Green Dragon

Potrawy z wykorzystaniem konopi.
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Green Dragon

Post autor: JanekPalacz »

Mimo że przepis gdzieś był pisze nowy, bo lepszy i nie ma w tym dziale jeszcze dragona.

Mimo, że alkohol jest śmiertelnie niebezpiecznym i uzależniającym twardym narkotykiem, praktyka dowodzi, że może być zażywany w rozsądny sposób, a większości konsumentów nie rujnuje życia, dostarczając przyjemnych odczuć i nie wyrządzając większych krzywd. Autor tych słów we wcześniejszej młodości kilkukrotnie próbował przygotowania mikstury ziołowo- alkoholowej, zawsze jednak z miernymi rezultatami – a to ohydny smak, a to „przymulające”, usypiające działanie. I to pomimo, że mikstury mleczno-tłuszczowe wychodziły bez zarzutu.

Przyczyny były różne. Zioła w formie brązowych kostek jako cenne zawsze używane były w zbyt małej ilości, poza tym, produkowane często z odmian o pochodzeniu indyjskim, same w sobie były, jak na zioła, bardziej uspokajające niż rzeźwiące. Nie zdało także egzaminu jako medium domowe winko na drożdżach o niskim procentażu, które też nie zawsze i nie każdemu udaje się przygotować w całkowicie bezpiecznej dla żołądka wersji, wymagające poza tym sprzętu i czasu. O materiał listny lub zapylone kwiatki było łatwo, jednak smak siana, duża ilość chlorofilu w stosunku do żywicy i wpływ tego wszystkiego na żołądek powodowały, że mi i testerom odechciewało się czegokolwiek poza spaniem i ewentualnie womitacją. Niby wiedziałem, że można to na początku dobrze przepłukać wrzątkiem, ale po tylu nieudanych podejściach zwątpiłem w sens podobnych przedsięwzięć. Niedawno jednak ku swojemu zdumieniu zostałem poczęstowany naprawdę godną nalewką, stworzoną od niechcenia z miernych ziół pzez niejakiego EmYotta.

Ponieważ nie zachęcamy do konsumpcji ani miękkich, ani twardych narkotyków, jak alkohol, opiszemy, jak nie należy tego przygotowywać.

Nie bierzemy ziół, w ilości wedle uznania i możliwości (jeśli szkoda nam efektownych pąków, nie brać liści lub zapylonych kwiatów), nie zalewamy wódką bądź spirytusem. Ponieważ sam alkohol jest tzw. depresantem, lepsze będą zioła orzeźwiających odmian. Nie wyparzać uprzednio wodą, co znacznie poprawiłoby smak produktu. Wydaje się, że gdyby je przed zalaniem wysuszyć, ich działanie byłoby mocniejsze. Można by drobno pokruszyć lub zmielić, lecz nie byłoby to konieczne (oczywiście, gdybyśmy to jednak robili, a przecież nie ma o tym mowy). Nie dodawać dla smaku miodu, jak również syropu np. malinowego. Takiego użył twórca receptury, być może na jego miejscu wypróbowalibyśmy żurawinowy, z lipą albo różany – kwestia gustu i dostępności surowców pod ręką. Nie zostawiać na np. dwa tygodnie do „przegryzienia”, może czasem mieszając i na koniec ewentualnie filtrując, wyciskając resztki. Smak tak powstałej nalewki był zdecydowanie lepszy, niż wszelkie mozolne wynalazki, z jakimi miałem nieprzyjemność przed laty, wprawiała w błogi stan, nie zwalając z nóg do snu. Sączona z szerokiej szklanki o grubych ściankach kojarzyła mi się, nie bez powodu, z rozgrzewającym miodem pitnym (pozdrawiamy zimę). Być może nadawałaby się i z lodem oraz wodą sodową i może cytryną, gdyby nadmierna słodycz mdliła. Smak polnego chwastu nie doskwierał, wszyscy poczuli się po spożyciu lepiej, i to na wiele godzin – czego chcieć więcej? Jedyny niewielki problem: odczuwaliśmy przemożną potrzebę wypicia olbrzymiej ilości soku lub mineralki.
Jeszcze raz powtórzymy: nie zachęcamy do niczego, opisujemy jedynie dzieło kolegi i jego skutki. Alkohol potrafi być niezdrowy i groźny, a konopia jest ścigana prawem w wielu krajach (łamania prawa należy unikać). Podziękowania dla „EmYotta” za pomysł! :->
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Green Dragon

Post autor: Grzybek!21! »

JanekPalacz pisze:Mimo że przepis gdzieś był pisze nowy
To nie rób syfu [mur] takie coś mnie wkurwia jak ktoś wpierdala coś co już jest myślę że Admin się tym zajmie niech któryś skasuje! [zapalmy]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Green Dragon

Post autor: JanekPalacz »

Adminowi to nie przeszkadza jak widać po postach Diselrydera.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Green Dragon

Post autor: Grzybek!21! »

No kurwa to pomyśl nad swoją przyszłością na tym forum bo spam się robi a jak ty bd patrzał na diselrydera (choć on nie podbija tematów)... Nie patrz na kogoś tylko na siebie jak ja bym był Adminem to warn już minimum [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Green Dragon

Post autor: diselryder »

O co mu biega?
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Green Dragon

Post autor: JanekPalacz »

diselryder pisze:O co mu biega?
O to że napisałeś temat dotyczący FIM w "słowniku", mimo że był on już od paru miesięcy w "ważne tematy".
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Green Dragon

Post autor: Punky »

Trzeba było napisać pod tematem by go przenieść, a swój post dać pod nim.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Green Dragon

Post autor: diselryder »

No tu to się akurat z tobą zgodzę.Ale to było moje niedopatrzenie. [peace]
ODPOWIEDZ