Oglądał ktoś film World War Z?

Kino i filmy które żeście oglądali lub chcecie obejrzeć.
Awatar użytkownika
Alien
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2014, 1:45

Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: Alien »

Oglądaliście film "World War Z"? Ja oglądałem i fajny film który jest bardziej realistyczną wersją Resident Evil.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: osiol »

world war z ogladalem nie przypadł mi do gustu [nea] polecam film Wyspa tajemnic kolega mi polecił zobaczyłem i naprawde zrobił na mnie ogromne wrażenie. :D
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: KMD »

Ja oglądałem i mi się podoba. Po tym filmie zacząłem się zastanawiać nad faktycznym zagrożenia tego typu dla naszego gatunku. Jak myślicie ktoś pracuje nad tego typu wirusem? To by była niezłą broń, eksterminacja ludności i wszystko by zostało dla najbogatszej kasty ludzi. Po czymś takim naszym światem mogła by rządzić tylko jedna grupa ludzi jeden prezydent na całą planetę. Nikt nie użyje bomb atomowych bo można nią zniszczyć drugich ale planeta będzie po czymś takim nieprzydatna a eksterminacja innych wirusem zostawia całe bogactwo naszej planety.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: Nico »

Prace nad wirusami jako bronią biologiczną trwają od zawsze. Ale to nie takie proste jak się wydaje. Problemem nie jest stworzenie broni tylko kontrola nad nią. Najbardziej zjadliwe wirusy typu ebola są bardzo skuteczne i zabijają szybko, ale problemem jest ich dostarczenie i szczepionki dla tych którzy mają ocaleć. Szczepionki można tworzyć tylko dla znanych szczepów. A wirusy niestety mutują w zastraszającym tempie. Dlatego na wielu filmach tak ważny jest pacjent "0". Ponadto nie ma leków zabijających jakiekolwiek wirusy. To proste łańcuchy białek w dodatku mutujące. A do inżynierii łańcuchów DNA jeszcze nam daleko. Leki w tym antybiotyki tak naprawdę ograniczają jego wykluwanie/rozmnażanie przez blokowanie podziałów. Organizm i jego samoobrona robi resztę.
No i biorąc pod uwagę to co się działo jakiś czas temu np z SARS nie ma gwarancji, że takie wirusy nie zaatakują wszystkich organizmów żywych ze zwierzętami włącznie.

Wirusy w przeciwieństwie do zwykłej broni chemicznej czy bakteriologicznej to najsłabsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Alien
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2014, 1:45

Re: Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: Alien »

Chyba że ktoś pomyśli o totalnej eksterminacji naszej planety. Sam schroni się w wielkim bunkrze i zniszczy wszystko. W historii ziemi fanatyków nie brakowało, gdy by Hitler dysponował takim wirusem to by zniszczył wszystkich i wszystko włącznie ze swoim narodem [jedi]
Awatar użytkownika
Walus
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2014, 14:30

Re: Oglądał ktoś film World War Z?

Post autor: Walus »

Dla mnie ok.
ODPOWIEDZ