Moje roślinki nie chcą rosnąć

Choroby i dolegliwości roślin konopi oraz jak z nimi walczyć.
Plutria
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:07

Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Plutria »

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i również jestem osobą początkującą w hodowlii tych pięknych, cudownych roślinek o odmianach: ''Big Devil XXL Automatic Feminizowane'' oraz ''Easy Plant XXL Automatic Feminizowane'' ze stronki https://thc-thc.com.
Ziemia kupiona w ogrodniczym za 4.50zl za 10L która posiada NPK czyli N – azot P – fosfor K – potas a PH 6-6,5

Nasionka wrzuciłem do kieliszka wypełnioną wodą na 25h. Po upłynięciu ponad doby położyłem nasionka na nakrętke od słoika i przekryłem jedna warstwą chusteczki na 20-24h. Po wykiełkowaniu przełożyłem ich do ziemi (na taką jaką wyżej napisałem) na 0,6cm. Po kilku dniach urosły i nagle przestały rosnąć. ( fota będzie poniżej ;) ) Podlewam ich wodą z kranu z dwoma kroplami wody utlenionej i spryskuje nią roślinki co dwa, trzy dni. Wystawiam je z rana na poranne słonce a wieczorem są przechowywane w szafie. Gdy ostatnio zauważyłem że u jednej z roślinek jest czubek tak jakby suchy zdecydowałem że podleje je tak, żeby na podstawce była widoczna woda ( miało to na celu zwilżenia całej ziemi znajdującej się w doniczce, niestety ale to nic nie dało) ;(

Prosze tu są zdjęcią moich maleństw ;)
Easy Plant Automatic
Obrazek

Obrazek

Big Devil Automatic

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może mają za mało PH, może za dużo. . Nie wiem dlatego też mam taką nadzieje że doświadczeni koledzy mi pomogą [usmiech]
Prosze o pomoc. Są to moje pierwsze roślinki i chciałbym aby coś z tego wyrosło [harvest]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: osiol »

Nie widzę dobrze bo na tel. Jestem tak jakby się spaliła ? Albo za dużo wody lejesz kolego ?
Plutria
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:07

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Plutria »

Dzięki za odp :)
Od dwóch 4 dni nie podlewam swoich roslinek. Zastanawialem się aby zmienić dla nich ziemie, może to by coś pomogło. . . Macie może jakieś inne propozycje?
Jak moge uratować te roślinki?

Ps. Koncówki mają suche (widoczne na zdj wyżej) Czy to jest spalenie? Jeśli sie spaliła ( jak wyżej kolega napisał). Co w tym wypadku moge zrobić?
Czy istnieje możliwość uratowania ich?

Prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Arizona »

Problemem może być ziemia którą kupiłeś, często parametry na opakowaniu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ziemia która powinna mieć ph 6 ma 4.
Albo ziemia jest za bardzo uzdatniona nawozem też to się zdarza, a za duża ilość nawozu w kupnej ziemi hamuje rozwój rośliny przenawozi ją.
Awatar użytkownika
JOK3R
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 31
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:29

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: JOK3R »

ziemia jest ok. ile ty tej wody lejesz? jak włożysz palec do ziemi to czy jest mokro?
Plutria
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:07

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Plutria »

Problem został rozwiązany. Jestem totalnym głupkiem ( czysta niewiedza ) posadziłem kielkiem do góry. . ;/ [brzydki] odwróciłem je i były zielone. Po odwróceniu były normalne jak na zdj ponizej. Teraz one sie położyły, dam rade je uratować? Urosną mi?

Zdj po odwróceniu nasionek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po 3-6h wyglądają teraz tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czy mi one przeżyją? Co mam zrobić? Co mam kupić? Prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
LaBandita
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 158
Rejestracja: 06 kwie 2013, 13:57

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: LaBandita »

Jak na roślinki posadzone liśćmi w dół [szydzi] to wyglądają całkiem spoko :) Opiekuj się nimi dobrze i czekaj co z nich wyrośnie. Jak na moje oko to może być ok. Czas pokarze.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: osiol »

Epic fail B-) zdaża sie trzymam kciuki za nia :-:-) [uprawia]
Plutria
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:07

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Plutria »

Zdarza się, po prostu czysta niewiedza ;p
Jakie są szanse że przeżyje? Pytam sie bo zastanawiam czy nie kupic nowych nasionek. . :(
Awatar użytkownika
Logan
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2013, 16:52

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Logan »

Marne szanse jak dla mnie :/
Plutria
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:07

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: Plutria »

a więc tak. Jedna roslinka przeżyla, natomiast druga niestety nie. Dzięki za pomoc.

Zamykam Temat.
Awatar użytkownika
anonimowy alkoholik
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:47

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: anonimowy alkoholik »

ty one wyrosly korzeniami w gore, ale jaja, to jest magia.
Awatar użytkownika
JOK3R
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 31
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:29

Re: Moje roślinki nie chcą rosnąć

Post autor: JOK3R »

dobry wariat jesteś [szydzi] [szydzi] . Powodzenia w dalszej uprawie życzę [usmiech]
ODPOWIEDZ