Blackberry ile światła ??

Fotorelacje z upraw i hodowli konopi, plantacji marihuany indoor oraz outdoor.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

witam. Jestem nowym na tym forum i mam kilka pytań mój kolega ma blackberry i posiał ją 3 lub 4 dni i temu i jeszcze nie widać wfektów tzn widać coś z ziemi ze powoli rosnie ma on świetlówki nad roślinami i ile ma dac im światła 20h światła i 4 w ciemnie ?? i ile wody ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Niech trzyma 18/6. Jakie ma te świetlówki? Ile mają lumenów?
koniu pisze: i ile wody ?
Jak mam odpowiedzieć? Na oko, jak mają sucho to niech podlewa.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Gąbczasty »

a kiełkował w ogóle? bo jak nie to troche potrwa w ziemi.
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

ma te podłużne świetlówki jedna 18W a lumenów to nie wiem ile ma ;/ musiał bym sprawdzić no kumpel dał nasiona do wody i wykiełkowało tak trochę
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Podaj dokładnie wymiary BOXa i ile mają łącznie lumenów.
No i chyba działy kolego pomyliłeś. Przenieś Holender.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

Skrzynka ma szerokości 82cm długości, od dołu do góry 60cm no i długośc w bok 31cm lumenów nie mam pojęcia ile one mają te świetlówki 18W (2);//;/
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Na taką szafkę to przynajmniej HPS 150W. Tymi żarówkami to się podetrzeć może.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

no ale coś tam daje te światło a jakiś inne żarówki ? bo te hps sporo kosztują chyba ??
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

No ze 150zł, ale oświetlanie żarówkami to bezsens. Żarówki to się do PC BOXa kupuje. Kup HPS i będzie ok, albo wywal je na dwór.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

spóźniłem sie z kupnem tej lampy ;/ uschło mi wszystko ;/ bede musiał kupic nowe nasiona ;/ co mi kolego polecasz ?? interesowało by mojego kumpla hodowla w domu i hodowla na świeżym powietrzu
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Jak zaczynasz przygodę z konopiami, to weź sobie automata jakiegoś i zanim zaczniesz sadzić, dokładnie przeczytaj forum.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: starter_MJ »

Jestem tego samego zdania co kolega wyżej.

Powiem ci ,ze najważniejsza rzeczą w uprawie jest skill , w razie śmierci rośliny nie łam się jak ci zdechnie pierwszy plant , usiądź przy roślince powąchaj ją i popatrz na nią trochę..
Zapamiętaj ten widok , a będziesz wiedział kiedy roślince zacznie coś nie pasować,zauwazysz to jeszcze przed tym jak zacznie chorować, czyli będziesz mógł szybciej zareagować ( to tak jak z chorobami szybsze wykrycie, większa szansa na przeżycie) , nie nastawiaj tez się na duże plony....
Dlaczego nie ?
Wyobraź sobie , nastawiasz się na duże plony.
A co się okazuje , niestety pały jeden czy tam dwa topki , oczywiście to jest dość pesymistyczny scenariusz, ale chodziło o pokazanie tego jakie może być rozczarowanie.
Oczywiście może też być sytuacja odwrotna,wtedy jesteś pewniejszy siebie i nakręca to do szukania dalszej wiedzy, aby wyhodować fajniejsza roślinkę.
Ale twojej satysfakcji nic nie zastąpi , nawet jak będzie jeden topek ale będzie to twój.
Oczywiście do zbiorów mija masa czasu więc potrzebna ci jest też cierpliwość oraz pozytywne nastawienie..
Dalej to powiem ci ,ze najbardziej ekologiczne zioło za (minimalne koszty) wyhodujesz używając środka o nazwie biohumus ,biohumus jest to nawóz na wegetację.(naturalny a bardzo skuteczny)Dlaczego mówię naturalny , no bo chemia to chemia a uważam ,ze wystarczająco jest chemii w dzisiejszych czasach i trzeba to ograniczyć ( na tyle jak można , a właśnie uprawiając bakę możesz ja uprawiać by była miej chemiczna od tej z ulicy [ od kolesia].
Drugim cholernie ważnym środkiem jest PlantonK jest to nawóz chemiczny ( niestety chemia , ale nie posiada jakiejś bardzo dużej chemii)
Potrzebny jest on do tego aby roślina kwitła i puchły jej topki.
Pod spodem zrobię ci taki mały zbór ważnych linków...
Bardzo ważne jest też odpowiednie trenowanie roślin, aby dopasowywały się miej - więcej tak jak ty chcesz , ten trening dużo daje.
Ten trening mówię tu o LST ( LST to jest trening polegający na naginaniu rośliny aby jak najwięcej światła dochodziło do odrostów [ odrosty to są przyszłe topki , więc im ich więcej masz tym lepiej...)
No i teraz pozwolić tylko roślince rosnąć.......

Mam nadzieje ,ze się ci to przyda , nie abym się mądrował (ile ja wiem itd tylko porostu,napisałem to w sposób taki jak bym komuś tłumaczył w rozmowie)
W 100% od serca, trochę się na klikałem ale chu* z tym ,możliwe ze kiedyś będziesz dobrym rolnikiem , bo skorzystasz z z mojego postu zaciekawienie czy coś)
Wówczas mi będzie bardzo miło ,ze dzięki mojej ( nie wielkiej motywacji poszedłeś krok dalej)
Powiem tak mam doświadczenie nie wielkie ale wiem ,ze po 1 razie zdobyłem masę masę wiedzy, i udowodniłem sobie to samemu,możliwe ,ze kiedyś pokażę fakt stary efekt mojej pracy.
Myślę ,ze może być to ciekawe, ale puki co zarazie nie podaje wyników eksperymentu nic, ale jak to mówią profesorowie" wszystko dla dobra nauki"

Tak więc powodzenia ziomek , niech moc będzie z tobą....

Nie zapominaj jak coś fotek dawać(1 do galerii forumowej,2aktulizowac)
ponieważ jeśli nie ma zdjęc a jest 10 kartek spamu [ widziałem już takie fotorelacje] to odechciewa się oglądać, natomiast jak jest dużo fotek to jest ciekawie, możliwe ,że zrobię ci takieś obrazki , byś robił ładnie fotorelacje tylko musisz chcieć....

Proszę doświadczonych o ocenę czy dobrze mówię chłopakowi, oraz ewentualnie coś dopowiedzieć.....

No więc teraz abyś już nie musiał jakoś specjalnie szukać , to dam ci ten bank słówek sobie poczytasz..


viewtopic.php?f=53&t=115 LST -- to ten trening co pisałem wyżej.

Kwitnięcie to jest - FLO ( od angielskiego słowa flower [czyli kwiat]


Rozwój rośliny nazywamy odkreśleniem WEG - czyli od rozwoju, wzrostu od momentu wyjścia z ziemi, do momentu aż roślina przejdzie na tryb , FLO czyli zakwitnięcia..

Biohumus-- to nawóz w 100% wystarczalny na fazę WEG , nie stosuje się go w fazie Flo ( stosuje się jak żółkną liście ale w malutkiej ilości ponieważ roślina jak kwitnie to wysysa z liści pierwiastki, które trzeba uzupełnić nawozem.Wówczas żółknie.

PlantonK -- stosujemy do na to by roślina kwitła oraz puchła,stosuje się go po nawozie Biohumus.

myślę ,ze to narzazie starczy , i poszukaj trochę po forum jak coś nie wiesz pytaj , tylko tez nie rób kichy ,ze pytasz o byle gówno, bo to wtedy jest żałosne i normalnie poproszę o bana,dla CB ( nie no żarty ale nie rób lipy a będzie wszystko spoko)

3maj się ja idę spać powodzenie ( Jak to mówi "Hardcorowy Koksu [SIŁA!])
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

brawo [blant] ze ci sie chcialo;) gdyby mu zalezalo co to zaproblm siasc godzine na forum i poczytac? wszystko jest
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

okazało sie ze wyrosło :D 2 blackberry i 2 passion#1 i wszystko mi sie pomieszało ;/ i nie wiem które to które ;/ ale zaczekam az wyrośnie i zębacze sam wtedy ":D w jednym widać juz listki ale bardzo małe :D jedno roślinkę dałem w las ( oczywiście była w kubku małym i był to passion prawdo podobnie ) i położyłem ją obok drzewek ciepła w chuj mają tam i słońca ej a Katohaikara mówiłeś o jakiś automatach ?? jakie to miały być bo będe sobie zamawiał teraz jakieś i jak byś / byście mogli mi zaproponować i żeby były żeńskie oczywiście dwa na powietrze a dwa w domu trzymać (hodować ) ??
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

White Russian albo AK 47 sprawdzone odmianki. Jak chcesz żeby były babki weź feminizowane, ale wtedy może herma wyjść, tak jak mi się teraz zrobiła...
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

herma ?? możesz wyjaśnić ?? tzn wiem miej wiecej co to znaczy ale coś nie do końca ;/ a można jakoś temu zapobiec ?? tej " hermie "
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Herma - obojniak, nie da się temu zapobiec. W cenie jednego femi masz 3 regular. Zastanów się co lepsze.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

hmm.. ale jeśli wezmę White Russian automatic to nie bede wiedział czy wyrośnie mi żeńskie czy męskie ;/ no ale masz racje W cenie jednego femi masz 3 regular to jednak kupie tego White Russian Automatic 3 nasiona i Ak47 Automatic 3 nasiona i można je hodować na dworze i w domu ??
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Tak odmiany autoflo nadają się do wewnątrz jak i na dwór.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Ja na IN nie brał bym automata. Na out tylko jak mi się spieszy, w przeciwnym razie się nie opłaca, bo tylko palenie gorsze.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Gąbczasty »

ja bym wziął auto flo na in tylko że femi bo tak jak weźmiesz więcej regularnych to miejsca w boxie ci może nie starczyć a tak to i tak będziesz miał na bank żeńską jedną
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Nie brał bym auto na IN. Przez pierwszy tydzień dajesz im 20/4 potem lecisz 12/12 i wszystko ok. Za nasionami femi też nie jestem, bo hermy wychodzą. Dziś byłem i kastrowałem jedną.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

Witam pokaże wam mojego passiona #1 lub blackberry nie jestem pewien bo nasiona mi sie pomieszały ale jest to na 90% passionek i mogę [uprawia] go już wystawić na dwór ?? ma on około 7 a 6cm [harvest] [zapalmy] [zapalmy]

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: johny »

strasznie powyciagany .Na parapecie trzymasz?moze ma 7cm ale łodygi wyciagnietej.;]
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Gąbczasty »

kolego zasyp do pełna doniczkę to będzie stabilniejszy tylko ostrożnie mam lepiej rozwinięte liście przy 2cm łodydze a moje na dworzu cały czas stoją co ty w piwnicy go trzymasz? (żarcik) dawaj go na słońce i będzie lepiej ja bym siębał go na outa bo on ci sięmoże złamać
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

wyciag go korzenie na sam dol zasyp lodyge zeby byl stabilny zeby go wiatr nie polamal wystawiaj go na dzien na pole ana noc chowaj do domu... niech mu troche lodyga zgrubnie i mozesz go wystwic za tydzien
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

oki tak zrobie a jeszcze jedno ile światła ?? 12/12 ?? i trzymam pasiona w szafce oświetlenie : świetlówki x2 jedna po 18W
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: johny »

jak chcesz na dwór ja wywalac to chyba raczej daje sie 20/4 .Ja mniałem passiona w boxie to trzymałem 12/12 ale to dlatego zeby nie urosła za duza i od razu przeszła na flo.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

właśnie wróciłem z lasu :D i doniczkę zakopałem w ziemie (doniczka taka jak na zdj i dosypałem piachu czarnego ) i prawdo podobnie zostawię już ją tam niech rośnie o co 2 dni będę podlewać ( spryskiwać ) preparatem bio.. .coś tam zapomniałem nazwę
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Gąbczasty »

taką małądoniczkę w zimię wkopałeś? czy jaja se robisz?
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

to ma by donica z dziurami od dolu
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

tak wkopałem ją !! ale na kilka dni a potem odkopie ( ąz tak głęboko nie wkopałem ręko nawet można ja wyjąc) i przesadzę ją w większą za 3 dni maxx 4
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Gąbczasty »

aha bo ja się już przestraszyłem że na cały czas ją tam wkopałeś.
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

czy blackberry da rade na dworze ?? mam 2 sztuki :D:D :P
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Grzybek!21! »

Spokojnie da radę ja też bym chciał Blackberry ale nie wiem czy mi funduszy styknie bo bardziej chce postawić na RS z thc-thc [blant] [lolek]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

aha dzieki za odp bo na chacie tego trzymać to trochę strach :D i mi sie kurde wydłużają podniosłem lampę i jest oki i mam nową skrzynkę na hodowle jest o wiele większa i chce zamontować do niej dwie świetlówki bo tak to miałem jedną i czy mogę zamontować dwie świetlówki ?? to wtedy będę miał w każde świetlówce jest 2x po 18Wto teraz będę miał 72W
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

tu nie chodzi o wat... tylko o natezenia swiatla... lumeny... i taka gowniana zarowka ni wystarczy nawet 5 nie wystarczy
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

ja wiem ze o lumeny tylko nie mam kasy na sodową jest za droga ;/ polec mi jakieś tanie żarówki np te energooszczędne
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

/admin - link wygasł/ pare takich
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

a zapodasz jakis link na allegro ?? bo tu nie mam konta a np takich 6 ??

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/ge-zarowki-energooszczedne-20w-88w-1200-lumen-i1583381504.html
a tutaj tylko cena inna ;/

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/zarowka-zarowki-energooszczedne-gl-e27-20w-i1583576118.html
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

nie taka mui byc taka krecona ona jest mocniejsza kosztuja 23 zl albo 18 nie pamietam juz
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

a czemu ta kręcona jaka jest różnica ??
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

bo mocniejsza jest
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

o to moje dwa blackberry i passion#1 [uprawia] pasion jest po lewej stronie i czy one nie sa wydłużone ;/ a ile dni nie wiem ile maja blackberry moze meic z 2 tygodnie ile dajecie ? :D :D

Obrazek
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

tydzien max i za malo swiatla maja
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

będę kupował te żarówki co mi powiedziałeś te takie zawijane czy tam kręcone :D:D 6 sztuk żeby było 5000 lumenów lub troszkę więcej :D
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

musisz nie ma opcji
Awatar użytkownika
ImSoFuckingHappy
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 145
Rejestracja: 13 mar 2011, 1:12
Lokalizacja: JamajKA

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: ImSoFuckingHappy »

są porosciągane moje automaty na sczescie dobrze wyszły sadzonki fajnie na spota poszły i jest gites jak narazie ale ratuje mnie to że mam balkon gdzie jest z 12 godzin swiatła ;P
Zawsze Za !
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

koniu pisze:będę kupował te żarówki co mi powiedziałeś te takie zawijane czy tam kręcone :D:D 6 sztuk żeby było 5000 lumenów lub troszkę więcej :D
Kup HPSa a nie jakieś żarówki...
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

nie mam tyle kasy na hps ;/ i on podobno w chuj prądu bierze ;/
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Żarówka która daje ok 5000lm, to 30W (przynajmniej ja taką widziałem) i kosztuje 25 zł. Czyli jak masz sześć to ciągnie 180W dają 30 000 lm i wydasz na nie 150zł. HPS 150W 155zł daje 18 500 lm. Niby mniej lm, ale nie ciągniesz 6 kabli w bawisz się z wtyczkami. Do tego masz odbłyśnik który dużo daje i lepszą barwę światła. HPS to podstawa.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

hps 100W wystarczy
??
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Weź 150 nie ma dużej różnicy w cenie.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

ale za to jest w watach :D i cenę prądu :D:D
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Nie przesadzaj 50W to nie jest dużo.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

no tak masz racje ale bede musiał kupic te energooszczędne ;// bo zanim uzbieram kase na to sodową ;/ to troche zejdzie a kumpel sprzedaje za pół ceny
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

oto zdjęcia tamte robiłem o3.05.11 a te dzis ;p czyli jeden dzien ;:D :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

:O:O:O Ja pierdziele, co to jest? Ty chcesz mieć palenie z tego? Weź je szybko na out wysadzaj, najlepiej zrób to teraz, bo krzywdzisz je trzymając w domu...
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

nom wyzuc je lepiej na dwor...
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

dzisiaj wyrzuciłem je na dwór dadzą rade ??
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: niepasteryzowany »

jak temp nie zejdzie ponizej 0 to dadza
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

nie wydaje mi sie no ale zobaczymy jutro :D
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Butlami je nakryj.
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: johny »

wkop w ziemi bardziej ją na spocie i bedzie dobrze wtedy ci sie nie złamie.a co wy gadacie ze nic nie bedzie z tego ,jak tylko bedzie ciepło to napewno bedzie ok
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

byłem i widziałem trzymają sie ale zobaczyłem ze kładą sie ;/ możne dlatego ze deszcz popadał lekko i zrobiły sie ciesze czy coś ;/
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Zdjęcie.
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: johny »

mogłęs wkopac tak zeby łodyga nie była długa .Poprostu pod same listki.Jak sądzicie mozna juz sadzic czy jeszcze poczekac?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Zaczekaj, możesz już kiełkować, ale wysadź dopiero po "Zimnej Zośce".
Awatar użytkownika
johny
super grower
super grower
Posty: 1837
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:35

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: johny »

tyle ze ja mam juz wykiełkowane i własnie powyciagały mi sie .Ale jeszcze z tydzien własnie do 15 poczekam i wtedy wysadzam.mysle ze bedzie ok.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Gdzie je trzymasz?
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

Obrazek

jest to passion nie wiem czemu sie on kładzie ;/ u mnie było bardzo mało słońca ;/

Obrazek
blackberry

Obrazek
blackberry drugie :D:D :P
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

U passiona wygląda jak by korzenie gniły.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

zmieniać jej glebę czy coś ?? mi sie wydaje ze nei ma słońca i to dlatego ale to jest moje zdanie ;p :D:D
Awatar użytkownika
ImSoFuckingHappy
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 145
Rejestracja: 13 mar 2011, 1:12
Lokalizacja: JamajKA

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: ImSoFuckingHappy »

jak ci upada to do kijka przewąż według mnie swiatła nie ma i sie rozciąga ! [zapalmy]
Zawsze Za !
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Światła nie miała na początku, teraz widać liście się rozwijają. To wygląda tak, jak by korzenie nie miały siły jej utrzymać. Zrób jak mówił kolega, podeprzyj ją kijkiem.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

no panowie roślinka wygląda juz lepiej niż ostatnio juz tak nie lezy dzis jest nawet sporo słońca także zobaczymy jak to będzie [uprawia] [sadzi] rosło :D
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

witam drzewka mają 3tygodnie i 5 dni ( pogubiłem sie z tygodniami ale wydaje mi sie ze maja juz 3 tygodnie i 5dni) blakberry cos sie dzieje z liścmi możliwe to ze dostały za dużo wody ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Nie przymarzły czasem? Stosowałeś nawozy? Może też być za dużo wody, ale napisz coś więcej.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

biohumus 3 zakrętki na 1,5litra wody podlewam co 1-2 dni tydzień temu miałem przymrozki ale patrze ze dały rade wydaje mi sie ze za dużo wody mają ale to jest moje zdanie. Ale passion#1 dobrze rośnie chyba ??
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Przenawożone. Zrób im tydzień - dwa przerwy i rzadziej biohumusem podlewaj.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

blackberry sie złamała pod wpływem wiatru mi sie wydaje ale zrobiłem z patyków ( już zrobiłem z drutu zeby sie nie bujała na boki) i sie wydłużają tak powinno byc ?? !! : / no i liście jakieś owady musiały być

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Rób jej LST.
Grass
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 131
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:29

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Grass »

no LST przydałoby sie już zrobic ;)

Wyciagnieta jest i to dosc ladnie ^^
Lece po bicie i pale grass.
Różne jest życie więc pale grass.
Na dnie czy szczycie też pale grass.
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: I'Amsterdam »

Lst i to porządne
w 4 strony po 2 tyg.
Jebać Publiczne Kanty
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Co do tej złamanej, weź patyka przystaw do łodygi i ładnie taśmą klejącą zawiń. No i jak koledzy rób LST.
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: I'Amsterdam »

wez bawelniana szmate.
jakis kawalek starej koszulki albo cos
i namocz go solidnie w wodzie i owin w miejscu zlamania. nie za mocno. i wtedy podeprzyj .
Jebać Publiczne Kanty
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

chodzi o trening ?/ coś mi świta ze trzeba w niektórych miejscach po ucinać ale nie wiem gdzie;/ z tym LST jak byście mogli mi opisać o co w tym chodzi ::D ;/
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: I'Amsterdam »

nic nie nacinaj.
wez najpeirw ustabilizuj tą lodyge
i owin szmatką.
Lst to przechylanie rosliny za pomocą sznurka tak zeby roslina dostala wiecej odbić kwiatowych na lodydze.

tylko nie zlam lodygi znowu. [browar]
Jebać Publiczne Kanty
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Proszę Cię bardzo.

viewtopic.php?f=44&t=245
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: I'Amsterdam »

[browar]
jak sie juz nie moge doczekac tej Polski.
[trawka]




od razu jak przyjade to prosze o kontakt w sprawie odbioru rzeczy. kazdy chyba wie ocb :)
Jebać Publiczne Kanty
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

jesli nie ucinać to nie ucinać tylko zrobię to łodygę co pisałeś i te dwa krzaki przywiąże do doniczki jakimś sznurkiem
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Chłopaki mikołaj przyjeżdza.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Krzaki i ich odrosty bo na tym rzecz polega.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

to sam czubek przywiązać do samego piachu? ( tak aby nie złamać )
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Jeżeli się nie da do doniczki to tak.W czym Ci to przeszkadza.A odrosty łap do doniczki i ponaciągaj tak aby wszystkie dostawały jak największą ilość światła.
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

to chodzi mi do samego piachu czyli do doniczki z piache :D:D :P a odrosty ? jak sie pojawią to mam je tez sznurkiem ?? dobrze rozumiem bo już sie pogubiłem :D
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: diselryder »

Zerknij tu


viewtopic.php?f=44&t=245
koniu
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2011, 11:10

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: koniu »

juz wiem o co biega :D za tydzien w poniedziałek :D:D :P i dzięx :D :P!!! [uprawia] [sadzi] [lolek] [lolek]
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: I'Amsterdam »

jaki mikołaj? Wtf ? :D [szydzi]
Jebać Publiczne Kanty
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Blackberry ile światła ??

Post autor: Punky »

Prezenty wiezie :P
ODPOWIEDZ