2x White Russian Auto Fem

Fotorelacje z upraw i hodowli konopi, plantacji marihuany indoor oraz outdoor.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Jako, że tamten temat był w złym dziale itp. a wykluło się moje pierwsze dziecko to pomyślałem by założyć nowy "czysty" temat.

Pomalutku wychodzi 1 roślinka :).

Obrazek

EDIT:
I niestety tak jak myślałem.. żarówka jedna poszła się je*.. więc nie miałem wyjścia i dałem do jednej doniczki drugie nasionko rozdzielając doniczkę na pół, bo raczej wątpie by 2 żarówki wystarczyły na 2 doniczki obok siebie ;/. Żarówkę wymienie na gwarancji by nie być stratnym te pare groszy dopiero za parę dni więc akurat zanim się wykluje 2 nasionko z ziemi to dam radę przesadzić do docelowej doniczki .;s


Już się pojawiły małe liściki , i zastanawiam się czy stosować potem LST czy nie..

Obrazek
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 3 .

Obrazek

Chyba przypadkiem gdy wsadzałem "oddzielnik" od dwóch sadzonek jedno nasionko ktore jeszcze nie wykiełkowało opadło niżej w ziemie niż 2 cm pewnie na max 4cm mam nadzieje, że nic się nie stało przez to ?
elpolako27
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 63
Rejestracja: 06 lis 2013, 17:47

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: elpolako27 »

Jak dobre nasionko to wyjdzie....
Jeśli wiesz, że nie wiesz, jesteś na właściwej drodze.
taS

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: taS »

Wyjdzie to twoja morda na asfalt ;) bd kurwa gryzł krawężniki ;) Obiecuje ci to ;)


Edit : Już wszystko wiem ;) powodzenia ;)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 5,
Naszczęscie 2 nasionko wyszło, troszkę słabiej niż poprzednie ale to w końcu dopiero malutki początek, 1 roślinka z dnia na dzień widać kwitnie mocno, póki co podlewam zwykłą kranówką odstałą ale pewnie należy zmienić na sklepową wodę już..

Tak myślałem może jest jakaś szansa na 2 roślinki w 1 doniczce? czy to pogorszy bardzo plon/rozwój ?

Obrazek
Awatar użytkownika
RastaBoy
super grower
super grower
Posty: 648
Rejestracja: 05 sie 2011, 12:35

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: RastaBoy »

Lepiej kolego będzie jeżeli rozdzielisz rośliny.Dwie w jednej donicy to kiepski pomysł(no chyba że się nie ma wyjścia).Ale na razie z tym rozdzielaniem poczekaj niech chociaż ciut jeszcze urosną.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

mam mały problem.. spadła mi jedna żarówka dużo niżej przez parę godzin świeciła zbyt blisko i oto co się stąło da radę odratować tą młodsza? :| całkowicie opadła lecz nadal ma zielone listki, lekko podlalem bo strasznie wysuszyło ziemie i poki co nie ruszalem wgl, może ją jakoś podnieść na kawałku kijka czy coś? ;/

Obrazek
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Tamta umarła no cóż. ;D Przymierzam się do kupna kolejnych 3 nasion.

Dzień 8/10. :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: KMD »

Nie ma to jak uczyć się na własnych błędach. powodzenia [peace]
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Wygląda nieźle. Teraz powinna rosnąć w oczach [usmiech] Z fartem [trawka]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

mam trochę problem z domownikami, ale myślę że się uda by przetrwała :D. Strasznie ją już czuć .. ;o a nie mam wentylatorka nawet, ale jutro lub pojutrze zamontuje . Mam pytanie kiedy dać jej trochę biohumusa i kiedy czas na LST? :).

11 dzień .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

In my opinion mógłbyś już zacząć za tydzien już działać [rasta]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

a i mam pytanko jeszcze, roślinkę mam w szafie jeśli bym obłozył/okleił obydwoje drzwi matą weglową tak by nie zostało nawet szparki zniwelowało by to zapach w pokoju?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

Odpowiedz jest w pytaniu :-P zaloz jakąś wentylacje bez tego lipa
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

13 dzień ;d.

Nudzi mi się to dodam,a że dość intensywnie rośnie to coś tam widać róznicy. Na moje zaskoczenie moi domownicy reagują teraz na to bardzo przychylnie więc pewnie to nie pierwsza i ostatnia.. ;d

Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

To już ta właściwą donica to jest trochę mała :-P zaczynaj już lst uwazaj na lodyge gl
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Zrobiłem inny prowizoryczny box znów bo tamten to masakra w ogóle... LST zrobię wieczorem to edytuje ten post i dodam, póki co żarówki tak wiszą jak wiszą.. jak będe na mieście to kupię te brytfanki i zrobię jak ma być. Póki co jest tylko 2x 23W + 8W dodałem ..

Obrazek
Obrazek

Obrazek

EDIT:
Nie wiem, zupełnie jak się wziąć za to LST nagiałem niby ale cos mi nie pasowało tak jakby wydawała by mi się za mała na to :x, zdecydowałem, że zostawię tak jak jest niech sama sobie rośnie... doniczkę największą jaką miałem użyłem właśnie pisze pod nią o przekreślone i 200, zupełnie nie wiem o co chodzi w tym ale mam nadzieje, że wystarczy : / .
Obrazek
Obrazek
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Znalazłem taki oto nawóz nadał by się?

Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

Pewnie że tak [sadzi] :-D
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

18 dzień,

Pierwsze LST jakie kiedykolwiek robiłem mam nadzieję, że jest git.. niby odrosty z tego co widzę będą chciały się pchać w górę(specjalnie je odchyliłem w górę tak by nie "patrzyły" się w ziemie), a szczyt krzaczka jest położony na poziomo. Ku mojemu zdziwieniu nic nie pękło ani się nie zerwało . Tuta parę fotek:

PRZED:

Obrazek
Obrazek

PO:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cocacolazero
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2013, 14:58

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: cocacolazero »

Powodzenie, bede zagladal :D. Ps Mam roslinki na podobnym etapie, pewnie tez bede wstawial zdjecia. Zawsze to lepiej uslyszec opinie od bardziej doswiadczonych [peace]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Jest ok. Ale przyszłościowo przy LST pamiętaj aby tuż przy ziemi przywiązać roślinkę w przeciwnym kierunku do LST. Inaczej może Ci się cała nagiąć wyrywając część korzeni z ziemi albo złamać w tym miejscu gdyż tam jest najtwardsza i najmniej elastyczna.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 21.

Powoli do przodu.. (: . Mam pytanie czy wszystkie odrosty muszą mieć idealne naświetlenie, czy mogą się znajdować trochę pod liścmi? bo trochę gąszcz nad nimi się mi zrobił i mi przykrywają listki : / .

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Ja zazwyczaj liście podwijam pod odrosty aby miały więcej światła i ładnie rosły. Jeżeli jakieś liścia nie da się podwinąć a mocno zasłania można go obciąć.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

To nic się nie dzieję roślince gdybym np. z 2 piętra obciął liście 2 po bokach ?. Bo jeden odrost u przedostatniego piętra tak jakby w połowie "upadł" a on akurat był pod tym lisciem :/. A i mam pytanie jeśli zaczałbym fazę flo trochę później to nic się nie dzieje? czy jakoś bardzo wpłyneło by to na roślinę?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Jak obetniesz liście, to nic się nie stanie. Tylko za dużo nie wytnij bo to niezbyt wielkie roślinki. [usmiech] Ponadto obcinasz ze 2 centymetry od łodygi a nie przy samej.
To są automaty więc one same zaczną flo... bez twojego pozwolenia [usmiech] [banan]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Hmm w takim razie jestem ciekaw kiedy to nastąpi pewnie nie bliżej niż 20 dni ale w sumie to mi się nie śpieszy.

Po wszelkich cięciach i kolejnym wiązaniu paru liści wygląda to następująco ( Dzień 23 ) :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Patrząc na najnowsze fotki ... sugeruję abyś zwrócił uwagę na to czy nie mają za mokro. Masz plamy na większych liściach. jeszcze nie ma się czym przejmować, ale profilaktyka to podstawa. Czy dajesz już jakieś nawozy?

Inna kwestia, że odrosty wyglądają nieźle [usmiech] ja u siebie jak podrosną także je trochę rozginam aby wpuścić światło do środka krzaczka :o)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Jeśli chodzi o te plamy to one pojawiły się po tym jak przeciagałem liście przez te sznureczki.. myślę, że po prostu "obrysowałem" je.. ale kto wie. Podlewam tylko jeśli jest sucho ( sprawdzam palcem wbijając jakieś 2cm pod ziemie ). Nawóz póki co używam ten co jest tam wyżej, Nastvit czy jakoś tak xd. Hmm jeśli chodzi o tą ciemność w tkaim razie zdejmę jedną żarówkę i połoze tuż koło ziemi z jakimś małym odbłyśnikiem bo i tak to jest 7W to nie powinno przypalić. Aaa i bym zapomniał roślinę trzymam cały czas 24/7, ze względu na słabe żarówki [51W] ogólem.

Policie jakieś tanie nawozy które mogły by wspomóc tego skrzata? :>
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Z żarówkami nic nie zmieniaj. A co do nawozów to na razie ten starczy. Jak się skończy to standardowo masz na wzrost Biohumus a na kwitnienie Planton K.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

SZLAK MNIE TRAFI !!!

Moj jakże zajbisty kot połamał mi roślinkę.. podwiązałem łodygi tak by się trzymały, bo całkiem nie odpadły pare nitek łączy nadal.. dajcie znać czy to wyjebać i posadzić nową czy jakoś się zregeneruje/połączy w całość z powrotem ta roślina.. tutaj parę fotek : // .

PS: 3 głowne odrosty od głownej łodygi mi pękły....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Zabij kota. To już raczej się nie zrośnie, ale próbować możesz. Masz odrosty przed pęknięciem, więc z nich na pewno coś będzie. Mało tego, mogą po takim wypadku rosnąć ze zdwojoną siłą i nadrobić straty w plonie.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Kotu już dosypałem co nieco do karmy,ale to swoją drogą.. Jedna z trzech łodyg urwała się całkowicie, jedna podwiazana żyje tak jak zyła, lecz ta głowna.. po jednej stronie szczytu liście opadły lecz po drugiej stronie liście sa normalne dość śmiesznie to wygląda, ale póki co się trzyma.. może akurat szkoda by było stracić czubek : /

obwiązałem bandażem, i zacisnąłem opaską uciskową chyba dobrze złapała..

Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Mogą wyjść z tego ciekawe efekty. Z fartem [usmiech]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Jako, że mi się nudzi to mały update..

Dzień 26,

Głowny szczyt nie wiem czy się regeneruje czy pomału usycha.. z jednego jego boku liście uschły więc je odciąłem, lecz po drugiej stronie są zdrowe tak samo jak głowny trzonek roślinki czy to oznacza że sobie daje rade?. Druga łodyżka ktora została złamana troszkę zbrązowiała w miejscu gdzie jest ułamana lecz szczyt i liście wokół są okej. (ogólnie wychodza już białe włoski).

Obrazek

Czerwone kółko pokazuje miejsce złamanie,żółte łodygę z uciętych suchych liści.
Obrazek

Czarne kółko pokazuje szczyt z złamanej łodygi numer dwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Jak dla mnie daje radę :o)
Trzymaj tak dalej :o) [usmiech] [trawka]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Tamta jedna łodyżka trzyma się dosłownie na 1/6 całości łodygi a nadal rośnie [zadziorny] . Mam pytanie skoro już jest dość dużo białych włosków, to czas na Planton K i na początku dawka 50% w porównaniu z dawkowaniem producenta? Może dokupić coś jeszcze by ładniej rosła?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

No jest git lej na flo nawozik i z fartem wszystko idzie w dobrym kierunku do [harvest]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

musiałem dziś zrobić prowizoryczny odbłyśnik który będzie trzymał na dole ciepło bo zauwazyłem, że temp spadła do 20... teraz po sprawdzeniu trzyma się na 25/27 przy roślince.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Nie przypal jej dla odmiany [szczerzy]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 29,

Szukałem wszędzie po sklepach Planktonu i nigdzie nie było ;o Był jedynie florovit dla roślin kwitnących także zakupiłem go.. Tylko mam rozkminę jak go stosować [mur] jest on w granulacie,a sposoby stosowania są to :

Obrazek
Obrazek
Obrazek




Mógłby ktoś mi pomóc w jakich dawkach na ile L go używać ? .

_______

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

O stary ... [usmiech] Jak widzę ciągle pod górkę [usmiech] Nie wiem co Ci doradzić. Może z jeden gram na litr spróbuj i podlewać co drugi dzień.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Żebys wiedział, że pod górke jestem ciekaw czy koniec końców coś z tego wyjdzie :D. Kazałem siostrze to zrobić bo mnie nie ma w domu, to ona na 1,5L wody dała 10g florovitu i podlała jakieś 170ml tym .. plus żeby było śmieszniej podlała 300ml Astvitem także chyba czas się przygotować na plukanie bądź śmietnik . :D
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 32,

Coś się dzieje z paroma listkami.. tak jakby gniły? (Dotknąłem je dzień wcześniej gorąca żarówką ale to dosłownie na moment).

Całość+ główny szczyt:

Obrazek
Obrazek

PROBLEM:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


WYBACZCIE ZA JAKOŚĆ MOICH ZDJĘĆ ALE JESTEM ZDANY NA TELEFON :|
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 37,

Wieje nudą więc dodam parę zdj.. podlałem po przelaniu samą wodą, a dziś dopiero w dobrych dawkach nawozami . Nie wiem czy to łodyga nowa wyrasta czy co, lecz coś rośnie koło miejsca ułamania starej .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Główny szczyt
Obrazek


Nowa łodyga?


Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Wygląda nieźle. Zaczyna ładnie kwitnąć. Z fartem [usmiech]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Małe problemy z nawozami ale już wraca do normy :). Patrze dzisiaj pod spód głównego szczytu, a Tu taka niespodzianka:

Obrazek

Obrazek
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Giant »

Skąd masz nasionka i od jakiego breedera ? Bo nie doczytałem się w tekście powyżej
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

thc-thc, zambeza seeds.

///

Byłem przewietrzyć boxa, patrzę nie mineło 5min a tu ... i je suche liście ...

Obrazek
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: KMD »

Maat pisze:Małe problemy z nawozami ale już wraca do normy :). Patrze dzisiaj pod spód głównego szczytu, a Tu taka niespodzianka:

Obrazek

Obrazek
A to jest tylko pusty opuszek czy nasionko?
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

nasionko
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Tu znowu ja, mam problem z tym przenawożeniem liście są ciemnozielone już czyli sa troche najedzone sadziłem, że roślinka pomału odzywa po za dużej dawce florovitu lecz przeniosły się popalenia na końcówkach na inne łodygi .. I tu rodzi się moje pytanie przez jaki czas podlewać samą wodą roślinkę tak by nie utraciła innych wartości odżywczych do jej kwitnięcia?

Obrazek

PS: w realu wygląda gorzej..

______
Czytałem jeszcze taki o to fragment:

Niedobór potasu w roślinie powoduje ograniczenie transformacji azotu mineralnego do białek. Przy niedoborze potasu wzrost roślin zostaje zahamowany, przyrosty są cienkie a międzywęźla skrócone. Na liściach pojawiają się nekrotyczne plamy między nerwami, które wyglądają różnie u różnych roślin np. sadowniczych. Początkowo liście stają się ciemne i matowe, żółkną na wierzchołkach i brzegach starych, dolnych liści. Blaszki liściowe fałdują się, od brzegów zwijają, pękają a później brunatnieją. Objawy braku potasu w roślinie łatwo poznać po charakterystycznych nekrozach brzegów liści.

wszystko pasuje lecz można tez się doczytać w takich artykułach, że tak samo jest gdy go jest za dużo więc doradźcie mi czy jest go za mało czy za dużo?
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: KMD »

Maat pisze:nasionko
Jak jedno to je posadź [sadzi] musiała się lekko zhermić. Może ją zestresowałeś za bardzo w którymś momencie uprawy.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

To mi wygląda bardziej na przenawożenie. Podlewaj z tydzień wodą i zobaczysz co się będzie działo. Możesz także sprawdzić PH gleby kontrolnie.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 46,


Jutro podleję roślinkę delikatnie nawozem na FLO dopiero 2 raz przez przenawożenie za 1 razem :/ . Już się pomału rozrastają szczyty, łodyga nowa coraz większa także o gólem do przodu. ( strasznie cuchnie baaardzo nie przyjemnych zapachem : / )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

No cóż. Zapach musi być jak dobrze rośnie [usmiech] Jeszcze trochę wytrzymasz [usmiech] Z fartem.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

No to jak zwykle u mnie mam kolejny problem trochę poczytałem o takich objawach i mam 3 wnioski:

- nie dobór pierwiastków ( od poltora tygodnia leję wodę, przez toże 1 podladnie nawozem było zbyt obfite )
- pleśń w ziemi (można jakoś sprawdzić nie uszkadzajac korzeni ? )
- przenawożenie ( 1 raz i pierwszy raz naowzem na flo dałem dawkę 10'cio krotną

I teraz mam pytanie robić flush/podlać nawozem/sprawdzić jakoś ziemie ?


_______

Na zdjęciu mało widać ale liście przy topowe stają się całe zółte od boków i posiadaja na sobie plamki jakby zaczeły schnąć.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

To nie jest przenawożenie. Albo masz niedobór albo PH Ci siadło. Podlej nawozami normalnie, ale sprawdź także koniecznie PH ziemi. Najprościej papierkami lakmusowymi przetestuj wodę wypływającą z donicy.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

W sumie woda to mi nigdy z donicy nie wypływa, jakoś udaje mi się tak podlać że jedynie troszkę moze z 2/3 krople osadzaja się na dole donicy, ale podlałem troszkę bardziej obficie wodą z florovitem, i po sprawdzeniu PH wykazało 6,7 a za drugim razem 6,4 . oby pomogło dzięki za pomoc :)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Podlałem florovitem te 4 dni temu ale nic się nie polepsza jedynie zgarsza.. zobaczyłem na spód doniczki a tam tylko 3 marne dziureczki, zrobiłem 15 kolejnych ... Na ten czas wygląda to teraz tak :/, i te plamki takie dziwne :x

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Dla mnie to nadal wygląda jak niedobory pierwiastków podstawowych. To co ja bym zrobił to wyjebał ten florovit. Poszukał sprawdzonych nawozów i zaczął podawać w większych dawkach.

Ale może niech się jeszcze ktoś bardziej doświadczony wypowie.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

A to normalne jest że połowa łodygi większości z liści ma odbarwienie czerwone?
Awatar użytkownika
Alien
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2014, 1:45

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Alien »

Ma niedobory widać po górnych liściach widocznych na zdjęciu.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

Maat pisze:A to normalne jest że połowa łodygi większości z liści ma odbarwienie czerwone?

tak
Alien pisze:Ma niedobory widać po górnych liściach widocznych na zdjęciu.
w takiej fazie flo nie stanie się nic złego roślince no chyba że popali ;]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

No nic będę pomału podlewał nawozem, najwyżej mi wyjdzie z tego dwie trzy sztuki i uschnie :x, przynajmniej będzie nauczka za kupno pierwszego lepsze nawozu i źle stosowanego. Na chwilę obecną wszystkie objawy lecą w dół na kolejne partie liści:

Obrazek
Obrazek

(Robione z flashem komórką dlatego blade zdjęcia)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 54 (23FLO),

No już bliżej niż dalej do końca, następny grow już przygotowuje pomału niech tylko ten dobiegnie do końca. Jest jeszcze 4/5 białych włosków więc myślę, że jeszcze spokojnie 3 tygodnie do [harvest] . Ciekawe jak z tymi brakami pierwiastków czy się uregulowało ..

Troszkę zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Myślicie, że uda mi się spełnić moje oczekiwania 15g [usmiech] ?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

15g no chyba żartujesz ;p ale życze Ci jak najlepiej pięknie oblana mlekiem trzymaj ją ile sie da to nadrobi jakością a nie ilością i najwazniejsze że swój temacik [banan]
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Giant »

jeszcze co najmniej 30 dni przed Tobą :)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Jestem mega zdziwiony wynikiem tej roślinki, spodziewałem się 10 a tu miły wynik 13,2 :o (dobrze otrimowane). Topki naprawdę nabrzmiały w ciągu 2 tygodniu, zrobiłem jedno dniowego flusha ale o dziwo smak po szybkim suszeniu na grzejniku na kartonie jest naprawde do wytrzymania tak samo dym. Niestety telefoonu niemam od tygodnia i jeszcze chwilę mieć nie będe, więc zdjęcia nie mam jak zrobić :/. Teraz już będe zamawiać większy gotowy box z dobrym oświetleniem więc za niedługo startuje z kolejnym grow :). pozdro z fartem ! :)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

no racja kokosow to ni masz ;d ale ważne ze jest smacznego [peace]
ODPOWIEDZ