mirage 450 oraz dimilin 480

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
Kamzej
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2015, 5:44

mirage 450 oraz dimilin 480

Post autor: Kamzej »

Witam.
Moje roślinki mają już 10 dni. Może troszke więcej. I postanowiłem je wynieść na świeże powietrze. Były tam tylko 2 dni. Na noc zabierane do domu. Nie padało na nie. Ale problem w tym. Że dostały plamek na liściach. Mniejsza więcej... Większa jakoś se poradziła.

Co powiecie na takie środki? Mirage oraz dimilin. Mam je pod ręką także nie byłoby problemu.

Mirage:
Środek stosowany jednorazowo w okresie wegetacji, w zwalczaniu łamliwości podstawy źdźbła, mączniaka prawdziwego, septoriozy liści, rynchosporiozy, plamistości siatkowej, zgnilizny twardzikowej oraz szarej pleśni.
Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu wgłębnym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż ozimych i jarych oraz rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

Dimilin:
Środek owadobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny, do rozcieńczania wodą, o działaniu żołądkowym, przeznaczony do zwalczania larw muchówek w pieczarce, larw szkodników gryzących i ssących w roślinach sadowniczych oraz larw szkodników zjadających liście w leśnictwie (stosowany aparaturą agrolotniczą). Wykazuje również kontaktowe działanie jajobójcze. Ze względu na selektywność dla owadów pożytecznych środek jest przydatny w integrowanych programach ochrony roślin.
Na roślinie działa powierzchniowo.

proszę o poradę.
Kamzej
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2015, 5:44

Re: mirage 450 oraz dimilin 480

Post autor: Kamzej »

Jeszcze pytanie czy fastac 100ec może się nadawać do konopi? Są to bardzo silne środki. Także pytam się czy nie zaszkodzą. wszystkie 3 środki są środkami ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: mirage 450 oraz dimilin 480

Post autor: Arizona »

Chyba go kiedyś stosowałem. Ważne jest żeby ustawić dobrą dawkę, testuj najpierw na jakiejś jednej gałązce rośliny. Ustaw spryskiwacz żeby robił taką mgiełkę. Te środki są mocne i mogą popalić roślinę wiec ostrożnie.
ODPOWIEDZ