Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagrożona

Rozmowy o wszystkim.
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagrożona

Post autor: kanibal1910 »

Polscy internauci mogą mieć niebawem podobny problem, co ich amerykańscy koledzy protestujący przeciwko regulacjom SOPA i PIPA. Nasz rząd zamierza 26 stycznia podpisać kontrowersyjne międzynarodowe porozumienie ACTA, dotyczące m.in. walki z piractwem i podróbkami. Organizacje pozarządowe biją na alarm, że ograniczy ono wolność w internecie i pozwoli na inwigilację internautów. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni prosi premiera o ponowną dyskusję w tej sprawie.

Spotkanie ws. ACTA (czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement), która zdaniem wielu europejskich środowisk prawniczych i pozarządowych może prowadzić do ograniczenia wolności słowa w internecie, odbędzie się prawdopodobnie w najbliższy wtorek po posiedzeniu rady ministrów. Ma w nim uczestniczyć premier, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz minister spraw zagranicznych

W piątek minister Boni zwrócił się do premiera z prośbą o dyskusję na temat porozumienia, ponieważ jego zdaniem są pewne wątpliwości w tej sprawie. Zgłosiła je m.in. grupa Dialog, czyli forum wymiany opinii rządu z organizacjami społecznymi. - Środowiska internetowe w Polsce mówią o tym, że są niemile zdziwione tym, że działo się to trochę poza konsultacjami i informacją – twierdzi minister.

Cenzura internetu?

A zdaniem środowisk społecznych jest o czym dyskutować. Kontrowersje wokół ACTA narastają od lat. Prace nad dokumentem na szczeblu europejskim rozpoczęto już w 2007 roku, ale negocjacje trzymano w tajemnicy. Dopiero przy okazji przecieków Wikileaks opinia publiczna dowiedziała się, czym może być porozumienie, które oprócz krajów UE mają podpisać także m.in. USA, Australia, Japonia i Szwajcaria.

Niektórzy europejscy prawnicy i specjaliści zaczęli bić na alarm – ich zdaniem przyjęcie ACTA może prowadzić do blokowania legalnych i wartościowych treści dostępnych w internecie, a tym samym ograniczenia wolności słowa. Bardziej radykalne środowiska zaczęły mówić wprost o planowanej cenzurze internetu.

"ACTA tylko pogorszy sprawę"

Polskie organizację wskazują, że z dokumentów może wynikać m.in. monitorowanie działań abonenta przez dostawców internetu, odcinanie użytkowników od sieci, ujawnianie ich danych osobowych na niejasnych warunkach.

Szymielewicz podkreśla, że już teraz często nie wiadomo, kiedy w świetle prawa każdy z nas może zostać uznany za pirata internetowego. - ACTA tylko pogorszy tę sytuację niepewności. Wprawdzie może nie zmieniać prawa, ale też nie naprawi go tak, aby w kontekście piractwa było ono jasne. A wręcz przeciwnie, doprowadzi do tego, że będzie ono jeszcze silniej egzekwowane - mówi.

Organizacje: Przełożyć podpisanie

Ministerstwo kultury jest innego zdania. Wyjaśnia, że ACTA zawiera szereg przepisów gwarantujących, że stosowanie umowy nie będzie prowadzić do naruszania praw podstawowych, w tym prawa do prywatności i wolności słowa. A także, że żaden przepis porozumienia nie wprowadza wymogu blokowania legalnych treści w internecie. W swoim stanowisku MKiDN podkreśla, że katalog praw własności intelektualnej, za których naruszenie mogą być nakładane sankcje karne, jest w prawie polskim szerszy niż w ACTA.

- Nasza fundacja i inne organizacje miały już kilka sporów z ministerstwem, w którym upierało się ono przy własnej wykładni prawa. Ale niezależni arbitrzy, jak np. ostatnio GIODO, w końcu nam przyznawali rację – komentuje w rozmowie z tvn24.pl Szymielewicz. I twierdzi, że tak duży spór, jak w przypadku ACTA, powinny rozstrzygać niezależne instytucje takie jak np. Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

- Rewolucją byłoby, gdyby Polski rząd skierował zapytania do Trybunału, co sądzi na temat ACTA, czy Polska powinna je podpisywać i czy jest ono zgodne z prawem europejskim. Albo ruch premiera, który zdecyduje się na przełożenie podpisania dokumentu - mówi szefowa Fundacji Panoptykon.

"Każdy może zaprotestować"

Polski podpis ACTA to krok w stronę przyjęcia porozumienia na szczeblu krajowym. Na poziomie europejskim wszystko rozstrzygnie się, kiedy przyjdzie czas na ratyfikację dokumentu przez Parlament Europejski.

- Będziemy walczyć dalej – zapowiada Panoptykon i mówi, że każdy zainteresowany tematem może przyłączyć się do protestów. Można m.in., przekonywać europarlamentarzystów, żeby odrzucili porozumienie. Fundacja wraz z kilkoma innymi organizacjami przygotowuje wzór apelu do europosłów i przystępne materiały informacyjne.

- Podobne rzeczy dzieją się też w innych krajach np. we Francji, Niemczech, Holandii. Sprawa jest jeszcze do wygrania – twierdzi Szymielewicz.

Autor: Monika Borycka

Portal: tvn24

Następne gówno które Polska chce wprowadzić ... Z lekka przesadzają z tym wszystkim niedługo nam GPS'y i microfony w dupe wszczepią nic nie będzie można pisać i mówić co się dzieje z tym krajem to ja nie wiem. Morał jest taki "WYPIERDALAĆ Z TEGO KRAJU" ! Powiedzcie mi co WY o tym wszystkim sądzicie. Bo jeśli tak dalej będzie to niedługo będziemy mieli ograniczone dzienne wydalanie moczu, litr dziennie i koniec :D
Awatar użytkownika
kactaz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2012, 21:36

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: kactaz »

Przesada jak dla mnie.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: FiDo »

To koniec internetu, tego forum wszystkich growshopów i polskich seed banków.
I to nie żart panowie jak to wejdzie ja się odłączam niestety, sytuacja jest bardzo poważna a na dodatek mało ludzi wie o tym lub wierzy w ten całe gówno.

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY&feature=youtu.be
To może co niektórym da do myślenia.
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: kanibal1910 »

Fido dobiłeś mnie tym filmikiem. Wychodzi na to że już wgl nie będzie można nic mówić, wszystko zostanie nadzorowane. ; S byle pierdołę napiszę i już co wparują mi na chatę xD to jest kompletna klapa :D jak zauważyłem dzisiaj mało osób wgl cokolwiek pisze wcale się nie dziwię można się cykać niestety chyba będziemy musieli zakończyć użytkowanie jakichkolwiek forum itd. Więc trzeba także zaopatrzyć się we wszystko co będzie nam potrzebne :D typu nasionka neutralizatory wszystko ! :S
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: FiDo »

Zawsze jest Hemp Fair który odbywa się 4-6 maja 2012 i Canna Fest 9-11 listopada 2012 w Pradze. Zostają jeszcze sklepy stacjonarne w PL gdzie można przyjść i kupić na miejscu to samo się tyczy growshopów.

P.S Zamiast forum zostaje Soft Secret i inne tego typu gazetki ewentualnie zaczerpnięta wiedza w jakimś growshopie.
Awatar użytkownika
*BLE BLE*
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 62
Rejestracja: 18 gru 2011, 0:20

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: *BLE BLE* »

fido to mnie troche przeraziles znaczy sie ze w necie nie bedzie mozna normalnie kupic pestek ? tylko w jakims sklepiku poza netem tak ?

a ja jestem ciekaw czy to jest zgodne wogole z konstytucja takie inwigilowanie zwyklego uzytkownika internetu

a moze przydalo by sie stwozyc liste sklepow w kraju gdzie mozna by zakopic pestki jak myslicie
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Punky »

W naszym kraju też można kupić legalnie więc nie wiem o co Ci chodzi. Problem tylko z tym ze jak kupisz to Ci potem pewnie wjazd zrobią.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: FiDo »

Tak jak pisze Punky kupić możesz, chwalić się też itp. Ale teraz mogą być tego konsekwencje typy wjazd na chat właśnie. Więc raczej każdy będzie się bał a szczególnie że u nas się nie pierdolą. HWDP skurw.....
Awatar użytkownika
kactaz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2012, 21:36

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: kactaz »

Trzeba sie chronić przed tym gównem !
Znalazlem w program może niektórym znany "Tor"-jest wirtualną siecią komputerową implementującą trasowanie cebulowe drugiej generacji, zapobiegającą analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewniającą użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. Roger Dingledine, Nick Mathewson i Paul Syverson przedstawili pracę "Tor: The Second-Generation Onion Router" na 13. sympozjum bezpieczeństwa stowarzyszenia USENIX w piątek, 13 sierpnia 2004 r.[4] Podobnie jak sieci Freenet, GNUnet czy MUTE, Tor może być wykorzystywany w celu ominięcia mechanizmów filtrowania treści, cenzury i innych ograniczeń komunikacyjnych.
Więcej info w wikiepdi. : ))

Czy działa?-nie wiem ale jest to jakieś zabezpieczenie przed tym ACTA.

Macie tu link do pobrania.

Kod: Zaznacz cały

https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Punky »

Dziś się jakiś polityk wypowiadał że to jeszcze pewne nie jest.

W porty narobili po tym jak im się anonymouse na strony wbiło.
Awatar użytkownika
kactaz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 01 sty 2012, 21:36

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: kactaz »

Oby tego gówna nie było !
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Holender »

Podpiszą na pewno, albo podpiszą i nic nie powiedzą polakom tak jak wcześniej negocjowali to a nic o tym nie mówili.
Dla tuskatych takie coś to rarytas, ktoś napisze na nich coś w sieci i od razu do lochów [pobity]
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Arizona »

Internet to ostatni azyl wolności słowa!
To w internecie wychodzą na światło dzienne brudy rządów a to jest nie zręczne dla nich bo nie potrafią tego kontrolować więc chcą ujarzmić i internet tak żeby mogli manipulować obywatelami.
Na świecie jest coraz gorzej świat się cofa ludzi którzy zwalczają reżimy innych krajów sami powoli odbudowują reżimy u siebie [zapalmy]


Ciemna strona nastaje! [jedi]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Punky »

A to wszystko przez tych "artystów". Nieroby pieprzone.
Jak w tej piosence

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=zCYIjcd5Y08

Do roboty się chuj jeden z drugim wziął, a nie żulą nie lepiej niż cygany pod kościołem. Kasy mają pełno, ale ciągle im mało...
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: starter_MJ »

rozumiem ,ze jutro zamykacie growe?? na 24 godziny i wyświetlacie plakietkę ?
ja strajkuje mimo iz mam mały serwis bo obrazu mnie kasują i garowe tez :(
powróci era gier na bazarze po 20 pln
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagro

Post autor: Arizona »

Giełdy ruszą jak za dawnych lat [brzydki]
ODPOWIEDZ