Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legalizacj

Rozmowy o wszystkim.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legalizacj

Post autor: starter_MJ »

Witam tak dzisiaj sobie myślę o naszych polskich 'wolnych konopiach'...
Co oni robią itd najważniejsze ,ze coś robią , miał być wielki bum z Cannabis house i co nic o tym nie słychać , nie wiadomo nawet czy to jest w tym Wrocławiu.
I najważniejsze jest by dotrzeć do pewnej liczby osób.
No i pomyślałem sobie jak zaczęło się moje zainteresowanie konopiami [ czysto informacyjne] ( własnie przez telewizje był reportaż jakie to złe itd) no i przyśnił mi się w nocy wielki las gandzi i o 5 rano się przebudziłem wklepałem w internet marihuana , wtedy dowiedziałem się ,ze nazwa to konopie itd.
Natomiast zdaję sobie sprawę ,że nie każdy zainteresował się w sposób taki jak ja.
Jednakże mam pomysł jak to zmienić by trafiło do sporej grupy ludzi i myślę ,ze to wydążenie było by na skalę światowa.

Tewizja i jeszcze raz telewizja , wiadomo to kosztuje , no ale marsze czy demonstracje też.
Mamy telewizje np Polsat, TVN , , czy nawet telewizja polska [TVP] wykorzystajmy siłę mediów w końcu po coś one są.

Jak to zrobić w bardzo prosty sposób wystarczy po prostu wyemitować film o konopi np historia marihuany [ ja od tego zacząłem i oglądałem z otwartą buzia]
godzina emisji np 21 myślę ,ze to bardzo dobra godzina i myśle ,ze tak forma dużo by zdziałała wielu ludzi by pomyślało i na pewno większe było by zainteresowanie no i większą ilość uświadomionych. Na pewno pieniądze nie były by wyrzucone w błoto a rozmowy i legalizacji myślę ,ze trzeba zacząć od uświadamiania ludzi, a taka forma dużo dużo by zdziałała i myślę ,ze była by ta informacja w mediach na świecie. A wydaje mi sie ,ze legalizacja zależy od uświadomienia ludzi bo 90% społeczeństwa jest ciemna!!

Jeżeli jest ktoś z wolnych konopi bardzo proszę o lepszy pomysł jeżeli macie ponieważ ja niestety nie mam a wydaje mi się ,ze pomył naprawdę dobry jest, i pieniądze by nie poszły w błoto, wykorzystajmy potęgę mediów .... !!!
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

Dokładnie jak by wyemitować w telewizji film który mógł by nastawić pozytywnie osoby które są neutralne albo przeciwko mogło by to wiele zmienić [rasta]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Holender »

Pomysł jest dobry ale jak skłonić media do wyemitowania takiego filmu, musieli by to zrobić sami od siebie bo opłacenie takiej audycji nie wchodzi w grę żadnej obecnej Polskiej organizacji walczącej o legalizację na to nie stać.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: starter_MJ »

od czego są ludzie myśle ,zę na taki cel kazdy mógłby dac jakiś pieniążek a jak by nie dał to po prostu frajer jest i nie zależy mu taki moje zdanie ( kazdego stać by dac pare złotych i nie przesadzajmy juz!!) forma np SMS czy przelew bardzo prosto to zrobić. akcja na facebooku i lecimy :) mówię potęga mediów jest nie zwyciężona.
Wykozystajmy to , dziwię się ,ze przez tyle czasu nikt na to nie wpadł , a myślę jeżeli byłą by dobra reklama to przez telewizory przyciągnęło by masę ludzi !! jak np na ksw!
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

No tak ale można by było zrobić jakieś akcje typu OP tyle że za drobną opłatą i by szło na ten właśnie cel można by było zbierać w całej polsce może coś by to dało ale kto tam wie te telewizyjne mendy czy by się dali namówić na takie coś [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: starter_MJ »

za pieniądze można wszystko, tym bardziej ,ze temat był by kontrowersyjny a to ludzie lubią najbardziej , bynajmniej wiem po sobie..... a profity były by naradę duże w % ludzi uświadomionych.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Gąbczasty »

pomysły takie może i byłe nie mów że nie ale to nie jest takie łatwe...
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Holender »

Nie jest łatwo coś takiego zorganizować.
Co do tego żeby zapłacić TV żeby to wyemitowała to są nie małe pieniądze wręcz olbrzymie za wyemitowanie reklamy 1 minutowej płaci się 100 000 zł jak nie więcej [mur]
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

No właśnie i tu jest ten haczyk niestety ale może ktoś kto ma dobrze gadane i ma znajomości zagadał by do kogo trzeba:D Musimy kombinować jak się tylko da [usmiech]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Punky »

Pomysł ciekawy tylko cholernie trudny do zrealizowania. Pieniądze by się znalazły tylko trzeba by było dobrze to rozgłosić w internecie. Jak jest 1% społeczeństwa za legalizacją, to jest to ok 300 000 ludzi. Przy wysłanym sms-ie za 3.69, na konto wpływa ok 1zł, więc jak by każdy wysłał po 1 uzbierałaby się pokaźna suma. Tylko jak przekonać ludzi do wysłania takiego sms-a? Na pewno trzeba by skontaktować się skontaktować z wolnymi konopiami, bo na jakiś zwykły prywatny nr. konta to nawet ja bym nie przelał pieniędzy. Potem zrobić dobrą kampanię w mediach żeby dotrzeć do ludzi.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Gąbczasty »

no no zajebiście
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

Dokładnie pogadać z kim trzeba i w formie sms'a może i by jakoś dało radę to zorganizować tyle że trwało by to z pewnością dużo czasu ale pomysł nie jest aż tak zły a taka emisja w tv zdziałała by naprawdę dużo [lolek]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Punky »

Najważniejsze jest to oby dobrze rozgłosić w internecie akcję.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

No tak i najlepiej na różnych forach z tym związanych [szczerzy]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Punky »

I seedbankach.

E: Najpierw można dać taki filmik na portalach takich jak onet czy wp.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: starter_MJ »

No to rozsyłajcie panowie.... tylko nie na największy polski serwis na literę h z domeną .com
tam nie chcę tego widzieć :) tzn możecie tam ale pozmieniajcie teks moje wypociny nie pojawia się na portalu co nie szanuje użytkownika.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Punky »

Mógł by się znaleźć ktoś kto by jakiś baner zrobił. No i najpierw trzeba z WK pogadać.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: starter_MJ »

a wysłał ktoś to do wolnych konopi ??
no bo jak niby inaczej ich powiadomić , albo niech ktoś napisze temat na otwartapestka z linkiem do tego forum.
czy coś bo ja nie mam tam konta ani nie znam za bardzo jak to się powiadamia te wolne konopie, a poza tym jestem pomysłodawcą to niech ktoś powiadomi :P
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: JanekPalacz »

Zostawię ten zaszczyt tobie Starter_MJ, bo to był twój pomysł.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Punky »

Holender mógłby się tym zająć, jest w końcu adminem.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Grzybek!21! »

Holender właśnie mógł byś coś zdziałać [pobity] [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: starter_MJ »

No holender hehehe masz bojowe zadanie powiadom wolne konopie a ja coś pacnę jakiś banerek później :P chociaż dzisiaj nie :( ale w niedziele może

PS:

widzę ,ze nikt się tym nie interesuje a szkoda w takim razie ja tez nic nie będę robił temat do zamknięcia , tylko przykro mi bo pomysł moim zdaniem jest bardzo dobry i lepszego w sieci nie znalazłem nigdy :(:(

tak wiec dalej narzekajmy i nic nie róbmy a na pewno wiele zdziałamy.....
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Gąbczasty »

pytanie odnośnie legalizacji

kiedy są przeprowadzane ankiety co do legalizacji i ile musi być na niej podpisów?
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Fifulec »

Reanimuję stary wątek zamiast tworzyć nowy, gdyż dostrzegam tu istotę problemu konopnego w Polsce. Moim zdaniem wszelakie akcje medialne, wykupywanie reklam w gazetach, zamieszczanie płatnych ogłoszeń na portalach, czy wynajmowanie płatnego czasu antenowego gdziekolwiek, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Powinniśmy uczyć się i wzorować na portalach alkoholowych ze szczególnym uwzględnieniem działów bimbrowniczych. Samogonu oficjalnie praktycznie pędzić niewolno, ale wystarczy kilka minut, aby o pędzeniu boskiego nektaru wody wymownej znaleźć po polsku dosłownie wszystko, od przepisu na zacier, na budowie aparatury destylującej kończąc. Opublikowano po angielsku kilka znakomitych podręczników o uprawie. Nasza społeczność robi smsową zrzutę i ktoś profesjonalnie znający język Shakespeare'a tłumaczy to na swojską mowę. Książkę można ściągnąć po wpisaniu kodu z smsa, jako pdf. Proste i praktyczne a w dodatku niesamowicie pogłębia wiedzę o uprawie. Potrzebna nam bowiem wiedza a nie manifestacje blokujące ulice i ściągające zrozumiałą niechęć kierowców, którzy muszą jeszcze dłużej tkwić przez to w korkach. Alkohol, czyli moja ulubiona używka, przyznaję się, dosłownie stanowi esencję naszej kultury i co... Właśnie, nic, władza zakazuje wciąż jego domowej produkcji, lecz bimbrownicy mogą sobie gwizdać na debilizm rządzących, bo wszystkie potrzebne informacje łatwo znajdują. Przetłumaczenie i udostępnienie w wersji elektronicznej kilku książek przyniesie więcej pożytku niż rozklejanie plakatów. Jeżeli znalazłoby się poparcie dla mojego poglądu, to warto napisać o takim pomyśle do WK. Tu pytanie, kto ma reprezentować forum Growenter.com. Uważam, że powinien go wyznaczyć admin. Na tym kończę ten nieco przydługi wpis licząc na to, że wywiąże się owocna dyskusja a kiedyś coś zostanie realnie zrealizowane.
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: HASZYSZ »

niestety to nie zmieni tego ze moge pojsc do wiezienia za pare krzaków ;/ znajomy ostatnio miał spory przypał , ogólnie psy przynajmniej u mnie ostro się wzieły do pracy , co miesiąc pogrom robią , ten sam staff co miesiac temu kosztował 30 , teraz kosztuje 40 po 30 puszczają jakieś gówno , albo jak mam od znajomego to mi robi szt. tego za 40 po 30 ogólnie susza jest u mnie teraz straszna i cały czas łapią nowych ;/ , seryjne wiazdy na hate od piątku 3 osoby 2 wpadły , a i tak nie ze wszystkim ale ze znaczną ilością . lecą osiedlami w tamtym miesiącu najbardziej wydajne że tak powiem , w tym to z najlepszym staffem , mam żyć w strachu ? co ja złego zrobiłem komu ?
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Fifulec »

" Nie ja tworzyłem ten świat. " Mawiał Petroniusz. Cytat z pamięci, więc mogła się wkraść jakaś niedokładność. Nie zmienimy rządzących, to chciwi debile i tyle w tym temacie. Skoro tak polski specyfik jak bimber jest właściwie nielegalny, to co dopiero powiedzieć o konopiach, które powszechnie są użytkowane u nas rozrywkowo od niedawna. Dzięki dostępności wiedzy hodowców przybędzie, zatem wzrośnie także liczba zwolenników legalizacji. Obecny wizerunek Marysieńki jest fatalny, lecz nie wpływa to na potencjał legalizacji używki. Kolejne wygłupy, czy angażowanie się w lewackie inicjatywy nic nie da, bo pieniądze od gangsterów są zbyt kuszące, aby z nich zrezygnować. Tylko upowszechnienie jakiegoś zwyczaju może w przyszłości zaowocować jego akceptacją przez większość społeczeństwa.
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: HASZYSZ »

Fifulec pisze:" Nie ja tworzyłem ten świat. " Mawiał Petroniusz. Cytat z pamięci, więc mogła się wkraść jakaś niedokładność. Nie zmienimy rządzących, to chciwi debile i tyle w tym temacie. Skoro tak polski specyfik jak bimber jest właściwie nielegalny, to co dopiero powiedzieć o konopiach, które powszechnie są użytkowane u nas rozrywkowo od niedawna. Dzięki dostępności wiedzy hodowców przybędzie, zatem wzrośnie także liczba zwolenników legalizacji. Obecny wizerunek Marysieńki jest fatalny, lecz nie wpływa to na potencjał legalizacji używki. Kolejne wygłupy, czy angażowanie się w lewackie inicjatywy nic nie da, bo pieniądze od gangsterów są zbyt kuszące, aby z nich zrezygnować. Tylko upowszechnienie jakiegoś zwyczaju może w przyszłości zaowocować jego akceptacją przez większość społeczeństwa.
Już Sienkiewicz w Potopie wspoinał o oleum konopnym :D co "wielce wesołym na duszy i ciele sprawia ze czlowiek jest" konopia jako używka nie była tak powszechna jednak teraz każdy pali ! Więc powszechna jest ale granica akceptacji zaciera się przy jakichś 35-latkach stare pokolenie musi wymrzec i mysle że wtedy legalizacja będzie jak najbardziej możliwa ale wkurwia mnie to prawo i ten kraj ;/ coraz wiecej zakazów wprowadzają żadnych przywilejów istotnych .
Awatar użytkownika
anonimowy alkoholik
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:47

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: anonimowy alkoholik »

Rzad, policja, dilerzy, narkotyki, bandziory, prostytutki,dopalacze wszystkie te sciemy zgorszyly opinjie konopi indyjskiej. spoleczenstwo teraz mysli ze palisz zeby sie nacpac czy oduzyc, wedlug mnie ona sluzy czemus innemu niz..., otrzezwia umysł, a niektorym przydalaby sie 6ta klepka. dla mnie to jebany zaszczyt gdy ja uprawiam sam i nie musi nikt o tym wiedziec, takie fora jak to sa dobrym rozwiazaniem dla mnie. najlepiej jakby przestalo byc glosno o konopi, cisi zwolennicy i nie ma przeciwnikow. nie da sie ratowac swiata. spalam blanta i ide do pracy po pracy blant gotowanie, co tu pokazywac.a film o ziele swego czasu ogladalem polski "ziele śmiechu i łez". Film mogli by nakręcic ale o ludziach ktorzy nie pala a przebywaja z palaczami i co mysla o nich.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Pomysł jak pokazać konopie oraz przyczynić się do legali

Post autor: Fifulec »

Pojawia się tu kilka podwątków. Jeżeli istnieją organizacje takie jak Wolne Konopie, to należy podsunąć im ten pomysł. Dam znać, jeśli mi odpiszą. Zgadzam się z przedmówcą odnośnie przydatności forów, lecz tylko potwierdza to moją tezę o konieczności dostępu do profesjonalnej wiedzy, która już została usystematyzowana w książkach. Niestety po polsku mało co się ukazało. Istnieje kilka tytułów, jak będę miał okazję, chętnie je poznam i zreferuję na naszym forum.
ODPOWIEDZ