Czy psy mogą być na haju?

Ciekawostki ze świata.
Awatar użytkownika
Maniek88
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2017, o 16:43

Czy psy mogą być na haju?

Post autor: Maniek88 » 19 paź 2017, o 08:19

Od tysięcy lat ludzie czerpią korzyści z marihuany, zarówno medycznej jak i rekreacyjnej. Dla tych, którzy szukają właściwości medycznych, marihuana zwiększa apetyt, zmniejsza nudności i łagodzi chroniczny ból. Jeśli konsumowanie marihuany jest tak korzystne dla nas, to jak jest z najlepszymi przyjaciółmi człowieka?

Obrazek

W ostatnich latach, American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) zgłosiło wiele przypadków, w których znajdowano psy i inne zwierzęta domowe po przypadkowym spożyciu marihuany. Ale jakich skutków doświadczają psy? Czy mogą one doświadczyć uczucia haju? Mówiąc krótko – tak, ale przeczytaj proszę cały artykuł, zanim zaczniesz dzielić się ciasteczkami ze swoim pupilem.

Podobnie jak ludzie, psy mogą doświadczać haju związanego z marihuaną. Kiedy spożywa się marihuanę, THC metabolizuje się w wątrobie. Jest ono przekształcane w 11-hydroksy-THC, co powoduje mocniejszy haj niż podczas palenia. Rozmiar psa i jego waga wpływają na haj, zarówno jak i to ile marihuany skonsumują.

Psy mogą również być na haju po biernym paleniu. Ponownie, rozmiar psa określa rodzaj haju, tak samo jak stężenie dymu i czas ekspozycji na dym.

Mimo, że psy mogą doświadczać haju tak jak ludzie, efekty przez które przechodzą są nieco inne. Psy będą chodzić, spieszyć się, tracić równowagę i... generalnie może to być dla nich niebezpieczne. Efekty zazwyczaj pojawiają się od 30 do 60 minut po spożyciu, lub szybciej (w przypadku inhalowania dymu). Większość przypadków spożywania marihuany kończy się w ciągu kilku godzin, po czym pies jest w porządku.

W ciężkich przypadkach psy mogą wymiotować, doświadczać drżenia lub drgawek. W niektórych przypadkach zgłaszano nawet śmierć psa ze względu na ekspozycję na marihuanę.

Jednak ze względu na to, że coraz więcej ludzi sięga po medyczną marihuanę, właściciele zwierząt zaczynają zastanawiać się, jak medyczna marihuana mogłaby pomóc ich zwierzakom.
Korzystanie z cannabis w przypadku psów znane jest z leczenia łagodnego bólu (u psów cierpiących na nowotwory), zapaleń stawów i innych ciężkich chorób.

Mimo, że istnieją przykłady w których medyczna marihuana pomogła zwierzętom, American Veterinary Medical Association nie przyjęło oficjalnego stanowiska.

Podsumowując, prawdą jest, że psy mogą być na haju. Jeśli spożywają jedynie małe ilości substancji to działania niepożądane nie są niebezpieczne.

Powinieneś karmić swojego pupila marihuaną lub dmuchać mu dymem w twarz? Zdecydowanie nie. Nie polecam takich zabiegów wobec zdrowych psów. Wydaje się, że olej CBD działać będzie najlepiej w przypadku jakiegokolwiek zwierzaka. Jednak jeśli twój pupil cierpi na poważną chorobę, warto porozmawiać o tym najpierw z weterynarzem.

Dałbyś, a może dajesz marihuanę swojemu psu? Ciekawy jestem jakie są wasze doświadczenia w tym temacie. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”