Przepisy na mieszanki

Wszystko o ziemi pod uprawę i hodowlę konopi.
Awatar użytkownika
frik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2011, 15:39
Lokalizacja: Holandia

Przepisy na mieszanki

Post autor: frik »

Chciałbym się podzielić z wami moim przepisem na mieszanke ziemi. Rośliny po tej mieszance bardzo dobrze rosną, wręcz rosną w oczach. Zachęcam do wstawienia swojej metody na dobrą ziemię. Z chęcią poczytam o waszych metodach.

20 L ziemi ogrodowej
3 opakowania kokosu sprasowanego
słoma
styropian ( rozdrobnione kulki )
perlit 5L
keramzyt 10 L
łajno krowie

Kokos zalewamy ciepłą wodą i czekamy aż spuchnie, mieszamy go z ziemią, do tego dodajemy trochę słomy i kulek styropianu, perlit i łajno krowie ( ja zbieram z pola wysuszone placki, dlatego że nie smierdzą tak mocno. W ziemi potem nasiąkną, rozkładając się uwolnią fosfor i azot. Trzeba uważać by nie przesadzić z obornikiem dajemy go około 4/10, 2L keramzytu i intensywnie wszystko mieszamy. Otrzymamy bardzo spulchnioną i napowietrzoną ziemię. Na dno donicy wsypujemy keramzyt oraz na wierzch mieszanki. Efekt jest naprawdę rewelacyjny.
Obrazek
Rośliny są zdrowe, nie żółkną i widać potęgę dobrze urzeźnionej gleby. Polecam podzielić się waszymi przepisami.
Legalna marihuana to ulga dla organów ścigania.
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

no nie powiem ładnie ładnie ;) [uprawia]
ja tego wszystkiego nie urzywałem ale moje tez ładnie rosna ;)
ile maja dni ?
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
frik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2011, 15:39
Lokalizacja: Holandia

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: frik »

To był 40 dzień od sadzonek.
Napisz jaką ty stosujesz mieszankę.
Warto również dodać do mieszanki skruszone skorupki od jajek
zmiejsza to ryzyko podniesienia ph naszej gleby.
Dobra ziemia oraz przestrzeń dla korzeni to podstawa do dobrej jakości naszej rośliny i szybkiego wzrostu.
Legalna marihuana to ulga dla organów ścigania.
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

nom jak to 40 dzien to na prawde bardzo ładne ;)
tylko ze to pod lampami to całkiem inaczej ;)
ja mam na out , i wiesz z słoncem problemy bo jakos cos go za duzo nie ma ale z moich tez jestem nawet zadowolony ;)
teraz zaczeły cos ładnie rosnac rozwijac sie bo na poczatki miały bardzo a to bardzo mało swiatła i złe warunki ;/
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
frik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2011, 15:39
Lokalizacja: Holandia

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: frik »

Pogoda nie rozpieszcza w tym roku.
Legalna marihuana to ulga dla organów ścigania.
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

no własnie nie wiem jakie zbiory na out beda ;/.
mam nadzieje ze bedzie okej ale jeszcze na zime duzego boxa robie ;P
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Punky »

Niech pada tylko niech burze ustaną, to grzybki będą [brzydki]
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

no u mnie juz sa; P
juz znalazłem kilka prawdziwkow; P [szczerzy]
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Punky »

Ale chodzi mi o inne grzybki [pobity]
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

aaaaa nooo :PPP
nie skumałem .
a no te to jeszcze troche do nich niech narazie nam pomidory dojrzeją ;PP [blant]
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
ZeuS22
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 339
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:28

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: ZeuS22 »

jak rozpoznac takie grzybki na łące? :p
Niech Wielki Buch będzie z Wami !
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: djpigwa17 »

poczytaj sobie w googlach tam wszystko jest ładnie opisane ;PP [blant]
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Fifulec »

Kłaniam się wszystkim, mój pierwszy post, więc przedstawić się wypada. Bywam na hyperrealu, także jako Fifulec. Jestem całkowicie ślepy, dlatego proszę o wyrozumiałość, gdybym z ustawieniami graficznymi coś namieszał. Inne zielone fora są niedostępne dla gadaczy, tzn. programów odczytu ekranu, dlatego zalogowałem się tu. Wracając do gleby, co kupić w zwyczajnym sklepie ogrodniczym, by skład był odpowiedni?
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: HASZYSZ »

No masz tam napisane w pierwszym poście ale ja mogę ci polecić taką na dziesięć litrów podłoża potrzebujesz : Kurzak , Dolomit , Azofoske , ziemie z ph między pięć i pół a sześć i pół z włókniną torfową , taka będzie najlepsza i perlit
na siedem i pół litra ziemi pięć garści dolomitu cztery kurzaka trzy azofoski i dwa i pół litra perlitu
jak chcesz większe doły/donice to po prostu odpowiednio zwiększ proporcje mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam .
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Fifulec »

Wielkie dzięki za wszelakie porady. Zdumiały mnie te kuleczki styropianowe, które wchodzą w skład mieszanki numer jeden. Zapytywałem o te artykuły w zwykłym ogrodniku, ponieważ się łudziłem, iż istnieje jakiś gotowiec, mieszanka firmowa, którą można po prostu kupić w opakowaniu. Duże znaczenie zdaje się mieć spulchnianie gleby, jakieś 25% perlitu, do tego keramzyt na dno donicy. Czy włókno kokosowe naprawdę jest tak przydatne?
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: HASZYSZ »

Jeśli kupisz ziemie z włókniną torfową to nie , co do styropianu to moim zdaniem bez sensu jest go dawać jeśli dajemy perlit są to zamienniki tak mi sie przynajmniej wydaje a perlit bd jeszcze lepszy jesli sadzisz na outdoorze to kermazytu bym nie dawał może zwracać uwagę i róznie może być deszcze itd , czy to nie przeszkadza ? bo wydaje mi sie ze jakby padało codziennie to kermazyt mógłby zbierać za dużo wilgoci nigdy go nie stosowałem więc nie mam pojęcia .
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Fifulec »

Skuniarze są w trudniejszej sytuacji, niż choćby hodowcy storczyków. Ci kupują gotową ziemię i wszystko mają odpowiednio dobrane. Czy tzw. ziemia uniwersalna się nadaje do mieszanek? Proszę wybaczyć pytania profana, w kwestii wytwarzania używek kompetentny jestem jedynie w tematach alkoholowych. Na razie przyswoiłem, że trzeba dodać 25% perlitu, na dno doniczki keramzyt, żeby dobrze odprowadzać wodę. Myślę o hodowli w doniczkach, stąd te dopytywanie o szczegóły. Jeżeli skład zostanie dobrany źle, to rośliny prędko trafi szlag. Odnośnie tej włókniny torfowej, czy wymaga ona jakichś specjalnych zabiegów? Np. dodawania dolomitu, celem podniesienia ph do optymalnego 6,5? Oficjalnie sadzić niewolno, zatem w sklepie porady żadnej uzyskać się nie da. Jestem przekonany, iż stanowi to największy problem dla chcących zacząć własną uprawę. Nie chciałbym, aby pieniądze na nasiona wpadły, nomen omen, w błoto, w takiej sytuacji znajduje się wielu czytelników zielonych stron. Nie chcą zadawać banalnych pytań, bo nie wypada i jak coś im zdechnie, rezygnują z dalszych prób. Jakby co dam znać, jeśli coś wyrośnie.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Przepisy na mieszanki

Post autor: Fifulec »

Nadszedł czas podsumowań. Ten sezon uważam za bardzo udany. Zastosowałem klasyczną ziemię z dolomitem, dostępną w każdym ogrodniczym. Na dno keramzyt a po paru dniach wegetacji dodałem wapna magnezowego. To był strzał w dziesiątkę. Słabe sadzonki ożyły, dosłownie z dnia na dzień. Kluczowe wydaje mi się ph i lekkość gleby. Wiadomo, na glinie Marysieńka nie wyrośnie. Zachęcając wszystkich kupujących na czarnym rynku, do własnej uprawy, powiem tak: Nie trzeba być zawodowym ogrodnikiem, czy botanikiem, aby skutecznie hodować własne krzaki. Sam byłem pełen obaw, gdy pisałem pierwszego posta, bo w głębi duszy nie wierzyłem, że coś z tego wyjdzie a tu miła niespodzianka. Wyrosło nad wyraz pomyślnie i to pomimo braku doświetlania w fazie kiełkowania.
ODPOWIEDZ