Pleśń

Choroby i dolegliwości roślin konopi oraz jak z nimi walczyć.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Pleśń

Post autor: diselryder »

Wprowadzenie

Gnicie kwiatów (szara pleśń ) jest występującym na całym świecie grzybem atakującym rośliny indoor jak i outdoor uprawiane w pewnych konretnych warunkach. Zarodki grzyba rozprzestrzeniające się w powietrzu można znaleźć wszędzie, o każdej porze roku,atakującego wiele róznych gatunków roślin.Szara pleśń najpierw atakuje kwiaty, a następnie liście i łodygi.

Hodowcy korzystający z SOG'a, ciagłychh zbiorów ( ? ), uprawiający outdoor, oraz używający różnych czasów naswietlania dla różnych .... powinni blisko pory zbiorów sprawdzać, czy nie pojawiła sie szara pleśń.

Uprawiający outdoor powinni być super-wyczuleni na warunki pogodowe w okolicach pory zbiorów. Deszcz, poranna rosa, mróz/szron, i duże spadki temperatury w nocy mogą zwiększyć ryzyko pojawienia się grzyba i pokrycia pleśnia.

W pełni rozwinięte kwiaty marihuany dostarczają idealnych warunków do rozwoju zarodków: ciepła i wilogoci. Pleśń początkowo zaatakuje największe i najgęstsze kwiaty, ponieważ to one dostarczają idealnych warunków do rozwoju. Słabe rośliny również zostaną szybko zaatakowane.


Identyfikacja i zapobieganie

Pleśń zainfekuje i zamieni kwiaty ( colas-?) w papkę (?) w ciągu kilku dni, a w ciągu tygodnia może zniszczyć cały plon jeśli pozostanie niewykryty. Pleśń kocha ciepło i wilgoć ( 50% lub więcej).Obniżenie wilgotności spowolni i zatrzyma rozwój.Dobra wentylacja i porządna cyrkulacja powietrze pomoże zapobiec infekcji.

Grow room może zauważalnie pachnieć pleśnia jeśli grzyb zaatakował jednąlub więcej kwiatów. Jeśli kwiat zostanie zainfekowany, grzyb rozprzesestrzeni się niesamowicie szybko. Wszystkie kwiaty zmienią sie w brązową papkę, zarodniki będą produkowane, atakując pobliskie kwiaty.

Wentylacja może rozprzestrzenić zarodniki w całym pomieszczeniu.


Środki zapobiegające pleśni w końcowej fazie kwitnienia:

Wczesne przycinanie niskich poziomów liści podczas veg'a i flower'a w celu wzmocnienia cyrkulacji powietrza.

Filtry HEPA (High-efficiency particulate air filter) i wentylacja wyciągająca powietrze.

Wprowadznie małych ilości ozonu do powietrza. Ozon jest skuteczny przeciwko pyłkom, pleśni i innym zarodkom rozprzestaniającyh sięw powietrzu.

Obniżenie poziomu wilgotności (ogrzewanie powietrza w nocy i częste wietrzenie, lub używanie odwilgotniacza (? )

Zmiejszenie liczby cykli nawadniania i ilości wody w celu obniżenia wilgotności.

Ogromne, gęste kwiaty powinny być regularnie sprawdzane. Brązowa tkanka głeboko w kwiecie będzie pachnieć pleśnią a może stać się płynna.

Removing fan leaves podczas ostanich dni przed zbiorami wzmocni cyrkulację ( nie wiem o co chodzi, moze o liscie )

Serenade – to jakis środkek chemiczny, którym zrasza się liście i pierwsze „wypryski” grzyba żeby zapobiec całkowitemu zarażeniu. Najlepsze rezultay otrzymamy, pryskając rośliny profilaktycznie, przed pojawieniem się pierwszych objawów,a następnie co tydzień żeby ochronić nowe liście.

Co zrobić, gdy znajdziemy pleśń?

Jeśli pleśń zostanie wykryta, plantator ( ) powinien odizolować zakażone kwiaty poprzez natychmiastowe usunięcie ich z grow room'a i zebranie zakażonych części, a następnie szybko wysuszyć.
Podejmij natychmiastowe kroki, w celu obniżenia wilgotności. Potem cała uprawa powinna być dokładnie obejrzana pod kątem infekcji i zniszczeń.
Plantator ( podoba mi się to słowo ) może chcieć zebrać plon wcześniej jeśli znalazł więcej spleśniałych kwiatów. Zarodniki mogły sie rozprzestrzenić i rozwijać głeboko w innch kwiatach.

Czy można uratować zainfekowane kwiaty?

Tak. Usuń zainfekowane kwiaty z głównego pokoju.Odetnij zainfekowaną część ( odetnij więcej niż myślisz, że jest zainfekowane, pleśń często infekuje przylegającą tkankę) i wysusz je „ na szybko”. Ponownie skontroluj kwiaty – nie powinny – pachnieć pleśnią.

Nie polecamy palenia zainfekowanych kwiatów.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pleśń

Post autor: Punky »

Jak ktoś chce się otruć, to może palić.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Pleśń

Post autor: diselryder »

Ta. Trzeba robić tak żeby nie dopuścić do tego żeby pannami zajęła się pleśń.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pleśń

Post autor: Gąbczasty »

jakieś opryski może można stosować znacie jakieś?
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Pleśń

Post autor: diselryder »

W hurtowniach ogrodniczych dostępny jest np.Grevit-środek do zwalczania pleśni.
A poza tym w sklepach z materiałami do uprawy jest tego pełno.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pleśń

Post autor: Gąbczasty »

będę musiał to zakupić bonie chciałbym pleśni na swoich plantach
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Pleśń

Post autor: diselryder »

No tak pleśń to dość poważny problem.Potrafi zjebać cały zbiór.Dlatego lepiej się zabezpieczyć wcześniej niż potem kombinować.
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Pleśń

Post autor: grower66 »

skorjuz o plesni ja mam przy lodydze na ziemi plesn tak mi sie wydaje bialy meszek na dole czy to plesn czy moze to przesc nakwiaty???? sorki za bledy na ps3 pisze pozdro
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pleśń

Post autor: Nico »

Może być pleśń lub grzyb. Jeżeli jedno z dwojga na pewno przejdzie na roślinkę. Najlepiej jakbyś fotkę zapodał do oceny i spryskał roślinkę profilaktycznie.
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Pleśń

Post autor: grower66 »

z fotka ciezko bozebralem to pskudztwo jezeli znow sie pojawi to dodam narazie ograniczylem wilgotnosc do 35% zmniejszam podlanie z3 razy w tyg. do 2 izaczolem wlanczac czesciej wentylator przy wylocie powietrza z boxu mam z2 moze trzy tygodnie do harvestu szkoa by bylo stracic kwiatki mam nadzieje ze juz nie wroci. pozdro i dzieki!
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pleśń

Post autor: Nico »

Wentylacja powinna być cały czas. W kwiatach możesz nie zobaczyć pleśni na czas. Kup w kwiaciarni preparat i spryskaj całość profilaktycznie, to nie jest wielki koszt a straty mogą być dużo większe.
predatorq
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2015, 19:50

Re: Pleśń

Post autor: predatorq »

Proszę o pomoc, co myślicie o moim sorcie, da się go jakoś uratować i czy w ogóle nadaje się do palenia... Zostawiłem sort na dwa tygodnie w szczelnym pojemniku i wyszedł na niektórych topach lekki meszek i na wszystkich żółty pyłek... :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bandyta123PL
mini grower
mini grower
Posty: 472
Rejestracja: 30 sie 2014, 13:16

Re: Pleśń

Post autor: bandyta123PL »

fajne palono było. co to za odmiana?
Pacierza i MARIJUANY nie odmawiam [zadziorny]
ODPOWIEDZ