Prawda

Wszystko o walce na rzecz legalizacji marihuany i konopi w Polsce i na świecie.
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Prawda

Post autor: niepasteryzowany »

na poczatek to przepraszam za zalozenie nowego tematu juz jest ich sporo ale nigdzie tego nie ma przejzyscie i zrozumiale co nam wolno a czego nie? co poszlo do przodu czy cos nasze marsze zmienily?mozemy legalnie palic czy nie? ile za to nam grozi? [czytaj]
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Prawda

Post autor: niepasteryzowany »

Pan prezydent podpisał nowelizację Ustawy o przeciwdziałaniu Narkomanii, która była głosowana 1 kwietnia przez sejm. Bronisław Komorowski jest znany w środowisku marihuanistów, gdyż jeszcze jako marszałek blokował inicjatywy obywatelskie pod projektem depenalizacji podsiadania i uprawy - co mu się zresztą nie udało ponieważ działacze Wolnych Konopi wygrali z nim w Sądzie.

Także tym razem nie zrobił nic wybitnego, ustawa, którą podpisał tak praktycznie nic nie zmienia - prokurator otrzymał uprawnienia, które już posiadał, a policja nadal będzie biagała po ulichach za młodzieżą z tytką palenia w kieszeni. Oprócz pozornej dekryminalizacji mamy oczywiście zaostrzenie kar w imię zasady "leczyć zamiast karać" bo jak by mogło być inaczej. Od teraz za posiadanie znacznej ilości grozi nam 10 lat więzienia (obecnie było 8 lat), a za wprowadzanie do obrotu grozi nam 12 lat (było 10 lat).

Nie będzie można też reklamować środków spożywczych i dopalaczy. Chodzi o sugerowanie działania, podobnego do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie może powodować skutki takie, jak wyżej wspomniane środki.

Nowelizacja ustawy zakłada też, że pracownicy Żandarmerii Wojskowej i Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do późniejszego przeprowadzenia badań.

Śmiać się czy płakać ?
Zmieniony ( 16.06.2011. )


znalazlem to , ale np. za 2g? to znaczna ilosc?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Prawda

Post autor: Punky »

Nie można palić i tyle. Jak prokurator będzie łaskawy to nie założy Ci sprawy. 2g To jeszcze na własny użytek więc mogą odpuścić, ale więcej już pod dill podchodzi.
Prawdę mówiąc nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Prawda

Post autor: kanibal1910 »

Jak dla mnie cały też rząd jest z dupy wzięty zawsze w Polsce będzie ciężko ze wszystkim najlepiej nich wszystkiego pozabraniają, pozamykają, niech wszystko drożeje i oni chcą żeby było lepiej. Większość powsadzają za handel za uprawę za posiadanie i co im z tego nic innego w tym kraju nie robią. Większość polityków jest na nie a pewnie za małolata też latali z tytkami i kminili jak tu zajarać. Ja co prawda nie palę ale jestem za legalizacją bardzo mnie interesują uprawy konopii dużo o tym czytam i ciągle się tego edukuję i z dnia na dzień coraz badziej jestem wszystkiego ciekawszy.
ODPOWIEDZ