Jest juz czas czy trzeba poczekac

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
wojtek9pl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:36

Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: wojtek9pl »

Witam chciałbym zapytac czy jest juz pora zeby wykiełkowac sobie roslinki i potrzymac je miesiac w doniczce a po miesiacu do lasu czy jeszcze za wczesnie ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: Nico »

Regulary czy automaty?
wojtek9pl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:36

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: wojtek9pl »

Mam wlasnie nasiona regular i automaty . Na co juz pora a na co nie jesli chce 1 miesiac w domu trzymac potem dac to w las ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: Nico »

Moim zdaniem na automaty może być jeszcze troszkę za wcześnie. W domu możesz je trzymać maks 2-3 tygodnie. Po 4 zaczynają kwitnąc a to słaby moment na przesadzanie. Regulary w zasadzie możesz już zaczynać kiełkować.
wojtek9pl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:36

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: wojtek9pl »

Chciałem sie jeszcze zapytac bo slyszalem od kolegi ze jak potrzymam miesiac w domu i potem do lasu przesadze to nic nie urosnie to prawda ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: Nico »

Nie rozumiem pytania? Co znaczy nic nie urośnie? Jaki typ rośliny? Automat po miesiącu już kwitnie, więc jak pisałem przesadzanie jest słabym pomysłem. Ponadto jak przesadzasz i złamiesz albo korzenie urwiesz to na pewno nic nie urośnie.
wojtek9pl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:36

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: wojtek9pl »

Chodzi mi oto ze kolega mi mówił ze jak potrzymam miesiac w domu to poprostu nie wiem przyzwyczai sie do doniczki czy cos i jak przesadze do lasu to urosnie 5 cm i tyle nic wiecej
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: Niekwestionowany »

Nic takiego ... Normalnie pójdzie ;) Zawsze jak masz coś na out to na początek trzymać w domu ;) A potem do lasu ... Tylko wyjmując z doniczki nie narusz korzeni ;) Najlepiej rozcinaj po rantach lekko nożem rozgrzanym ;) Po 4 nacięciach normalnie ją wyciągniesz całą i do doła ;)
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Jest juz czas czy trzeba poczekac

Post autor: Fifulec »

Osobiście doradzam kiełkowanie w drugiej połowie kwietnia, ponieważ wcześniej jest zbyt mało światła. Roślinom wyraźnie go brakuje, co objawia się wysokimi i cienkimi sadzonkami. Należy także uważać na majowe przymrozki, młode skuny ich nie wytrzymają. Jeśli uprawiasz na dziko, czyli w lesie, dobrze by było czymś je na noc okryć, np. lekką włókniną. Niby drobiazg a uprawę czasem ratuje.
ODPOWIEDZ