Marihuana sprawia, że chce ci się spać?

Wszystko o medycznym zastosowaniu marihuany, konopi, cannabis.
Awatar użytkownika
Maniek88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2017, o 16:43

Marihuana sprawia, że chce ci się spać?

Post autor: Maniek88 » 13 wrz 2017, o 12:36

Marihuana sprawia, że chce ci się spać?

Obrazek

Miła, uspokajająca indica przed snem to nic nowego. Dobrze wiadomo, że cannabis i CBD potrafią zdziałać cuda jeśli chodzi o bezsenność. Ale z drugiej strony, zbyt odprężające efekty mogą zakłócić nasze życie, sprawiając, że stajemy się zbyt śpiący i mało wydajni, szczególnie jeśli musimy stosować marihuanę w ciągu dnia, aby leczyć takie stany jak ból chroniczny, lęk czy depresja.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na zwalczanie przyklejenia do kanapy i senności.

1. Ćwiczenia

Ćwiczenia to naturalny wyzwalacza energii, który pomaga dostarczyć więcej tlenu do serca i płuc. W badaniu opublikowanym w Psychotherapy and Psychosomatics Journal wykazano, że regularne ćwiczenia zwiększają poziom energii o 20 procent i zmniejszają zmęczenie nawet o 65 procent.

Regularne ćwiczenia mogą również pomóc ci spać spokojniej, co oznacza, że jakość snu się polepszy i lepiej będzie ci się wstawać. Wielu ludzi mówi, że ćwiczenia na haju nie tylko sprawiają, że trwa on dłużej, ale cannabis ma również pozytywne skutki na zmęczenie i napięcie mięśni oraz stany zapalne.

2. Stosuj mniejsze dawki marihuany

Z pewnością nie musisz się upalać, aby korzystać z pełnych efektów medycznych marihuany. Spożywanie zbyt dużej ilości marihuany jest nie tylko receptą na senność, ale może także powodować efekty indukujące stany lękowe, które mogą sprawić, że nie będziesz w stanie funkcjonować.

Coraz więcej badań ujawnia, że im mniejsze dawki terapeutyczne możesz przyjmować tym lepiej.

Najlepszym sposobem na mikro-dozowanie jest konsumowanie marihuany w postaci produktów spożywczych.

3. Wybieraj odmiany sativa

Sativy znane są ze stymulujących i podnoszących energię efektów. Wiele osób decyduje się stosować sativy podczas intensywnych fizycznie dni. Sativy pozwalają czuć się dobrze na haju głównie oferując takie efekty jak czujność, skupienie oraz kreatywność.

4. Pij kawę

Jeśli nie masz skłonności do stanów lękowych lub paniki, picie kawy lub zielonej herbaty może pomóc podnieść poziom twojej energii, jeśli marihuana sprawia, że czujesz się zmęczony.
Wiele ludzi zakłada, że mieszanie kofeiny z marihuana wprowadza zamieszanie w ciele, ponieważ jedno to stymulant a drugie antydepresant.

Jednak w badaniu z 2011 roku wykazano, że kofeina może faktycznie zwiększać efekty THC sprawiając tym samym, że są one bardziej przyjemne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Medyczna Marihuana”