Prośba o pomoc

Choroby i dolegliwości roślin konopi oraz jak z nimi walczyć.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

Witam

To moja pierwsza hodowla, dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów [usmiech] . Roślinka to AK 47 Auto ma troszkę ponad 2 tygodnie. Od kilku dni zaczęły jej podsychać listki. Stoi sobie wolno pod lampą w pokoju. Tylko raz dostała odrobinę nawozu. Sprawdzam czy nie ma za sucho i podlewam średnio co 2 dni. Nie ma za ciepło. Ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Prośba o pomoc

Post autor: osiol »

W porządku tylko te liście może usychają bo ją przelales jaki nawóz ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

Co do przelania to miałem takie lekkie podejrzenie więc od dwóch dni nic jej nie dolewam. Nawóz Plagron alga grow.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Prośba o pomoc

Post autor: osiol »

Prawdopodobnie ją przelaleas kolego albo brakuje jej azotu
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

Na tę chwilę nie podlewałem dwa dni pozwalając ziemi przeschnąć i wygląda na to, że na razie nie ma nowych suchych listków. Postaram się ją w najbliższym czasie przesadzić do większej donicy i wrzucić nowe fotki. Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

Najnowsza fotka.

Obrazek

Mam jednocześnie pytanie laika.

Roślinka ma ok 23 dni. AK 47 Auto. Czy w związku z tym powinienem ja przełączyć już na 12/12 na kwitnienie czy zaczekać jeszcze?
Awatar użytkownika
JOK3R
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 31
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:29

Re: Prośba o pomoc

Post autor: JOK3R »

ja bym jej jeszcze nie przełączał ;]
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Prośba o pomoc

Post autor: grower66 »

przeciez masz automata z tego co piszesz on kwitnie przy swietle nawet 24/0 najlepiej mowia 20/4a minimum to chyba 16/8 ja mam 24/0 i daja rade tylko wilgotnosc musisz miec dobra. pozdro
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Prośba o pomoc

Post autor: osiol »

Ladna jest dawaj 24/0. I postaw jakies koreczki z woda dookola rosliny na ziemi ocywiscie:-D
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

To jeszcze jedno pytanie początkującego laika. Czy to oznacza że roślinka zaczyna kwitnienie i powinienem rozpocząć dawkowanie nawozu na flo? I czy można ja trochę podgiąć aby zrobić mini trening i doświetlić?

Obrazek
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Prośba o pomoc

Post autor: grower66 »

tak kolego roslina kwitnie ale wyglada mi to na meski kwiat wiec kup mleko i makumbe zrob sobie popatrz ile czasu zmarnowales zamiast kupiic feminizowane ziarno www.thc-thc.com ma tego w h.. tylko troszke drozsze teraz wiesz ze lepiej nie oszczedzac... pozdro!!! a tak pieknie rosl... no chyba ze hujowa rozdzielczosc zdjecia i ztych kulek wyrastaja ci jasne niemal ze przezroczyste wloski jak nie to czesc
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Prośba o pomoc

Post autor: grower66 »

ps daj komus kto ma i niech zapyli sobie dla ziaren ale raczej nikt nie bedzxie chcial wszyscy kupuja pestki od thc-thc nigdy mnie nie zawiodly
nawet kiedys myslalem ze hujjowa pestka bo nie wychodzila a tak to trzy dni i jest:) [trawka] a poznniej zobaczylem ze przy podlaniu za mocno nalalem wody pestka byla za plytko i otworzyla sie ale ja wyplukalo i byla na wieszchu moj blad [mur] [mur] [mur]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Nico »

Pestki są z THC [usmiech] . Nie czuje że zmarnowałem czas, raczej wiele się nauczyłem w krótkim czasie i niezbyt wielkim kosztem [trawka] . To moja pierwsza w życiu uprawa więc nie chciałem od razu marnować feminizowanych pestek [szczerzy] te pójdą do ziemi dopiero teraz [usmiech] . Dzięki za rady i mam nadzieję że pomożecie przy kolejnych pomidorkach. [uprawia]
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Prośba o pomoc

Post autor: grower66 »

no spoko mozna i tak ale 23 dni +10 to juz polowa jeszcze raz tyle i bys konsumowal:) [harvest] [harvest] [harvest]
ODPOWIEDZ