Jeden wentylator w boxie?

Wszystko o growboxach do uprawy i hodowli marihuany.
super355
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2014, 8:06

Jeden wentylator w boxie?

Post autor: super355 »

Witam! Mam pytanie odnośnie wentylacji growboxa. Czy dopuszczalne jest aby za wentylacje odpowiadał tylko jeden wentylator pracujący w środku? Czy powinien koniecznie mieć wlotowy i wylotowy plus ewentualnie mieszający? Wymiary boxa to 76x29x71, zastanawiałem się czy jeśli za pomocą jednego wentylatora uda mi się uzyskać warunki odpowiednie dla rośliny (wilgotność i temperatura) to czy on sam wystarcza?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Jeden wentylator w boxie?

Post autor: Nico »

Boks z założenia jest przestrzenią zamkniętą, więc siłą rzeczy powietrze musi być do niego doprowadzane z zewnątrz. Tylko tak zapewnisz jego wymianę. A o wymianę powietrza głównie chodzi. Tak więc jeden wentylator tylko mieszający nie wystarczy zdecydowanie bo będzie ciągle mieszał to samo. Możesz pokusić się o zrobienie tylko wpychającego wentylatora, gdyż nadmiar powietrza siłą rzeczy zostanie wypchnięty, ale to daje Ci małą kontrolę nad przepływem powietrza przez boks jak i sposobem jego mieszania. Ponadto zależy jak szczelny masz boks. Optymalnie jest założyć dwa wiatraczki wpychający i wyciągający.
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Jeden wentylator w boxie?

Post autor: piotriss »

Tak jak kolega wyżej napisał,najlepiej jest mieć wpychający powietrze i wyciągający.Ja polecam zrobić tak,że zanim kolega wstawi tam roślinkę to niech do środka da stację pogodową i odpali pustego boxa z wiatraczkiem cały czas włączonym na jakiś czas i niech później przyjdzie i zobaczy jaka będzie temperatura.Jak będzie koło 25C to jest ok.
ODPOWIEDZ