Oskarżony za posiadanie marihuany?

Co słychać za granicą, gdzie jest legalna marihuana, konopie, cannabis, rynek, konsumenci.
Awatar użytkownika
Maniek88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2017, o 16:43

Oskarżony za posiadanie marihuany?

Post autor: Maniek88 » 21 sie 2017, o 08:18

Oskarżony za posiadanie marihuany?

W Stanach Zjednoczonych każdej minuty ktoś zostaje aresztowany za cannabis. Agencje egzekwowania prawa wciąż aresztują około 1.700 osób dziennie, za posiadanie niewielkich ilości marihuany...
A ponieważ niektóre stany nie zgłaszają aresztowań do FBI, anie nie robią tego w jakimkolwiek zakresie, rzeczywista liczba jest nawet wyższa.


Obrazek

Ponad 1 na 20 aresztowań na terenie całych Stanów Zjednoczonych to aresztowania z powodu posiadania marihuany. Mimo, że liczby te rzeczywiście spadły w krajach, które zalegalizowały cannabis, wydaje się, że niektóre stany w rezultacie zwiększyły egzekwowanie prawa.

Według ACLU, typowy areszt kosztuje około 750 dolarów z pieniędzy podatników z wyłączeniem kosztów rozstrzygania sprawy oraz samego zatrzymania. Przy liczbie ponad 600.000 aresztowań rocznie, wszystkie stany przeznaczają prawie pół miliarda dolarów rocznie, aby aresztować ludzi za posiadanie cannabis. Czy to nie jest absurd?

1. Przygotuj się.

Chociaż nikt nie planuje zostać złapanym, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą przygotować ci się do tego, tak na wszelki wypadek. Przygotowanie się do najgorszego scenariusza nie czyni go bardziej prawdopodobnym – ale mniej dewastacyjnym.

Jednym ze sposobów przygotowania jest po prostu świadomość, że policja reaguje inaczej w zależności od wyglądu. Według ACLU, Afroamerykanie są ponad czterokrotnie częściej aresztowani za posiadanie marihuany niż biali mężczyźni.

Dodatkowo, wielu policjantów patrzy niekorzystnie na ludzi z modyfikacjami ciała, takimi jak tatuaże i piercing, modyfikacje samochodu lub nawet konfrontacyjna postawa.

Nie mów zbyt wiele jeśli ktokolwiek cię złapie. Jeśli musisz rozmawiać, zapytaj najpierw oficera czy jesteś aresztowany, czy nie. Odzywaj się spokojnie, nie konfrontacyjnie.

Nigdy nie zgadzaj się na przeszukanie. Poproś o nakaz. Nigdy nie gódź się na szarpanie itp.

Bądź świadomy przepisów dotyczących cannabis. Są one bardzo zróżnicowane. To, co nie przyciąga uwagi policji w Kalifornii, nagle staje się zbrodnią gdy na przykład przekroczysz granice Arizony.

2. Świadomość różnicy pomiędzy przestępstwem, wykroczeniem i naruszeniem obywatelskim.

Jak zauważyliśmy w kilku stanach, każda ilość marihuany może doprowadzić do przestępstwa. Zdania są bardzo zróżnicowane pod tym kątem w różnych stanach. Wpływa na to wiele faktorów, w tym wiek, wcześniejsza historia przestępczości, szkoła, ilość, a także posiadanie broni, akcesoriów palenia i użytkowanie pojazdu.

Różnice te mogą być naprawdę duże. W przypadku przestępstwa, skończyć się może to więzieniem. Osobom złapanym po raz pierwszy oferuje się odwyk od narkotyków i wyrok w zawieszeniu, z których obie sprawy mogą być bardzo kosztowne.

Najgorsze wykroczenia są zazwyczaj rozpatrywane przez grzywny i wyroki, czasami krótkie kary więzienia.

3. Jeśli możesz pozwolić sobie na obrońcę, z pewnością jest on warty swojej ceny.

Warto poprosić o profesjonalną wiedzę i uwagi prywatnego adwokata. Publiczni obrońcy często dobrze znajdą się na temacie, ale zwykle przytłoczeni są różnymi przypadkami i mogą nie dać z siebie tyle, na ile zasługujesz.

Każdy prywatny adwokat jest wart swojej ceny. Dodatkowo, opłaci ci się podwójnie zatrudnienie prawnika specjalizującego się w cannabis. Ci prawnicy mogą być drożsi, ale jak w życiu, zazwyczaj masz to, za co płacisz.

4. Nie musisz się obawiać; możesz poprosić o proces.

Zaletą procesu przez ławę przysięgłych jest to, że wiele osób w ogólnej populacji nie chce nikogo skazywać za proste posiadanie marihuany. Minusem jest to, że nigdy nie wiadomo, co siedzi w głowie ławy przysięgłych i czy przypadkiem nie zostaniesz osądzony zbyt ostro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cannabis za Granicą”