Skutki palenia marihuany

Różne newsy i wiadomości, artykuły konopne o marihuanie.
Awatar użytkownika
czesiek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 21 paź 2014, 13:13

Skutki palenia marihuany

Post autor: czesiek »

Jakie są skutki długotrwałego palenia marihuany?



Jak to mówią “wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednich dawkach” i tak samo jest z tą używką. Długotrwałe zażywanie i palenie marihuany może przynieść różne efekty, jednak najczęściej marihuana ma wpływ na pamięć, motywację, roztargnienie, skupienie uwagi i zdolność uczenia się.

Badania naukowe

Ostatnio naukowcy z Northwestern University, Massachusetts General Hospital i Harvard Medical School opublikowali swoje wyniki w Journal of Neuroscience. Badania jednoznacznie wskazują, że nawet przypadkowi użytkownicy marihuany będą odczuwać konsekwencje z inhalacji THC.

Badania przeprowadzono na grupie 40 osób między 18 a 25 rokiem życia które paliły marihuanę przynajmniej raz na 7 dni . Ich mózgi były skanowane, a następnie porównano je ze skanami tych ludzi, którzy nie palą marihuany lub palą ją tylko raz na kilka miesięcy.

Nawet jeśli ocena psychiatry wykazała, że użytkownicy nie byli uzależnieni od marihuany, sądząc po skanach było jasne, że zaszły zmiany w mózgu. Na przykład mózg użytkowników marihuany miał powiększone jądro półleżące, które jest częścią mózgu odpowiedzialną za jego układ nagrody .


Palacze nałogowi

Jeśli jesteś ostrym zawodnikiem, i palisz codziennie to na pewno odczuwasz negatywne skutki palenia marihuany. Zwolniony czas reakcji mózgu, ciężko się skupić, i zmotywować do działania, zapominanie podstawowych słów, zawieszki itp.

Zazwyczaj te efekty występują gdy jesteś pod wpływem THC, jednak to wszystko przechodzi po niedługim czasie abstynencji, jednak jeśli palisz codziennie już kilka lat, i nagle zdecydujesz się, że nie będziesz palił to przez jakiś czas będziesz czuł, że czegoś Ci brakuje, chociaż słyszeliśmy też opinie, że po odstawieniu człowiek czuje się jak gówno.

Dzieje się tak dlatego, że mózg potrzebuje THC bo wpływa ono na część mózgu która odpowiada za nagrodę. Dostarczasz THC – mózg otrzymuje nagrodę, nie dostarczasz – wtedy nie ma nagrody. Dodatkowo zauważono, że im więcej marihuany dostarczasz, tym nieprawidłowości w jądrze migdałowatym są większe, a jądro półleżące jest rozszerzone.


Negatywne skutki

Weed-BrainZasadniczo, badania pokazują, że pomimo ogromnej ilości pozytywnych efektów, marihuana ma również negatywny wpływ na ludzi jeżeli nie jest to odmiana medyczna. Jeśli nie masz dostępu do medycznej marihuany to najlepiej używać jej raz w miesiącu lub maksymalnie raz na dwa tygodnie używając vaporizera, lub w postaci jedzenia gdyż samo palenie może uszkodzić górne drogi oddechowe.Marihuana ma to do siebie, że długo pozostaje w organizmie – przy codziennym i długotrwałym paleniu, THC we krwi można wykryć nawet do 2 tygodni, a z mózgu jest całkowicie wydalane w ciągu 90 dni.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: osiol »

ten temat przekonał mnie że musze przestać palić ! [zadziorny]
Awatar użytkownika
wacek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2014, 13:16

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: wacek »

Mnie nic nie przekona do rzucenia [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: maaaaaati6 »

Tylko teraz pytanie do uzytkownikow czy macie takie efekty ?? bo badania i opinie naukowcow wiadomo moga byc kierowane wieloma czynikami (komercja producenci i przeciwnicy) a najwazniejsze dla mnie jest zdanie osob i osobiste odczucia...
a po drugie teraz tak zwani "Amerykanscy naukowcy" stwierdzaja ze wszystko jest zle dla czlowieka ;p niedlugo powiedza ze odychanie tez nam szkodzi :D [szydzi]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: osiol »

wacek pisze:Mnie nic nie przekona do rzucenia [blant]
it's joke [usmiech]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: osiol »

maaaaaati6 pisze:Tylko teraz pytanie do uzytkownikow czy macie takie efekty ?? bo badania i opinie naukowcow wiadomo moga byc kierowane wieloma czynikami (komercja producenci i przeciwnicy) a najwazniejsze dla mnie jest zdanie osob i osobiste odczucia...
a po drugie teraz tak zwani "Amerykanscy naukowcy" stwierdzaja ze wszystko jest zle dla czlowieka ;p niedlugo powiedza ze odychanie tez nam szkodzi :D [szydzi]

troche w tym prawdy jest mati ciągłe palenie stwarza tam jakies dziurki w mózgu :P
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: maaaaaati6 »

to co wolal bys pic nalogowo ?? wybieramy poprostu mniejsze zło xD
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: osiol »

maaaaaati6 pisze:to co wolal bys pic nalogowo ?? wybieramy poprostu mniejsze zło xD
w sumie ja wiem ;c ale i tak duzo browarow leci dziennie ;/ teraz chlodno sie robi t omniej ale ;]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Skutki palenia marihuany

Post autor: maaaaaati6 »

ja pic nie lubie jestem typowym zielazem xD
ODPOWIEDZ