wpływ niskiego PH wody na krzak

Wszystko o nawozach i preparatach do uprawy oraz hodowli marihuany.
Awatar użytkownika
komisarz_szczyt
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2013, 15:41

wpływ niskiego PH wody na krzak

Post autor: komisarz_szczyt »

Witam wszystkich.. z góry przepraszam jeśli klonuje post, ale starałem się znaleźć problem we wcześniejszych postach.

Pierwsza uprawa. Porwałem się na gubaśną akcję grając VA-BANK ale dziś zlałem się zimnym potem.. zrozumiałem że popełniłem/popełniałem staszny błąd.
Zostało mi się 10 dni do ścinki 15stu wdów, więc za późno na reagowanie, ale chciałbym aby ktoś wyjaśnił mi jaki jest wpływ zbyt niskiego PH na krzory, zarówno w weg jaki flo..
Wczoraj byłem w sklepie gdzie sprzedawca spojrzał na mnie jak na idiotę że nie kalibruje PH METERa co 10 dni (jak robi to On). Pobladłem..
Z moich obliczeń wynika że jeśli woda ma u mnie 7.8 a dziś sprawdzając pobladły wyszła mi 10.1.. to od dwóch miesięcy zakładam że podlewam wodą w granicy 3.5 !!!!!!! :(((

To moj pierwszy namiot 1.2m/1.2m/2m + 600V +15 krzoków
Zostałem poinfomowany na wstępie że rózne odżywki podnoszą bądź zmniejszają poziom PH wody.. dlatego TYLKO za pierwszym razem badałem samą wodę przygotowując ją pod pestki.. KAŻDE następne badanie wody zaczynałem już po dodaniu odpowiednich ilości odżywek (zakladam ze rozumiecie)
Wczoraj już zkalibrowanym poprawnie PHmeterem zbadałem wodę i musialem dodać zaledwie dwie kropelki PH- aby uzyskac oczekiwane PH 5.8.. przerazilem sie bo przez ostatnie dwa miechy lałem chyba z mililitr na każde 2L wody (bo w takich dawkach przygotowywalem wodę) REASUMUJĄC.. spierniczyłem max.. i wg moich obliczeń jeśli zawyżała mi około 2.5 jednostek PH to.. od dość dawna podlewałem wodą w ganicach 3.5PH

Stosuje tylko odżywki PLAGRONu..

Wyjaśnijcie mi proszę JAKIE SĄ i BĘDĄ KONSEKWENCJE tego haniebnego czynu :((
Krzaki wyglądają w zasadzie ładnie.. zaczynają się wyginać od ciężkości szczytów.. na dołach jest bardzo mało topów.. Nie mialem żadnych choróbsk ani żadnych nalotów na liściach..bądź zmian genetycznych.. zakładam że przez zachowanie sterylnych warunków na najwyższym poziomie bo jestem pieprzonym pedantem..
JESTEM załamany tym śmiesznym i kretyńskim błędem..

Proszę o wyjaśnienie za co bardzo dziekuję..
Pozdrawiam
Komisarz Szczyt !
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: wpływ niskiego PH wody na krzak

Post autor: Nico »

PH jest ważne, gdyż silnie wpływa na wzrost roślin, dostępność składników pokarmowych, żywiołową toksyczność i aktywność drobnoustrojów. Odczyn pH gleby ma pośrednio daleko idące skutki dla roślin. Składniki odżywcze stają się dostępne lub niedostępne w zależności od odczynu pH gleby. Zażółcenie między nerwami młodych liści wskazuje na niedobór żelaza, stan ten wynika nie z braku żelaza w glebie, ale z niedostatecznej kwasowości gleby, przy której roślina może je wchłonąć. Większość roślin rozwija się w glebie lekko kwaśnej, ponieważ daje im dobry dostęp do wszystkich składników odżywczych. Druga strona odczynu pH gleby to zatrucie roślin.

Niskie pH jest też równoznaczne z występowaniem glinu i manganu w stężeniach na tyle wysokich, że szkodzą niektórym roślinom. Marihuana jest szczególnie wrażliwa na to, pokazując swój dyskomfort pożółkłymi, brązowymi-nakrapianymi lub martwymi liśćmi.
W glebie o odczynie zasadowym czyli wysokim pH molibden, który bierze udział w przemianach azotu, uwalniany jest ze związków nieprzyswajalnych dla roślin.

PH gleby wpływa również na organizmy glebowe, których dobrobyt, z kolei, wpływa na warunki glebowe i zdrowie roślin. Lekko kwaśne warunki przyswajalne przez większość roślin są również dobre dla dżdżownic jak i drobnoustrojów, które przekształcają azot w formę, z której rośliny mogą korzystać.

Objawy zbyt niskiego pH to:

ziemia jest stale ciepła
zahamowane powstawanie życia w podłożu
większa rozpuszczalność niektórych minerałów, jak magnez, żelazo oraz aluminium, co może doprowadzić do zatrucia otoczenia korzeni
przyspieszony rozkład związków może doprowadzić do pozbawienia fosforu, potasu, magnezu lub molibdenu
niedobór molibdenu, przede wszystkim w ziemi doniczkowej.

Objawy zbyt wysokiego pH to:

gorsza rozpuszczalność większości minerałów, co może spowodować wytrącanie się związków wapnia, żelaza i fosforanów
ograniczona absorpcja przede wszystkim manganu, fosforanów i żelaza, lecz również miedzi, cynku i boru, prowadzi to do powstawania objawów niedoborów, szczególnie w przypadku wilgotnych i zimnych podłoży hodowlanych
przyspieszony rozkład materiałów organicznych w piaszczystych podłożach
ODPOWIEDZ