Jak długo można przechowywać nasiona?

Czegoś nie wiesz, zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: Ryder »

Mam dwuletnie nasiona z thc-thc.com nie otwierane, przechowywane w ciemnym miejscu temperatura ok 10 stopni. Będzie coś z tego? Planuje wysadzić na wiosne
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: KMD »

Powinno być jeśli faktycznie są przechowywane w takich warunkach. A czy były w jakimś szczelnym pojemniku np takim na żywność. Bo jeśli nie to mogły wyschnąć przez te 2 lata.
Ogólnie nasiona powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku-słoiku w ciemnym i chłodnym miejscu. Tak przechowywane po roku mają małe straty 80% a nawet więcej powinno spokojnie wykiełkować. Po dwóch latach już trochę mniej wykiełkuje.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: Arizona »

100% kiełkowności może nie byś ale na pewno spora część wykiełkuje. Jak dobrze przechowywałeś. [peace] Życzę powodzenia. I daj znać ile pękło bo sam jestem ciekawy.
Awatar użytkownika
Brzeszczot
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 135
Rejestracja: 20 sie 2010, 1:32

Re: Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: Brzeszczot »

Na stronie sklepu mają fajną informację jak przechowywać nasiona https://thc-thc.com/jak-przechowywac-nasiona,121.html
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: Ryder »

Nasionka są pozamykane tylko w plastikowych fiolkach :/ Może i dam znać co z nimi, do sezonu jeszcze daleko a indor nie mam możliwości [mur]
Awatar użytkownika
Sobol
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2017, 16:33

Re: Jak długo można przechowywać nasiona?

Post autor: Sobol »

Do lodowki je wrzuc do wiosny.
ODPOWIEDZ