Sposób wentylacji mego boxa

Wszystko o growboxach do uprawy i hodowli marihuany.
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Sposób wentylacji mego boxa

Post autor: Komediant »

Witam.

Mam spory problem, otóż mam do dyspozycji boxa (szafę), nie znam jego wymiarów ale coś z wysokością na pewno ponad metr, szer i dług myślę około 50cm. Mam spory problem, gdyż nie wiem w jaki sposób tą szafe wentylować, niefortunnie ma trudne położenie, które przedstawiłem na rysunku

Obrazek

Czerwone kreski oznaczają ściany

Szafa ma z prawej strony ścianę, odstęp między szafą a ścianą wynosi może milimetr hahaha, tak samo za szafą i z lewej strony szafy, odnośnie góry, jest tam mini szafka połączona razem z tą szafą. Nie mam pomysłu gdzie mógłbym wkręcic te wentylatory razem z filtrem węglowym i innymi rzeczami, możecie jakoś pomóc odnośnie miejsca na wentylatory? Wstawić je z przodu szafy to raczej nie ma takiej opcji, przecież to ma być zwykła szafa nie stwarzająca pozorów :D
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Sposób wentylacji mego boxa

Post autor: Helios »

Heh trudna sprawa:) mialem podobna szafe. jezeli nie zalezy ci na meblach mozesz poprostu przebic sie przez szfe od strony gdzie nie styka sie ze scianą. zaznacz krąg o srednicy odpowiadajacej srednicy wiatraczka nastepnie wywierć kilka otworów na lini tego kregu na tyle blisko siebie zebys mogl wybic ten krag młotkiem:) zrob to w dolnej czesci szfy i ustaw wiatrak tak zeby wdmuchiwał powietrze... Wylot i filtr proponuje ustawic w gornej czesci szfy. w tej mniejszej szafeczce:) ciepło zawsze wędruje ku górze. nie musisz sie martwic ze szafka (ta na gorze:) bedzie zamknieta. temperatura nie przekroczy wartosci krytycznej:D Sory za ewentualne bledy ale pisze na NIEZIEMSKIM kacu:) powodzenia i daj znac jak rozwiazales ten problem [peace]
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
Komediant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:08

Re: Sposób wentylacji mego boxa

Post autor: Komediant »

Trudna sprawa bo szafa dotyka ściany z dwóch stron(tył i prawa strona), jedynie z lewej strony (z lewej strony dotyka innych części mebli) i z przodu, z przodu raczej odpada. W górnej części szafy wywiercić otwór do małej szafki a z małej szafki pod sufit? czy już od małej szafki dalej nie wiercić nigdzie otworów? A co powiesz na to aby odsunąć trochę szafę od ściany tylniej i z tyłu zrobić wiatrak wlotowy z dołu szafy tak aby wiał na kwiatki a do małej szafki wylotowy lub na górze szafy za światłem? będzie tam może 10-20cm szerokości za szafą, czy na takich wymiarach będzie dobra wentylacja?

Z tym wylotem i wlotem w te samo miejsce może być problem bo zdaje mi się, że miejsce za szafą nie jest zbyt dobrze wentylowane i przy wypuszczaniu ciepłego wentylator wtłaczający może wtłaczać te właśnie wypuszczane powietrze.

A co jeżeli mała szafka nie jest dostępna i mogę wykorzystać tylko tą szafę?

Z góry dzięki za odpowiedź i zainteresowanie. [peace]
Awatar użytkownika
Helios
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 70
Rejestracja: 16 wrz 2013, 9:05

Re: Sposób wentylacji mego boxa

Post autor: Helios »

Jezeli nie mozesz sie przebic do tej malej szafki to z filtrem moze byc spory problem. zakladam ze nie chcesz zeby byl widoczny. co do wlotu powietrza to skoro mozesz odsunac szafe od sciany to po problemie. gdybys jednak przebil sie do gornej szfeczki to raczej nie musisz wiercic zadnych dodatkowych otworow. temp. bedzie ok, co jakis czas mozesz otworzyc gorna szafeczke na godzine, dwie. no chyba ze trzymasz tam jakies zeczy np. ciuchy i takie tam. ciuchy bardzo dobrze chłoną zapach ale niestety przesiakniete nim, bardzo smierdza:)
Nie chce żebyś zrujnował sobie życie przez marihuanę, więc ja Ci je zrujnuje gdy cie z nią złapie...
ODPOWIEDZ