasypuje was taką ilością pytań, lecz chcę to wszystko zgromadzić w jeden temat i uzyskać odpowiedź, którą zrozumiem, przeglądając forum nie wszystko mogę zrozumieć a nie chcę spamować w każdym temacie

Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: osiol »

no bez przesady na oknie nie wyrosną ;d lepiej zbudować własnego boxa a jeśli Ci sie nie chce poszukaj na internecie jest tego w chu*, nie boisz sie o przypal stawiając 4 krzaki na oknie ? ;p.
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: Komediant »

Mieszkając na ostatnim piętrze, gdzie naprzeciwko nie ma żadnego bloku jaki może być przypał :D. A możesz mi powiedzieć na te automaty jaki wymiar boxa na 4-5 doniczek powiedzmy 5-11l wystarczy? Rozumiem, że te boxy mają za zadanie trzymać odpowiednią temperature, coś jak szklarnia tak? z jakich rzeczy najlepiej zrobić takiego boxa, karton czy coś w tym stylu?

Jeszcze mam pytanie odnośnie manipulowania temperaturą wewnątrz boxa, gdy temperatura przekroczy 30 stopni przy normalnym oświetleniu co należy zrobić? dodać więcej wiatraczków?

Mógłbyś mi odpowiedzieć odnośnie tego zapachu przy hodowaniu tych pomidorków? Czy jest duży, co z nim zrobić?

A co ty na to jak takiego boxa postawie u siebie w pokoju gdzieś pod ścianą xd?

@edit

Pytanie odnośnie ceny takiego boxa, ile może wynieść takie oświetlenie z 2-3 wentylatorami, przedmiotem, który unicestwi ten zapach, który wydzielają roślinki i ogólnie wszystko co tam jest potrzebne? Moglibyście pokazać przykładowo jakie lampy się nadadzą do tych automatycznych pomidorków ak?

@edit2

spotkałem się z takim boxem, który nie ma wentylatorka na dole, który wprowadzi powietrze i ma zastosowane jakieś podkładki pod doniczką, jest to niezbędne? Doniczka nie może stać bezpośrednio na boxie?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: osiol »

zbyt dużo pytan w jednym temacie ;d
7l doniczka na utomaty powinna byc ok ceny boxow sa rozne popatrz na growshopach
w poczatkowej fazie tak nie smierdzi ale pozniej czuc to cos proponuje neutralizatory zapachu.
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: Komediant »

Lepiej tyle pytań w jednym temacie niż tych tematów 300 tysięcy a później szukaj w każdym do innego pytania. Tu przynajmniej pytania będą zbite i na pewno pomogą takim jak ja, którzy dokładnie chcą wszystko wiedzieć.

Jestem na etapie budowania boxa, powiedzcie czy dobrze wszystko podobierałem, rozmiary itd.

No to tak, będę uprawiał dwa automatyczne pomidorki ak w dwóch doniczkach 7l o średni 22cm i wysokości 22cm. Doniczki będę stawiał wzdłuż co da mi długość 69 cm ( 10 cm odległości między doniczkami i 10 cm odległości od doniczki do ściany. Szerokość wynosi 40 cm, 22cm średnica doniczki i po 9 cm do ścian, natomiast wysokość boxa to 100cm. Będę potrzebował do tego dwa wentylatory (tylko jeszcze nie wiem jakie, liczę na waszą pomoc w doborze odpowiedniego do oświetlenia), 1 żarówkę oświetleniową i tu zaczyna się problem, nie wiem czy kupić 150W czy 250W Phytolite HPS AUTO-FLOWERING. Na stronach do groweringu znalazłem żarówkę 250W Phytolite HPS AUTO-FLOWERING za 50-60 zł, gdzie na allegro cena tej żarówki sięga do 200 zł. Czy możecie doradzić jaka żarówka będzie dobra na te dwa krzaczki o powierzchni boxa 0.276 m2 (Jeżeli będzie dobrze szła uprawa planowałbym powiększyć do 3-4 doniczek a nie chciałbym 150W wyrzucić i zamienić 250W bo 150 nie starczy na tyle pomidorków). Teraz co możecie mi powiedzieć o tych cenach? Na allegro ceny pod 200 zł natomiast na stronach od groweringu 50-60zł, jaka jest tutaj różnica?.

Do tego chciałbym jakiś niwelator odoru, który będzie się wydobywał z krzaczków. Projekt wygląda mniej więcej tak

Obrazek

Teraz kwestia tylko wybrać dobry sprzęt i działać. Cały box postanowiłem zrobić z kartonu, okleić czymś aby był sztywny, do środa dać mylar (możecie podpowiedzieć gdzie kupić i jaką grubość? 0,125mm - 0,35mm) i to wszystko.

Możecie mi pomóc przy wyborze tych rzeczy? Mam na myśli wentylatory i żarówkę między 150W a 250W i odnośnie ceny tych żarówek, dlaczego tu 200 zł a tu 60zł

Bardzo prosiłbym o dokładną odpowiedź, mam nadzieje, że to ostatnie pytania tego typu i chciałbym otrzymać całkowicie odpowiedź na wszystko, spędziłem dziś sporo czasu na czytaniu, oglądaniu boxów itp.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: osiol »

wszystko jest wporządku od srodka daj koc ratunkowy (każda apteka) co do żarówek nie chce tutaj reklamowac [zadziorny] poszukaj na google kalkulator lumenow podajesz tam wymiary boxa i bedziesz wiedial jakie zaroweczki, polecam jakies 2 tornada
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: Komediant »

Po moich obliczeniach wyszło, że potrzebuje 14000 lumenów, czyli żarówka hps 150W, która ma 15000 lumenów powinna wystarczyć. Czy taka żarówka hps 150W będzie dobra od kiełkowania aż do ścinania? nie będę musiał zmieniać tej żarówki co jakiś czas?

Możesz mi doradzić jakiej wielkości wiatraczek wstawić wtłaczający a jaki wytłaczający, gdyż chciałbym zrobić samoróbczy filtr węglowy? Planuje zrobić w taki sposób aby dać od tego jakąś rurę, w środku tej rury dać watę węglową a na wylocie wiatraczek wytłaczający. Nie mam pojęcia jakie dobrać wiatraczki i czy ta metoda może zadziałać z filtrowaniem powietrza?

Pytanie odnośnie lumenów, gdy lumeny, które są wytwarzane z żarówki będą za duże na mój growbox po obliczeniach to może uszkodzić kwiatki czy w jakiś inny sposób wpłynąć negatywnie na wzrost, plon?

CHciałbym jeszcze się dowiedzieć czegoś o wiatraczku mieszającym, czy jest niezbędny, przydatny czy zbędny i jaki wiatraczek się do tego nada.

Mam poważny problem, nie otrzymałem zgody na utworzenie mego ogródka i nie wiem co mam zrobić, macie jakieś rady XD? Wiem, że za to można narobić sobie przypału ale mieszkam w miasteczku 5k ludzi i wątpię, że może mi ktoś wpaść na chate, chyba jak ktoś sprzeda to inna sprawa ale sam z siebie to raczej nie.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Ogólnie o hodowaniu

Post autor: osiol »

im wiecej lumenó tym lepiej ale nie zaszkodzi to twoim plantom co do wiatreczków zależy jaka temp bedzie w boxie...
ODPOWIEDZ