Re: witam

Wszystko o ziemi pod uprawę i hodowlę konopi.
xmarycha4
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:54

Re: witam

Post autor: xmarycha4 »

Witam mam takie pytanie czy mógłbym wziąśc ziemie z pola ??
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: witam

Post autor: Punky »

Co to kurwa za temat? [mur] Zależy co to za pole. Najlepiej kup, albo weź spod pokrzyw. Wtedy jest pewna ziemia.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Re: witam

Post autor: Holender »

xmarycha4 pisze:Witam mam takie pytanie czy mógłbym wziąśc ziemie z pola ??
Ziemia na polu nie jest zbyt dobra, konopie to rośliny które wymagają lepszej ziemi.
xmarycha4
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:54

Re: witam

Post autor: xmarycha4 »

a już posadziłem w tej ziemi
i co teraz wyrosnie ??
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: witam

Post autor: Gąbczasty »

no raczej wyrośnie
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: witam

Post autor: niepasteryzowany »

wyrosnie wyrosnie
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: witam

Post autor: diselryder »

Ta ale co?
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: witam

Post autor: niepasteryzowany »

no raczej to co posadziles
Grass
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 131
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:29

Re: witam

Post autor: Grass »

To jest banalnie proste ;) Chcesz sprawdzić czy ziemia sie nada wrzuc z dwie dzdzownice i jak sie wbija w ziemie znaczy sie ,że sie nadaje inaczej lipa ;p
Lece po bicie i pale grass.
Różne jest życie więc pale grass.
Na dnie czy szczycie też pale grass.
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: witam

Post autor: niepasteryzowany »

ziemia uniwerslane i po problemie
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: witam

Post autor: Ryder »

albo sypniesz dolomitem zeby odkwasić bo to chyba najważniejsze
tito_oi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, 21:36

Re: witam

Post autor: tito_oi »

witam wszystkich jestem niemowlakiem w hodowli marijuany ale za to brałem 20 lat bardzo twarde teraz jestem na metadonie i chcę spróbować ogrodnictwa [ganja] Moim zdaniem konopia tak jak i inne rośliny zielone bardzo chcą rosnąć , wydawać na świat swoje dzieci,Nie trzeba dużo gadać to co dzieje się wokół nas wystarczyło parę słonecznych dni i już wszystko kwitnie kolorowo a jeżeli WSZYSTKO TO WSZYSTKO [uprawia] a dlaczego bo chce żyć . Czytam te posty na forum i wyczuwam w pytających jakąś wielką obawę o to czy ziemia ,czy temperatura,czy tamto czy sramto.Jak powiedziałem też dopiero raczkuję kupiłem 8 nasion feminy dobrej firmy i 4 padły ale nie robię z tego tragedii wyciągnołem wnioski i git. Jasne że zapewnię swoim krzaką jak najlepsze warunki :ziemię nawozy itp ale proponuję więcej spokoju pamiętajcie wasze rośliny wyczuwają waszą panikę tito
Awatar użytkownika
HATTAB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 47
Rejestracja: 22 kwie 2011, 20:09

Re: witam

Post autor: HATTAB »

Mysle ze taka ziemia jest lipna malo mineralow i roslinka sie spierniczy .Wes kup troche ziemi ze sklepu albo tak jak radza chlopaki wykop spod pokrzyw.Bo takie zaczynanie chodowli to od poczatku lipa chcez miec dobre zbiory to postaraj sie.
kocham te moje roslinki
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: witam

Post autor: Ryder »

Ja tam wole wypytać doświadczonych zielarzy, niż marnować kase na nasiona
Awatar użytkownika
Zielony-Chłopak
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 48
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:00
Lokalizacja: Ziemia

Re: witam

Post autor: Zielony-Chłopak »

czarna ziemia jak do kapusty ph 5,5 6,5 wzbogacic mozna ją + ziemią z pod pokrzyw + dolomit
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: witam

Post autor: starter_MJ »

Powiem ci ,ze najważniejsza rzeczą w uprawie jest skill , w razie śmierci rośliny nie łam się jak ci zdechnie pierwszy plant , usiądź przy roślince powąchaj ją i popatrz na nią trochę..
Zapamiętaj ten widok , a będziesz wiedział kiedy roślince zacznie coś nie pasować,zauwazysz to jeszcze przed tym jak zacznie chorować, czyli będziesz mógł szybciej zareagować ( to tak jak z chorobami szybsze wykrycie, większa szansa na przeżycie) , nie nastawiaj tez się na duże plony....
Dlaczego nie ?
Wyobraź sobie , nastawiasz się na duże plony.
A co się okazuje , niestety pały jeden czy tam dwa topki , oczywiście to jest dość pesymistyczny scenariusz, ale chodziło o pokazanie tego jakie może być rozczarowanie.
Oczywiście może też być sytuacja odwrotna,wtedy jesteś pewniejszy siebie i nakręca to do szukania dalszej wiedzy, aby wyhodować fajniejsza roślinkę.
Ale twojej satysfakcji nic nie zastąpi , nawet jak będzie jeden topek ale będzie to twój.
Oczywiście do zbiorów mija masa czasu więc potrzebna ci jest też cierpliwość oraz pozytywne nastawienie..
Dalej to powiem ci ,ze najbardziej ekologiczne zioło za (minimalne koszty) wyhodujesz używając środka o nazwie biohumus ,biohumus jest to nawóz na wegetację.(naturalny a bardzo skuteczny)Dlaczego mówię naturalny , no bo chemia to chemia a uważam ,ze wystarczająco jest chemii w dzisiejszych czasach i trzeba to ograniczyć ( na tyle jak można , a właśnie uprawiając bakę możesz ja uprawiać by była miej chemiczna od tej z ulicy [ od kolesia].
Drugim cholernie ważnym środkiem jest PlantonK jest to nawóz chemiczny ( niestety chemia , ale nie posiada jakiejś bardzo dużej chemii)
Potrzebny jest on do tego aby roślina kwitła i puchły jej topki.
Pod spodem zrobię ci taki mały zbór ważnych linków...
Bardzo ważne jest też odpowiednie trenowanie roślin, aby dopasowywały się miej - więcej tak jak ty chcesz , ten trening dużo daje.
Ten trening mówię tu o LST ( LST to jest trening polegający na naginaniu rośliny aby jak najwięcej światła dochodziło do odrostów [ odrosty to są przyszłe topki , więc im ich więcej masz tym lepiej...)
No i teraz pozwolić tylko roślince rosnąć.......

Mam nadzieje ,ze się ci to przyda , nie abym się mądrował (ile ja wiem itd tylko porostu,napisałem to w sposób taki jak bym komuś tłumaczył w rozmowie)
W 100% od serca, trochę się na klikałem ale chu* z tym ,możliwe ze kiedyś będziesz dobrym rolnikiem , bo skorzystasz z z mojego postu zaciekawienie czy coś)
Wówczas mi będzie bardzo miło ,ze dzięki mojej ( nie wielkiej motywacji poszedłeś krok dalej)
Powiem tak mam doświadczenie nie wielkie ale wiem ,ze po 1 razie zdobyłem masę masę wiedzy, i udowodniłem sobie to samemu,możliwe ,ze kiedyś pokażę fakt stary efekt mojej pracy.
Myślę ,ze może być to ciekawe, ale puki co zarazie nie podaje wyników eksperymentu nic, ale jak to mówią profesorowie" wszystko dla dobra nauki"

Tak więc powodzenia ziomek , niech moc będzie z tobą....

Nie zapominaj jak coś fotek dawać(1 do galerii forumowej,2aktulizowac)
ponieważ jeśli nie ma zdjęc a jest 10 kartek spamu [ widziałem już takie fotorelacje] to odechciewa się oglądać, natomiast jak jest dużo fotek to jest ciekawie, możliwe ,że zrobię ci takieś obrazki , byś robił ładnie fotorelacje tylko musisz chcieć....

Proszę doświadczonych o ocenę czy dobrze mówię chłopakowi, oraz ewentualnie coś dopowiedzieć.....

No więc teraz abyś już nie musiał jakoś specjalnie szukać , to dam ci ten bank słówek sobie poczytasz..


viewtopic.php?f=53&t=115 LST -- to ten trening co pisałem wyżej.

Kwitnięcie to jest - FLO ( od angielskiego słowa flower [czyli kwiat]


Rozwój rośliny nazywamy odkreśleniem WEG - czyli od rozwoju, wzrostu od momentu wyjścia z ziemi, do momentu aż roślina przejdzie na tryb , FLO czyli zakwitnięcia..

Biohumus-- to nawóz w 100% wystarczalny na fazę WEG , nie stosuje się go w fazie Flo ( stosuje się jak żółkną liście ale w malutkiej ilości ponieważ roślina jak kwitnie to wysysa z liści pierwiastki, które trzeba uzupełnić nawozem.Wówczas żółknie.

PlantonK -- stosujemy do na to by roślina kwitła oraz puchła,stosuje się go po nawozie Biohumus.

myślę ,ze to narzazie starczy , i poszukaj trochę po forum jak coś nie wiesz pytaj , tylko tez nie rób kichy ,ze pytasz o byle gówno, bo to wtedy jest żałosne i normalnie poproszę o bana,dla CB ( nie no żarty ale nie rób lipy a będzie wszystko spoko)

3maj się ja idę spać powodzenie ( Jak to mówi "Hardcorowy Koksu [SIŁA!])

Jakis czas temu napisałem posta pewnemu użytkownikowi,myślę ,ze może ci się trochę przydać,no i gratuluję zerwania z twardymi narkotykami ( jesteś przykładam ,ze można) obyś nigdy do tego nie wrócił, powodzenia w uprawie, oraz byś się nie uzależnił od Zieleni,bo od tego też można, ale od wszystkiego można.Jeszcze raz gratuluję ,ze udało ci się wyjść z twardych,bo sam mam przykład w rodzinie , i najbardziej mnie boli ,ze nic nie mogę zrobić.

Aha i tak przy okazji ,sorki ,ze znikłem troche z forum ale niestety pojawiło się sporo problemów rodzinnych i ogólnie życie mi się posypało, ale by nikt nie myślał ,ze jak już wygrałem nasiona ( za kilka dni się o nie upomnę) to się wyjebie na forum oooo nie tak myśleć zabraniam!

Po prostu obecnie nie mam czasu na komputer zbytnio ale nadrobię to.

Pozdro wszystkim..
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: witam

Post autor: johny »

bardzo dobra mądra wypowiedz.
ODPOWIEDZ