Gałka Muszkatołowa

Różne inne rośliny.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Gałka Muszkatołowa

Post autor: Punky »

Muszkatołowiec korzenny, muszkatowiec, muszkat (Myristica fragrans Houtt.) – gatunek drzewa z rodziny muszkatołowcowatych. Pochodzi ono z Wysp Banda (części Moluków zwanych Wyspami Korzennymi, będących częścią Archipelagu Malajskiego). Jego nasiona znane są jako przyprawa gałka muszkatołowa.

W jednej z gdańskich szkół wychowawca poinformował rodziców o nowym zagrożeniu. - Dowiedziałam się, że użyta w odpowiedni sposób gałka muszkatołowa "nakręca na wesoło" - mówi prosząca o anonimowość matka. - Powiedziano nam, że dzieci przychodzą odmienione na lekcje i czuć od nich charakterystyczną woń gałki.

Właściwości halucynogenne gałki muszkatołowej znane są od dawna - mówi dr hab. Mirosława Krauze-Baranowska z gdańskiej Akademii Medycznej. - Odpowiedzialna za to jest substancja zwana mirystycyną. Naukowcy porównują jej działanie do atropiny, która powoduje stany euforii. [ewidentna bzdura, mirystycyna i inne psychoaktywne składniki gałki muszkatołowej nie mają nic wspólnego z trującą atropiną - przyp. red. hyperreal]

Nie wiadomo nic na temat uzależnień od substancji zawartych w gałce. Nie ma za to wątpliwości, że w dużych stężeniach może być bardzo groźna dla zdrowia - wywołuje raka wątroby. Oprócz tego jej spożywanie może powodować podrażnienia przewodu pokarmowego. Wszystkie te skutki mogą się pojawić tylko przy dużych stężeniach. W małych ilościach gałka muszkatołowa ma właściwości lecznicze, np. przeciwmiażdżycowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Młodych ludzi na forach internetowych nie obchodzą jednak jej lecznicze właściwości. Ktoś ukrywający się pod pseudonimem "Emaus" pisze, że po przyjęciu preparatu zrobionego na bazie gałki jego efekty czuł jeszcze trzy dni po spożyciu. - Dziś jest trzeci dzień - ciągle jeszcze mam małą fazę (zmieniona świadomość po zażyciu narkotyku) - czuję się jak na leciutkim rauszu - trochę mocniej odczuwam temperaturę otoczenia (zimno) - poza tym jestem w pełni wypoczęty i sprawny - podejrzewam siebie o obniżony refleks, ale dowodów na to brak - relacjonuje Emaus.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Gąbczasty »

pisze że w dużych dawkach jest szkodliwa jaka to jest duża dawka?
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

Gałka to syf jakich mało już nigdy nie po patrze na to gówno [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Punky »

Nie wiem ile to dużo.
Grzybek!21! pisze:Gałka to syf jakich mało już nigdy nie po patrze na to gówno [pobity]
Może coś więcej?
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Gąbczasty »

dlaczego tak uważasz ja mam zamiar spróbować kiedyś
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

Ja nie polecam bełtałem po tym gównie ogólnie trip gówno warty i źle się czułem:D [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Gąbczasty »

wezmę pod uwagę twoje słowa ale jestem bardzo ciekawy działania chciałbym doświadczyć halucynacji
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

Jak chcesz doświadczyć halucynacji to kup sobie LSD jest trochę droższe od zioła [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Gąbczasty »

nie wiem czy już to pisałem na forum ale ja sam natural biorę. niech ktoś opisze swojego tripa po gałce bo już mam zakupione 3 gałki
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: diselryder »

No to opiszesz wrażenia i wszystko będzie jasne.Jednemu podchodzi drugiemu nie.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

Nie chce mi się opisywać tego wole dać więcej ale przeżyć coś pięknego czym jest LSD [pobity] Albo Grzybki tanie ćpanie już mnie nie kręci [szczerzy]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: diselryder »

Czytałem trochę opinii na temat gałki i szczerze powiem że chyba nie spróbuję.Poczekam na grzyby.A i w tym roku może spróbuje z tym muchomorem bo jestem strasznie ciekawy efektów.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

diselryder pisze:Czytałem trochę opinii na temat gałki i szczerze powiem że chyba nie spróbuję.Poczekam na grzyby.A i w tym roku może spróbuje z tym muchomorem bo jestem strasznie ciekawy efektów.
Dokładnie grzybki albo lsd to jest zajebista sprawa tyle że lsd może być ciężej pomontować ale jak komuś zależy to bankowo sb załatwi [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Punky »

diselryder pisze:A i w tym roku może spróbuje z tym muchomorem bo jestem strasznie ciekawy efektów.
Ja wolał bym nie kombinować, bo przekombinuje i się zawinę przez przypadek.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Grzybek!21! »

Aż tak źle chyba być nie może ja też może i bym spróbował tych muchomorów ale chyba sobie odpuszczę i w wakacje experymentować bd na fecie lsd i pigułach [rasta]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: diselryder »

A ja jednak chyba spróbuję.Poczytam o dawkowaniu.Najwyżej co to się zatruję.Warto zaryzykować.Od czerwonego się nie przekręcisz tylko można go pomylić z czerwononkawym muchomorem od którego można.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: Punky »

Jak dużo się nawpieprzasz to się zawiniesz. Podobno 3% co próbowali umarło.
Awatar użytkownika
anonimowy alkoholik
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:47

Re: Gałka Muszkatołowa

Post autor: anonimowy alkoholik »

Kupiłem sobie jakiś czas temu 2 sztuki gałki muszkatołowej, tania jak barszcz, utarłem jedną i wypiłem z browcem, okropny smak, położyłem się spać to było koło 20 godziny, obudziło mnie po 24, dziwna faza, oczy wyglądały jak po zjaraniu konopi i efekt tez taki troche tylko że to o czym pomyślałem czułem w ciele bardzo wyraźnie, nie da się usnąć po tym, czymało mnie po obudzeniu ze 4 godziny, cięzko opisać ale nie ma się czego bać. drugi raz nie zjem z powodu tego kurw.a wstrętnego smaku, na żygi ciągnie.
ODPOWIEDZ