Pierwszy raz .

Tematy bez sensu, zaśmiecające forum.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

Cześć wszystkim zaniedługo będe sadzić pomidorki ;d. Zrobiłem prowizoryczny grow box na pierwsze tygodnie mojej roślinki, dokladniej automat ak47 fem. obkleiłem go w środku folią aluminiową na zewnątrz zamierzam obkleić cały karton cienką warstwą steropianu czy to będzie dobry pomysł ?? I mam lampę 7W energooszczędną oraz 20W czy one wystarczą? Nie mam dużego budżetu cieszyło by mnie 15g :) . Cały karton jest oczywiście za mały myslalem by poprostu doczepić do góry jeszcze jeden i podciągnąc roslinkę lekko na sznurkach ku ściań i góry by ładnie rozrosła od dołu zamontować 7W a od góry w rogu 20W + kolejny wiatraczek to dobry pomysł ?. I mam pytanie o nawóz jak to się daję na litr wody poltorej nakrętki biohomusa po 2/3 tyg od kiełkowania? I ten litr wody wymieszanej w jakim czasie skończyć ? Czy tylko podlewać po trochę jak będzie sucho.

zdjęcia kartonu :
Obrazek
Obrazek

Dzięki z gory za pomoc, w tym temacie będa dalsze losy roslinkio ile się uda :).
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwszy raz .

Post autor: osiol »

Podaj konkretne wymiary tego kartonu wtedy mozna obliczyc ile lumenow potrzeba aby bylo ok folia hmm lepsze rozwiazanie to koc ratunkowy co do nawozu to masz wszystko na forum :-D dla chcacego nic trudnego pozdro.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

24 wysokość 32 szerokość.

Mam również szafkę 55cm wysokość na 200 szerokość, lecz doliczajac doniczkę wyjdzie mniej.. na stronie podane jest że rosnie do 60 cm można by było może jakość tą szafkę wykorzystać i roślinkę na boki prowadzić nie w górę?
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

No najlepiej zrobić im LST bo w górę jak ty chcesz ją pociągnąć to ja nie wiem ... Sama ci zacznie rosnąć w górę a jak przełączysz na 12/12 to ci jeszcze z 50% urośnie ;)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

hmm to może jednak jakość ciuchy przemieszczę i w szafie to zrobię . Mam duużo styropianu 5cm szerokość oraz wełnę wypełniajaca ścianę (wygluszajaca) może bym z tego zbudował box ? np. 70cm szerokość na 100 wysokość ? I mam pytanie czy naprawdę bardzo czuć swąd czy zapraszając do pokoju znajomego wyczuje zapach? Myslalem nad oklejeniem tą wełna drzwi szafy ale znów wtedy było by tam naprawdę gorąco tak przypuszczam.. A co do kiełkowania nasionko wsadzić pod ziemię na jakieś 2cm tak ? i ziemia zwykła z ph 6,5-7 wystarczy czy do niej coś dodać ?
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

Ty np tego czuć nie bd bo się przyzwyczaisz ale ludzie którzy bd do ciebie wchodzili to coś napewno poczują ;) Radzę starannie dobierać ludzi których wpuszczasz ;) Są specjalne filtry i inne badziewia ale to musisz w growshopach poszukać ... tak zwykła ziemia ogrodnicza , ziarenko na 2cm pod ziemie , lekko przysypać ... Lekko podlać i uzupełniać wodę gdy powierzchnia bd sucha ;)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

Zrobiłem w szafie zostało mi tylko kupić ten koc i obkleić ładnie całość oraz podłoze całej szafy, teraz wymiary to 75cm wysokość i 50 szerokość mam nadzieję że starczy bo szafy nie mam większej :D.

Czy istnieje szansa by zrobić to wszystko bez użycia wiatraczka/ów ??

Obrazek
Obrazek
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

Ale szafkę masz białą więc nie wiem czy koc bd potrzebny ;) No wentylacja musi jakaś być ... Dwa wiatraczki z kompa ci starczą ;) Cena jednego to gdzieś 15 zł chyba że masz jakieś na zbyciu to jeszcze lepiej i do tego zasilacz 12v najlepiej z regulacją obrotów ;)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwszy raz .

Post autor: osiol »

oO szafa git gdzie masz zamiar to rzymac ? :-P bez wiatrakow sie nie obejdzie
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

Właśnie myślałem, że póki się porzadnie nie wykluje to w tym małym kartonie potem bym przeniósł do tych steryopianów ;d. Tylko zależy mi na małym zużyciu prądu ( chyba że załatwię sobie akumulator samochodowy który będe ładował w firmie u kolegi na koszt jego szefa [szczerzy] ) więc pewnie jak się uda i urośnie to plonów dużych nie będzie :s. A wiatraki sobie załatwiłem z "chińskiego sklepu" kupiłem 2 małe nadmuchujące po 3zł siłe mają jak ten od PC , a tamten co wyżej na screenie jest dam by wydmuchiwał powietrze ;d. Jeszcze dumam nad wentylacja z szafy :DD małą rurką PCV do pokoju ktory jest zamknięty zawsze [szczerzy] .
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

No No Kombinuj ;P
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwszy raz .

Post autor: świder »

27 watt to na pewno będzie za mało
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

Nasionko wreszcie w domu po męczarniach za zamówieniem (zmieniłem nasionko na White Russ Aut.Fem.) .. źle wpisalem konto bankowe więc przelew poszedł się je. :DD. To tak wsadziłem je do zamoczonych chusteczek, ziemia czeka w doniczce(5,5-6,5Ph) kupiłem ostatecznie żarówki 33W, 20W, 20W mam nadzięje że starczy.. ( w poniedziałem/wtorek dojdzie 2 nasionko więc też pojdzie pod to światło) . I teraz rodzi się moje pytanie skoro mam nasionko z Autoflowering to czy muszę stosować jakieś nawozy? Jeśli tak to czy Plankton i Biohomus starczy?. Oraz czy woda np. zwykła mineralna typu Nałeczowianka będzie dobra? . Jak tylko uda się mu wykluć w doniczce wstawię fotkę .
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

Narazie wystarczy jak nie masz kasy ;) Tylko nie podlewaj odrazu nawozem ;) Dopiero w 3-4 tygodniu od kiełka ;) Zwykła woda mineralna nie gazowana obojętnie jaka ;)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

Wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jutro pewnie włożę do ziemi, przez noc powinna wykiełkować ..
I mam pytanie jak daję ręke na ziemie to dość gorąco jest nie mam jak sprawdzić temperatury, ale ciepło naprawdę się odczuwa nie żeby piekło w skórę ale ciepło dość duże jest jak w dość upalne lato, podwyżyć te żarowki czy nie?
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Helios »

termometr jest potrzebny. najlepiej elektroniczny. sam mialem rteciowy ale strasznie mnie oszukiwał. zakupiłem elektor. z miernikiem wilgotności. taka stacja pogodowa. pokazuje mi jaką pogode mam w boksie:) zabawne bo kiedy zwiększam wilgotność to pokazuje że w boksie pada deszcz:) termometr elek. kupisz już za 15zł wiec nie są to duże koszta a musisz wiedzieć jaka jest temperatura. powodzenia
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

właśnie przedwczoraj włozyłem tam termometr rtęciowy ale dziwnie pokazuje tą temperature... niby jest te 28stopni, kupię jakas tanią stację z temperaturą itp. W ogóle mam problem z nasionkami coś nie chcą się wykluć jedno już włozyłem do ziemi, podlewam ma ciepło i dopływ powietrza ale nic nie chce wyjść z tej ziemi a rozkopywac nie chcę póki co, pewnie za 2 dni jak dalej nic to zobacze co tam się dzieje i jak nie zgniło to zrobię ten precrushing..
taS

Re: Pierwszy raz .

Post autor: taS »

Ziarna kiełkują do 14 dni ! :)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Helios »

Cierpliwości, nie poganiaj natury:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Pierwszy raz .

Post autor: Maat »

temat mozna usunąć; p
ODPOWIEDZ