Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Choroby i dolegliwości roślin konopi oraz jak z nimi walczyć.
przemoziomalboy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2018, 8:20

Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: przemoziomalboy »

Witam, jako drugą roślinkę w tym roku posadziłem Jack Herera AF.

Rosła jak szalona, ostatnio trochę liści ciachnąłem, żeby odsłonić ważniejsze części rośliny [usmiech] [usmiech]

Podlewana rozcieńczonym biohumusem w sumie codziennie bo stoi na balkonie gdzie jest sauna.

Aż pewnego dnia była smutna i oklapnięta, a na drugi dzień cała padła (jak na zdjęciach).

Kto mi pomoże wyciągnąć wnioski co to k..a było. Ugotowałem ją na słońcu czy co ? [trawka]

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: KMD »

Zdjęcia przeniosłem do galerii https://upload.growenter.pl i tam Proszę następnym razem dodawać fotki.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
KUSH
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:40

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: KUSH »

Spalone! Pamiętaj że nigdy nie podlewa się w dzień zwłaszcza w takie słońce jak jest teraz. Najlepiej podlewać na noc. Z nawozami też raczej przesadziłeś, więc się ugotowały i spaliły. Ciężka sprawa. Automaty nie wybaczają takich błędów.
przemoziomalboy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2018, 8:20

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: przemoziomalboy »

Podlewałem ja zawsze na noc, ale na balkonie gdzie stała było takie słońce + rozgrzane płytki na które nie można było gołą stopą wejść i może faktycznie się ugotowała.

Mam jeszcze jedną, kilku dniową. Nie chciał bym tych samych błędów popełnić. Tak więc rzadziej będę biohumusa lał, ale co z podlewaniem ?? ile wody lać, żeby nie było takiej sytuacji, że jak już od rana zacznie słońce grzać to znów się ziemia zagotuje.

Dziś robię test, włożyłem termometr w doniczkę i po południu sprawdzę ile jest stopni [zadziorny]


Tak wyglądała 2 dni temu :
Obrazek
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: KMD »

Podlewaj na noc ale nie aż tak żeby było błoto. I będzie gitara [usmiech]
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Rolnik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 79
Rejestracja: 23 sty 2016, 12:03

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: Rolnik »

Nie ma złotej recepty ile i co ile podlewać. Musisz obserwować czy gleba jest wilgotna czy nie. Nie możesz dopuszczać do tego żeby była ciapa w doniczce. Warto raz na jakiś czas nie podlewać około 3 dni, konopie lubią jak się glebę przesuszy.
przemoziomalboy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2018, 8:20

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: przemoziomalboy »

Ok rozumiem, z tym, że nigdy nie było błota. Dlatego ta cała sytuacja mnie zmusiła aby szukać przyczyny.

Temp w doniczce to 37stopni w pełnym słońcu.
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Katastrofa, uschła w ciągu 2 dni

Post autor: KMD »

Błota mogło nie widać ale i to miały za dużo wody. Plus ta wysoka temperatur.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
ODPOWIEDZ