Automaty 12/12 ?

Czegoś nie wiesz, zapytaj tutaj.
taS

Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Siemanko ;)

Otóż ostatnio poruszyliśmy z Nico temat czy skoro automaty kwitną same od siebie to czy konieczne jest przełączanie 12/12 czy można zostawić 20/4 ? Co wy o tym sądzicie ? Jest to możliwe ? Czy odbije się to na czymś ?

Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Zielarzyk15
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 09 lip 2013, 17:24
Lokalizacja: Spot

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Zielarzyk15 »

To prawda ze kwitna automatycznie ale to nie znaczy ze jak nie zmienisz fotoperoidu to plon będzie większy [szczerzy] tzn. Ze będziesz mieć mniejszy plon jeśli nie zmienisz światła bo roślinka potrzebuje odpowiedniej ilości światła żeby się rozwijać a automatycznosc nie ma nic do rzeczy [peace]
"Im więcej ludzi pali zioło , tym bardziej Babilon upada."
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Yhym... ok , a co inni sądzą o tym ? ;)
Mi to poprostu wszystko jedno , ale ciekawi mnie to ;)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: osiol »

Myślę że to obniży plon chodź nie jestem mocny w indoor co powiesz 18/6 ?
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Też nie wiem za bardzo bo to moje pierwsze doświadczenie ;P Zobaczę jak to bd ... Narazie jeszcze mają 3 dni z tego co liczyłem a potem przełączam...
W sobotę wstawię zdjęcia u siebie na fotoleracji to ocenicie czy już czy jeszcze nie ;)

Pozdrooo !
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Nico »

Zgodnie z tym co sobie poczytałem wczoraj i dziś to zdecydowanie wskazane jest naświetlanie 12/12. Aczkolwiek są rady aby naświetlać automaty nawet 24/0. W przypadku regularnych odmian poprzez wydłużone naświetlanie można wydłużyć fazę wegetacji nawet o całe miesiące. Nie jest znany mechanizm działania, jednakże roślina potrzebuje minimum 10h światła, aby nastąpiła produkcja THC. Natomiast faza ciemności potrzebna jest do uzyskania kwiatów i nasion. Stąd podział na 12/12.

Okres dojrzewania jest uwarunkowany od ilości światła jaką otrzymują dziennie. Im dłuższy okres ciemności na dobę, tym szybciej rośliny zakwitną.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Punky »

Odmiany af są fotoobojętne, to ich szczególna cecha. Najlepsze wyniki osiąga się zaczynając 20/4 bądź 18/6 i stopniowo zmniejszając liczbę światła. Zależne jest to jeszcze od odmiany, dla Big Buda optymalne jest 14/10
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Kurde ... Gorzej niż z dzieckiem hahah ;]
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Możesz tak zrobić. AF i tak zakwitnie po około 2 tyg żywota i tak. Czy światło będzie 24/0 czy 20/4 czy 18/6 czy 12/12. Czym więcej światła tym większy plon.

Źródło z innego forum...
Już sam nie wiem ... Każdy pisze co innego ...
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Punky »

No to nie jest proste. Ogółem na weg najlepszy jest fotoperiod 12/1 który całkowicie odbiega od normy. Jednak przez pierwsze 3 tyg wegetacji najlepiej trzymać 18/6. Później jak zakwitnie stopniowo zmniejszać czas naświetlenia kończąc na 12/12 wtedy rosliny szybko nabieraja masy.
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

A co jak zostawię na 18/6 ? Odbiję się to jakoś ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Punky »

Jakoś napewno, lecz zaszkodzić nie zaszkodzi.
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Czyli plon bd mniejszy czy słabszy ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: Punky »

Myślę że to i to. Ale jak nie czujesz się pewnie to nie kombinuj dobrze będzie i tak.
taS

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: taS »

Myślę że ustawie im 15/9 z racji tego że w boxie mam jeszcze trzy mniejsze a ta amnesia ak co ma 3 tygodnie dziś wypuściła pierwsze włoski ... i boję się że bd malutkie ;/ Sprawdź moją fotorelacje ja możesz...
Awatar użytkownika
wacek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2014, 13:16

Re: Automaty 12/12 ?

Post autor: wacek »

Najlepsza opcja 20/4 i
ODPOWIEDZ