Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Czegoś nie wiesz, zapytaj tutaj.
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

Witam!
Na początku powiem ze przeczytałem podobne tematy jednak nie znalazłem rozwiązania dlatego zakładam nowy , więc do rzeczy. Mam problem moją roślinką mianowicie od około tygodnia zaczeły jej schnąć małe liście na dole nie zwracałem na to uwagi ponieważ te liście nie były znaczące. Teraz jednak ''choroba'' obejmuje wyższe partie rośliny.Mam dwie rośliny z takich samych nasionek , ta druga jest młodsza o około 5-6 dni w przeciwienstwie do tej drugiej jest zdrowa choć podlewam i nawożę takimi samymi ilościami i takim samym preparatem( zdj w linku) o składzie N:2% K:2% P:2%.Rośliny są posadzone w takiej samej glebie i obie były przesadzane po dwa razy.Obie również dostają taką samą ilość światła.I teraz pytanie czemu ta druga jest ""chora'' , co jest tego przyczyną ? Wszystkie potrzebne zdjęcia są w linkach. Prosze pamietać ze rośliny sa hodowane w takich samych warunkach.
1) ROŚLINKA ZDROWA : Obrazek
2) ROŚLINKA ''CHORA'' : Obrazek
3) WYGLĄD OD BOKU ROŚLINY ''CHOREJ"" : Obrazek
4)''CHORE'' LIŚCIE : Obrazek
5) MOJA GLEBA : Obrazek
6) NAWÓZ KTÓRYM PODLEWAM : Obrazek
Bardzo proszę o zrozumiałe odpowiedzi.
POZDRAWIAM !!
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Nico »

Wydaje mi się, że przelałeś. Jak często podlewasz? Jak często dajesz nawóz? Ile one mają dni? Masz doniczki z dziurkami w dnie?
taS

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: taS »

Przelane ... Po co ci te sreberko na ziemi ?! Żeby trzymało wilgoć ? haha Weź to wypierdol ... I daj jej odpocząć od wody ...
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Punky »

Przelana to po 1. po 2 to że roślina odrzuca stare liście jest w zupełni normalne, nie przejmuj się tym. Po 3 jak trzymasz ją na parapecie to wyjeb od razu, bo możesz sobie zrobić przypał a palenia nie będziesz miał więcej jak 0,5g
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: osiol »

Z tym 0,5 g to przesada jeesli potrzyma troche pogoda dopisze i zwiekszy nawoz ok 6 g moze wyciagnac
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

spokojnie na noc ona idzie do boxa. => nie jest na samym słońcu
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Nico »

Skoro masz box to po co ją wyciągasz? Zostaw ją niech tam sobie rośnie pod lampą [usmiech]
taS

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: taS »

Napewno dla oszczędności :P
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Nico »

Chyba oszczędności na plonie [szydzi]
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

wyciągłem je by zrobić zdj. Przestałem podlewać lecz liście dalej zółkną troche wolniej ale jednak zółkną.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Nico »

Prawdopodobnie i przelałeś i przenawoziłeś trochę. daj jej teraz odpocząć chwilę aż ziemia zrobi się całkiem sucha. Potem podlewaj kilka razy samą wodą ale sprawdzaj wcześniej na ile mokro ma.
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Zrobię jak piszecie. Za pare dni dodam zdj. Co z tego wyszło.
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

witam ponownie . sprawa wygląda nie ciekawie.Liście które usychały oberwałem i zaraz po tym zaczeły schnąc listki które jako pierwsze przypominały krztałtem ''dłoń'' wcześniej schły tylko te które miały po max 3 listki. wzrost roślinki przebiega prawidłowo pojawiają sią nowe liście i nowe odnóża roślinki.Czy to możliwe ze to naturalny proces rośliny? fakt faktem przenawozilem bo lałem dużo nawozu.Czy mogę coś jeszcze zrobić niż ja nie podlewać? Ps. dziś ją przesadziłem do donicy 20l i podlałem 100ml wody bo ziemia była dość sucha. druga roślina ma się dobrze.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: Nico »

Daj zdjęcia będzie można lepiej określić co się dzieje.
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

Oto potrzebne zdjęcia.
SUCHE LIŚCIE : Obrazek
MŁODE LISTKI : Obrazek
OGÓLNY WIDOK : Obrazek
Więc tak jak pisałem tylko dól i średnia partia rośliny schnie . Ogółem roślina wygląda dobrze. jednak jeśli przyjrzeć się dokładnie wyższym partiom liści da się zauważyć że za parę dni będą schnąć. Do gleby dodałem skruszonej kredy w wiadomym celu.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: osiol »

zostaw ja na tydzien nic nie lej jej ;p
minecisek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:16

Re: Dziwny problem z Listkami ! ! ! Help

Post autor: minecisek »

witam ponownie , żółknięcie chyba ustało.Jednak mam jeszcze pytanie mianowicie czy mogę już przestawić flo na 12/12? Wys. Roślin to ok 34 cm bez treningu . Obie mają ok 40-45 dni życia za sobą. I jakie potrzebne mi minimum oswietlenie do kwitnienia tzn ile sztuk świetlówek 20w na wymiary boxa 32x69x120( h)?Dodam że są słabo rozgałęzione.
ODPOWIEDZ