Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Rozmowy o wszystkim.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Fifulec »

Ten temat chciałem poruszyć już dawniej, lecz wzbraniałem się przed tym, bo dostrzegam wrażliwość problemu. Uważam jednak, że kwestię można rozwiązać po spokojnej i rzeczowej dyskusji. Chodzi mi o kurioza jakimi są, moim zdaniem, rozdrobnienie i pojawiające się niekiedy, wzajemne animozje. Skąd to się bierze? Udzielam się czasem na forum alkoholowym. Tam widać ducha narodowego.
Alkohole-domowe.com, oto wzór działalności podziemnej. Duża baza danych wyjściowych, tj. dla początkujących i przebogate forum, w dodatku odczytywalne dla niewidomych. Natomiast skuniarze mają dwie gazety, kilka forów i kilkanaście witryn, niektóre ośmielę się zaklasyfikować jako portale. Skąd to się bierze? Czuję się niejako wywołany do tablicy, ponieważ pozwoliłem sobie na dosyć surową uwagę dotyczącą forum Haszysz.com. Wyjaśniam, aby wszystko było jasne.
Zasługi portalu, w krzewieniu rzetelnej wiedzy o konopiach, są nie do przecenienia.
Właściwie każde zagadnienie, jakoś powiązane z Marysieńką, zostało opisane, przedyskutowane na forum a często pojawia się zarówno na Wiki, jak i w dyskusjach. Szkoda, że administratorzy nie utworzyli wersji drukowanych, uniemożliwia mi to obecność na tamtejszym forum.
Tam znajduje się najwięcej wiedzy i fachowców.
Niestety, także mnóstwo chamstwa, prostackiego języka i zwyczajnej nieżyczliwości. Działacze konopni zrobiliby najlepiej gdyby zakopano topory wojenne, zebrano wiadomości na jednym portalu i podjęto próbę zjednoczenia środowiska poprzez jedno forum. Nie mam żadnej mocy sprawczej. Powyższe słowa napisałem, gdyż chciałem podzielić się swoimi refleksjami, które nasunęły mi się w trakcie poznawania zielonego swojskiego www. Czy sądzicie, że kiedyś powstanie coś tak prężnego jak ma to miejsce w przypadku domowych wytwórców wszelakich alkoholi?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Nico »

Osobiście obawiam się, że niestety nie powstanie takie miejsce w którym solidarnie w duchu przyjaźni zjednoczą się wszyscy mniejsi i więksi hodowcy. Jeżeli tak się stanie to zapewne tylko dlatego, że przetrwało jedno forum... najsilniejsze a pozostałe z rożnych przyczyn upadły. Dlaczego tak się dzieje, ciężko zapewne odpowiedzieć. Sądzę, że głównymi przyczynami są jednak aspekty prawne. Bimbrowników policja ściga z mniejszą zaciętością a i kary są zdecydowanie inne. Ponadto większość policjantów alkoholu nie odmawia co na pewno przekłada się na ilość "wykrytych" przypadków. Sam nalewki wszelakie czasami robię i nie mam z tego tytułu obaw, że ktoś mi na przeszukanie wejdzie. W przypadku upraw konopnych każdy wie jak jest. Niestety ale propaganda antynarkotykowa nie rozróżnia konopi od twardych narkotyków a więc i postrzeganie osób postronnych jest jednoznaczne. Stąd konieczność ukrywania się i większego maskowania.
Innym aspektem, moim zdaniem nie bez znaczenia jest średnia wieku w obu środowiskach. W środowiskach konopnych sporo jest osób młodych wręcz niepełnoletnich u których bez obrazy, ale ważenie słów i szacunek do oponentów w dyskusjach nie wszedł jeszcze w nawyk. W efekcie jak jest nietrudno zauważyć.
Niewiele jest także osób starszych które mają za sobą kilka lat praktyki i mając rodzinę itd nadal zajmują się czynną uprawą i nabytym doświadczeniem mogą się podzielić. Jednak co innego wypić butelkę z rodziną... a co innego wypalić fajkę "pokoju" [usmiech]
Dopóki prawo i postrzeganie z zewnątrz środowiska się nie zmieni, nie spodziewał bym się także zmian wewnętrznych. Niestety gimbusy i niekontrolowane małolaty nie pomagają ani w jednoczeniu, ani w zmianie wizerunku.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Fifulec »

Ta infantylność uderza, wręcz bije czasami z postów, u bimbrowników browarników i winiarzy praktycznie to koszmarne zjawisko nie występuje. Problemem ważnym a często pomijanym, jest przypisywanie skuniarzy na siłę do określonych poglądów politycznych i filozoficznych. Nie słyszałem, aby bimbrownikom narzucano bycie obowiązkowo Polakiem i katolikiem, natomiast hodowcę Maryśki z automatu przedstawia się jako lewaka. Irytujące, bo np. piszący te słowa, w żadnym razie takiej definicji nie odpowiada. Powinniśmy oddzielić nasze hobby od pozostałych aspektów życia i podziękować wszelkim chcącym zbijać na nas kapitał. Wielu tzw. nowoczesnych celebrytów chwali się tym, że palą, wprost zachęcają młodych do spróbowania. Sytuacja zmienia się, gdy sami zostaną złapani z towarem w kieszeni. Odnoszę wrażenie, że ten brak powagi przenosi się jakoś także do rzeczywistości wirtualnej. Doświadczonych hodowców mamy mało, to zrozumiałe. Dlaczego zatem liderzy środowiska nie próbują ich skrzyknąć, aby stworzyć na dalekim serwerze portal i forum z prawdziwego zdarzenia?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Nico »

Niestety na te pytania zapewne ciężko będzie znaleźć odpowiedź. Sam Pan Palikot był tematem zainteresowany tylko przez chwilę i nie wiem czy więcej szkód czy pożytku przyniósł. Aktywności osób z Wolnych Konopi także jakoś nie dostrzegam. I nie mówię tu tylko o próbach zmiany prawa, ale w ogóle o podjęciu inicjatywy edukacyjnej. Bo tylko edukacja i rzetelna informacja może zmienić postrzeganie środowiska z zewnątrz a tym samym dać podstawy i poparcie do zmiany prawa.
A podejrzewam, że dopóki prawo się nie zmieni, to sam strach przed inwigilacją i karami będzie odstraszał wielu wartościowych ludzi.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Fifulec »

Palikot mocno nam zaszkodził, bo wplątał konopie w politykę i całkowicie je nią ubabrał. Wielu ludzi zagłosowało na niego, ponieważ głosił wniesienie ustawy o legalizacji trawki, gdy wlazł do sejmu, wszystko zamienił w cyrk dla debili. Pisząc o jakiejś spektakularnej akcji podziemia mam na myśli coś w tym rodzaju:

Kod: Zaznacz cały

http://chomikuj.pl/FRPG.PL/wikihaszysz/wikipedia,3227471309.rar
Oczywiście w wersji w pełni funkcjonalnej, z działającą wyszukiwarką wewnętrzną. Może ja coś knocę i dlatego u mnie ta opcja nie działa. Proszę o sprawdzenie. Pliki z chomika można ściągać także przez rapids.pl a jak ktoś i tam konta nie posiada i nie chce się bawić w zakładanie go, to piszcie na pw. Podrzucę na podany adres. Chodzi mi oto, aby ktoś przetestował wyszukiwarkę w wersji offline. Istnieje możliwość, iż czegoś nie widzi gadacz i stąd biorą się moje problemy. Pozwolę sobie na luźne zacytowanie z filmu "Medium".
" Dlaczego gazety są najlepszym źródłem historycznym? Bo nikt nie może zniszczyć wszystkich egzemplarzy. "
Nasze ukochane, niezwykle liczne, służby mogą jutro, nawet z nudów, zrobić najazd na polskie zielone www. Dogadają się z kumplami z unii i wszystko diabli wezmą. Gdyby nowoczesna wiki rozlazła się po sieci, to nic by ta brawurowa akcja nie dała, bo natychmiast ktoś znów by materiały gdzieś zawiesił. Właśnie takich przedsięwzięć, jak podlinkowane powyżej, mi brakuje.
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: KMD »

Dużym problemem na forach jest fakty że niektórzy źle informują innych o różnych aspektach uprawy. Zaczyna się tak robić jak w innych tematykach, podobnie jak z mechaniką samochodową wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia o temacie a wydaje im się że wiedzą najlepiej inni to czytają i popełnij błędy. To jest właśnie cena wolności słowa w internecie.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Specyfika polskiego internetowego podziemia konopnego.

Post autor: Fifulec »

Metodą na odsianie tzw. szpanerów, czy jak się mówiło dawniej chwalidupków, jest wczesna moderacja, czyli cenzurowanie świeżaków. Załóżmy, że ktoś założył konto na forum i moderator musi sprawdzać jego wpisy, np. pierwsze trzydzieści postów nie wchodzi z automatu, lecz po sprawdzeniu. Jeżeli okaże się, że trafił się troll, to banujemy delikwenta i po kłopocie. Martwić musi sytuacja obecna, bo łączymy się przez podział, co wzbogacaniu wiedzy ogółu zainteresowanych wybitnie nie służy. Mądra rozmowa szefów forów mogłaby sporo pomóc. Nie jesteśmy przecież małymi chłopcami z piaskownicy. Warto połączyć umysły, by stworzyć coś lepszego od dzisiejszej mnogości debat. Sympatycznie tak sobie porozmyślać wieczorem w swojskim gronie.
[usmiech]
ODPOWIEDZ