Mój pierszy box

Wszystko o growboxach do uprawy i hodowli marihuany.
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Witam wszystkich. To mój pierwszy post wiec nie bijcie. wiem ze wiele z tych pytan juz kiedys padlo ale postanowilem zadac je jeszcze raz zeby uzyskac konkretne odpowiedzi o ktore prosze. Własnie koncze swój pierwszy box 60x60x135. wylozony kocem strażackim. lampa HPS 250 z zarówką do AF (jakies 27500lm) rosliny 3x AK47 auto femi. zastanawia mnie czy nie dolozyc jarzeniówki zeby dołozyc troche lm. moje pytanie to czy sam HPS nie bedzie wytwarzal zbytniej ilosci ciepla. nie rozwiazalem jeszcze problemu wentylacji ale sam box moze byc bez lipy otwierany. Lampe kupilem na allegro 250w za 205zl.... troche tanio jak na taki opis:
1.Odbłyśnik lampy wykonany jest z blachy aluminiowej o specjalnych przetłoczeniach.Zastosowanie tego typu blachy powoduje,że światło rozpraszane jest równomiernie i nie przypala roślin.
2.Oprawka ceramiczna polskiej firmy ELGO. Wysoka trwałość i jakość wykonania. Gwint E 40
3. W układzie zapłonowym zastosowany jest kondensator mocy biernej. Który zmniejsza koszty za energię elektryczną o 40% oraz zapłonnik Tridonic / lub -Helvar, Vossloch Schwabe.
4.Przewód zasilający o łącznej długości 3 metrów wraz z wtyczką, umożliwia podłączenie lampy do sieci na napięcie 230V. Dławiki PG7 zabezpieczją przed przypadkowym wyrwaniem przewodu z poszczególnych elementów zestawu.
5.Cała lampa jest mocowana na solidnych hakach oczkowych, łatwy do powieszenia.
6.Zestaw bardzo cichy - Ulepszony sposób mocowania elementów układu zapłonowego, powodują zmniejszenie rezonansów własnych
7.Podzielony układ zapłonowy lampy- Zwiększa trwałość i niezawodność lampy. Plus rozdzielony układ zapłonowy. czy to nie jest jakas lipa czasem??? pestki ze sklepu THC-THC. podobno dobry sklep. kolejne pytanko czy na takiej powieszchni boxa stosowac trening LST?? starczy im miejsca? i ile w ogole moze z tego wyjsc?? ostatnie pytanie to jak sie prezetuje opisany przezemnie box?? cos pozmieniac? wole teraz zapytac zanim zaczne kielkowac. z gory thx za pomoc. z bogiem ludzie :)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Pojechałeś ;DDD Styknie w 10000% wszystko ;) Co do wentylacji to Nico jak wejdzie to napewno ci doradzi ;) LST na tą wysokość co ty masz boxa to raczej zbędny bd bo one ci takie wielkie nie urosną ;) Zrób sobie dla porównania powiedzmy jedna na LST a dwie zostaw normalnie to potem bd widział efekty i co robić ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

1. Na 3 AK af powinno Ci spokojnie wystarczyć zarówno wymiar boksa jak i lampa bez dodatkowych świetlówek.
2. O temperaturę musisz zdecydowanie zadbać. HPS wydziela sporo ciepła i jeżeli możesz mieć otwarty box na początek to ok, ale weź pod uwagę że w fazie kwitnienia będzie czuć w całym domu [usmiech]
3. LST zdecydowanie tak. Jak je ładnie poprowadzisz nie powinieneś mieć problemu z miejscem.
4. Sama lampa jest ok. W tych zestawach zawsze najdroższy jest zasilacz. Słabo znam się na zasilaczach ale ten mi się wydaje niestety jakimś po taniości zamiennikiem. Na razie prawdopodobnie Ci wystarczy ale podpytał bym się jeszcze kogoś kto się na elektryce zna aby Ci potem żarówka nie strzeliła z przegrzania.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

I wszedłem taSiu tuż po Tobie [usmiech]
LST robisz przede wszystkim na rozkrzaczenie i plon a mniejsza wysokość to przy okazji bonus [usmiech]
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

No ale jak on ma wysokość 135cm to wydaje mi się że to zbędne ;) Ja mam na 1m i nie wykorzystuję tego w 100% ;) Ale jak kto woli ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

taSiu skup się. Czytałeś kiedyś dlaczego i po co dokładnie robi się jakikolwiek trening rośliny? Wysokość boksa to wtórna kwestia.
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Wiem wiem ;P Ale ta wysokość jest naprawdę nie potrzebna chyba że dosyć spore krzaczki chce sadzić , ale jeżeli chodzi o ak47 to one bd miały maksymalnie po 50-60cm ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

A jak zechce coś innego to cały boks będzie od nowa stawiał? Ma podwieszki do odbłyśnika to sobie spokojnie wysokość lampy ustawi [usmiech]
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Dlatego piszę , jeżeli bd chciał coś większego to spoko ale na akacze przesadził :P Tak ogólnie to wszystko spoko , tylko fajnie by było jak byś jakieś fotki dodał ;) Wtedy można więcej o tym napisać ;) Z montujesz to napisz i dodaj ;) pozdrooo !
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

dzieki za odpowiedzi. box jest wysoki bo zrobilem go ze starej szafki. nie musialem sie zbytnio wysilac:) na poczatek zdecydowalem sie na automaty bo chce miec jak najszybciej plony. później bede inwestował w zwykle pestki. ponoc rosną większe wiec wykorzystam przestrzeń. postaram sie wrzucic fotki na dniach. jeszcze pytanko, jaki proponujecie najlepszy czas naswietlenia dla auto?? pytam bo zdania sa różne
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Ta dyskusja niedawno była [usmiech] Możesz jechać jak chcesz ale na początek proponuje 20/4 ewentualnie 18/6.
Co do fazy kwitnienia to sam musisz zdecydować.

viewtopic.php?f=53&t=1287
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

zaczne od 20/4 potem zobaczymy. dzieki pozdr.
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatury... w boksie jest ok 33C kiedy troche uchyle spada do jakiś 30, 29. nie za duzo?? opieram sie na zdaniu ze optymalna temperatura dla roslin tego gatunku to miedzy 37-45 C. ale Aka jest podobno przystosowana do niższych temp. i to mnie troche martwi dlatego chcialby znac opinie kogos bardziej doswiadczonego. HPS jest w odległości 64cm od plantów. sama żarówka wcale az tak nie grzeje wbrew powszechnej opinii. to układ strasznie napierdala dlatego dalem go troche wyżej
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Nic nie uchylaj , ja w lato w boxie miałem też ponad 30 stopni i nic się nie działo ... Daj więcej szmat mokrych z zimną wodą do o koła to pomorze ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

taS skąd Ty te info bierzesz? To, że przeżyły nie znaczy, że jest całkiem dobrze [usmiech]
Optymalna temperatura to ok 26 do 28 stopni. Popracuj nad wentylacją. I dbaj o wilgotność w takich temperaturach szybko spada.
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Z własnego doświadczenia ;) całe lato napier... mi te lampy w takich upałach że szok ... Fakt że nie miałem wtedy termometru ale napewno była wysoka... I jakoś dobrze się rozwijały... Pomyśl , jak je masz gdzieś na spocie w dzień w którym modlisz się o trochę wiatru a jest skwar prawie 40stopni to jak one sobie dają rade ? Wiem że są pewne granice w optymalnej temperaturze ale skoro dają sobie tak radę to w boxie też sobie dadzą ;) Takie jest moje zdanie... Teraz gdy palę w piecu i do tego chodzą lampy to jest 31-32 stopni i jakoś zbytnio się tym nie przejmuje ;) Ja rozumiem stary pierwsza uprawa i się stresujesz , też tak miałem ! ;) Ale spokojna twoja rozczochrana ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Nie o to chodzi co można z nimi zrobić i jakim ekstremom poddać, tylko jak zapewnić im optymalne warunki. Owszem wytrzymają dużo.
A sprawdziłeś może dla porównania jaki miałbyś plon w porównaniu z obecnymi warunkami gdybyś miał np optymalną temperaturę i wilgotność?
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Tak , Amnesie rosą własnie w takich warunkach [usmiech] Może temperatura jest raz na dwa dni za wysoka o parę stopni ale muszę palić w piecu a w nocy bez lamp mają 25 stopni... Wilgotność ciągle 50%-70% [usmiech]
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Thx za odpowiedzi. podnioslem nieco lampy temperatura teraz to 28c czyli chyba ok. nie wiem jak w nocy bo nie mialem okazji jeszcze sprawdzic. lampa wylacza sie o 01.00 i wlacza o 05.00 akurat kiedy spie:) sprawdze dzisiaj ale mysle ze nie spada ponizej 24, 23 stopni. problem wilgotnosci powietrza rozwiazalem w nastepujacy sposo: sznurek zapleciony w gruby warkocz z koncami zanurzonymi w wodzie i rozlozony miedzy donicami:) mało subtelne ale powinno wystarczyc. ja i dziewczynki jestesmy wdzięczni za odpowiedzi [usmiech]
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Mało subtelna to jest mokra szmata w boxie na moim przykładzie xD Ale mi stoi w łazience więc tam ma wilgoć nawet bez szmaty ;) pozdrooo !
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

zdjecie boxu jeszcze bez plantow, puste doniczki:) reszta bedzie na dniach
Obrazek
teraz są juz rośliny a lampa jest troche nizej
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Jak z wentylacją i temperaturą?
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Temperatura wacha sie miedzy 28-31c co do wentylacji to uchylam poprostu szafe:) nie zamontowałem jeszcze wiatraczków bo nie mialem czasu. zrobie to na dniach. dwa wystarczą? mysle o 12v
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Powinno starczyć.
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Oto dalsze fotki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rosliny mają po 14 dni. jak widać na zdjeciu nr 2 jedna z roslin bardzo slabo rosnie. Od samego poczatku miala problemy. wyszla z ziemi dwa dni po kolezankach i narazie nic nie zapowiada ze wystrzeli w gore i im dorówna. wydaje mi sie ze pestka byla poprostu wadliwa. no coz.... nie mozna miec wszystkiego:) [uprawia]
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Jeszcze cię zaskoczy ;) A tak to spoko krzaczki ;) Amnesie mi szły podobnie ;) z fartem !
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Nie przelewaj. Nie kombinuj nic z tą słabszą. Wygląda zdrowo więc daj jej rosnąć a jeszcze możesz się zdziwić.
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

na zdjeciu widac ze jedna rosline nie popsadzilem po srodku donicy a troche z boku... (biała donica) to mialo byc przygotowanie do LST. tak zeby nie wychodzila poza donice. nie wiem czy dobrze zrobilem...? podlewam je teraz biohomusem forte co drugie podlewanie
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Jak sie ładnie rozkrzewi to za donicę i tak wyjdzie [usmiech] Nie są to jakieś wielkie donice. Nie przesadź z nawozem bo przypalisz i będzie kiepsko. Tak samo z ilością wody przy podlewaniu. Donice są z dziurkami na dole? Wrzuciłeś na dno donicy keramzyt?
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

donice dziurkowane sa ale na dno nic nie wrzucalem... szczerze mowiac nie wiedzialem ze powinienem cos tam wrzucic:) kiedy powinienem startować z LST????
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Jak bd miał 4-5 pięter ;)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Zauważyłem ostatnio ze listki zaczynają żółknąć. wyczytałem ze moze to byc od przelania albo nie właściwe Ph. ziemia ma 5.5-6.5 wiec chyba ok. od czego to moze byc? powinienem sie martwic??

Obrazek

Obrazek
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

To jest docelowa donica? Trochę mało ziemi. Masz dziurki w dnie donicy?
Najprawdopodobniej przelewasz. Daj jej odpocząć i sprawdzaj paluchem przed podlaniem.
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Tak to miala byc docelowa donica. dziurki sa, jak pisalem wczesniej. faktycznie moze przelalem. dam jej odpoczac. mimo tych zoltych lisci roslina strasznie zapiepsza:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

No jak masz taki sprzęt to się nie dziwie że zapierdala ;)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

taS pisze:No jak masz taki sprzęt to się nie dziwie że zapierdala ;)
Heh staram sie:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Pytanko jeszcze... stosowac topping do LST???
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Wiesz co , ja uciąłem szczyt jak miała 5 pięter i potem ją nagiąłem ;) Nic specjalnego z nią nie robiłem typu zapałki w łodygach itd ... Mam jedną Amnesie co ją posadziłem dla testu i łamię jej łodygi ale nie tak żeby była urwana tylko gnę aż pyknie leciutko i za dwa dni w tym miejscu robi się strasznie gruba jak by taki ring się robi ... Nie wiem co z tego bd ale to tylko test ;)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

mozna w ten sposób ładnie rosline poprowadzic. pies kiedys ogonem outa mi zlamal, roslina sie zrosła i w bok szła:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

No to widzisz :P Musisz po testować samodzielnie co i jak ci pasuje i w tedy bd wiedział co i jak robić ;) Musisz praktycznie samemu do wszystkiego dojść [usmiech]
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

spoko, thx za odpowiedzi. Niedługo polecą dalsze fotki
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Dalsze fotki plantów. mają ok. 30 dni. foto zmienilem dzisiaj na 12/12 i startuje z Planton K. Prosze o opinie:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Troche mnie martwią żółte listki ale poza tym roslinki sobie radzą. na foto nr. 4 jest moje pierwsze LST. ładnie sie rozkrzacza:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

No No powoli do celu :P Listkami się nie przejmuj ;) One czasami same usychają bo przekazują energię wyżej ;) Przycinasz coś czy wgl ? Jedni przycinają drudzy nie ... Opinie są różne [usmiech]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Coś jest nie tak. Za dużo żółtych liści. Może się ktoś bardziej doświadczony wypowie, ale moim zdaniem przenawoziłeś albo PH Ci siadło. Może podlej dolomitem albo przynajmniej kredą i zweryfikuj dawki nawozu.
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

I tego kermazytu czy co tam masz wywal trochę bo ziemia musi też oddychać ;)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Dolomitu nie posiadam, co do ziemi to myslalem zeby skorupki od jajek pokruszyć i podsypac. nawozu nie leje za duzo, co 2, 3 podlewanie. obciolem po dwa zolte listki przy dosypywaniu ziemi bo troche malo bylo.
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Nie dawaj skorupek z jajek bo ci zgnije i za śmierdnie wszystko ... Kreda Biała Szkolna ;)
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Ok lece jutro po krede:) niedługo polecą kolejne foty:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Siema oto kolejne fotki plantów

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
taS

Re: Mój pierszy box

Post autor: taS »

Dlaczego wklejasz to tu zamiast zrobić sobie fotorelacje ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Mój pierszy box

Post autor: Nico »

Ładnie rosną. Byle tak dalej. Z fartem [usmiech] [trawka]
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: Mój pierszy box

Post autor: 1nielegal »

powodzenia ..
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Mój pierszy box

Post autor: Helios »

Wrzucam fotki tutaj bo tak jakoś mi wygodniej:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Awatar użytkownika
Stewie
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 16 paź 2013, 2:57
Lokalizacja: WWA MKTW

Re: Mój pierszy box

Post autor: Stewie »

Eeeee... no ładnie ci się pasie ... fotki całkiem smakowite [zdjecia]
ODPOWIEDZ