Ciastka z THC

Potrawy z wykorzystaniem konopi.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Ciastka z THC

Post autor: Punky »

Witam bardzo serdecznie
chciałam wam dziś przedstawić przepis na ciasteczka, które właśnie robią się w moim piekarniku

Składniki:
• 200 g mąki
• około 100 g cukru
• mała paczka rodzynek
• 150 g masła (wykonanego wdg np. tego przepisu http://www.growenter.com/viewtopic.php?f=60&t=299)
• 2 żółtka

1. bierzemy masło (ja dodałam też trochę mąki ale mąka w tym etapie jest zbędna)



2. ucieramy na jednolitą masę. Jest to trochę ciężka praca ale po czasie otrzymujemy takie efekty:



3. po otrzymaniu takiej masy dodajemy cukier i mąke i ucieramy dalej do uzyskania bardziej hmm 'ciastowej masy' która bynajmniej u mnie była strasznie sucha. Następnie dodajemy żółtka no i znów ucieramy. Tym razem jest duzo łatwiej i przyjemniej
dosypujemy rodzynki (które wcześniej powinny wymoczyć się w wodzie, żeby nie były za twarde).
Tak gotowe ciasto wrzucamy na jakies 15 min zawinięte w folii aluminiowej do lodówki.
Po wyciągnięciu ciasta z lodówki blache nacieramy masłem i posypujemy bułką tartą (ja z powodu braki bułki zastąpiłam ją mąką). Formujemy ciasteczka w jakie chcemy kształty.



4. wkładamy do rozgrzanego do 160 stopni piekarnika na jakieś 20 min.


5. po wyjęciu z piekarnika i ostudzeniu otrzymujemy
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Ciastka z THC

Post autor: diselryder »

A gdzie marihuana?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Ciastka z THC

Post autor: Punky »

W maśle.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Ciastka z THC

Post autor: diselryder »

Sorry nie doczytałem.Ciasteczka może jeszcze w tym roku.
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Ciastka z THC

Post autor: Fifulec »

Czy wypróbowałeś ten przepis na sobie? Szukam czegoś sprawdzonego w praktyce, ponieważ chciałbym poeksperymentować z zieloną kuchnią. Raport oczywiście zdam.
ODPOWIEDZ