Męskie i żeńskie

Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat uprawy i hodowli marihuany oraz konopi.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Męskie i żeńskie

Post autor: Nico »

Zależnie od gatunku marihuany przez nas posadzonej w okresie miedzy lipcem-sierpniem krzaki zaczynają kwitnąć. Wtedy można rozpoznać które krzaki są męskie a które żeńskie. Tutaj decyzję musicie podjąć wy, czy wyrwać męskie krzaki i mieć dobry towar, czy zostawić je żeby zapłodniły żeńskie i mieć tysiące nasion ale trochę słabszy materiał. Oczywiście nie dotyczy to nasion feminizowanych [usmiech]

Jak rozróżnić czy krzak jest męski czy żeński?

I tu będziecie mieć duży problem.... a nawet bardzo duży (za pierwszym razem, jak się już raz zobaczy to już się potem zawsze wie, chyba, że w bardzo wczesnym stadium kwitnienia, wtedy też może być trudno). W zarysie wygląda to tak, że męskie krzaki mają małe kuleczki, a żeńskie coś jakby włoski. Na początku pojawia się to na samym szczycie rośliny, wyrasta tuż nad najwyższymi listkami. W tym okresie jak chcemy mieć dobry towar musimy często odwiedzać krzaki, tak długo aż będziemy mieć 100% pewność, że ten to męski a ten to żeński i że wyrwaliśmy tego co trzeba. Dodatkowo na dole kilka pomocnych fotek.

Co zrobić z męskim krzakiem?

Oczywiście można wywalić w miejscu w którym nikt za bardzo ich nie znajdzie lub zakopać. Można także inaczej je spożytkować. Ma to mało wspólnego z hodowaniem, ale dam wam dobrą radę - wyrwijcie cały (korzenie zdecydowanie można sobie darować). Umyjcie zimną wodą (chyba, że chcecie jeść z kurzem, i piachem, to polecam inny przepis, zalać gruzem, przysypać piaskiem, będzie zioło po Gruzińsku ;). Wrzućcie do garczka, zalejcie 1-2 litrami mleka (na jedną szklankę zioła - 1 litr mleczka, dodajcie trochę tłuszczu (np. masła). Gotujcie to ciągle mieszając przez 30 min. Odcedźcie i wyrzućcie wygotowaną ganje. Z mleka które zostało (sporo się wygotowuje od 25-50%) zróbcie kakao (pyszny czekoladowo-marihuanowy smak, mniam, mniam) lub budyń (też ponoć pyszny, ale ja nigdy nie miałem cierpliwości żeby zrobić budyń tylko od razu piłem kakao bo szybciej się to robi). Wypijcie lub zjedzcie i zaczekajcie 1-2 h. Kop niesamowity, czegoś takiego nawet się nie spodziewacie. Oczywiście wszystko zależy od waszej kreatywności, możecie z tego mleka zrobić ciasto (i poczęstować rodzinkę ;) albo cokolwiek co robi się z mleka. Wiem, że dużo z was znało ten sposób, ale to dla początkujących, więc napisałem.

Jak mieć trochę nasion a nie zniszczyć towaru?

Kiedy już widzisz, że jakiś krzaczek jest męski, a nie chcesz zepsuć całego towaru nasionami, to lecisz do sklepu i kupujesz jedwab lub nylon (biały obowiązkowo bo przepuszcza on dużo światła), robisz z niego worek (sklejając silikonem) tylko szczelny żeby nic nie wyleciało i przykrywasz nim gałązki krzaka na których są męskie kwiaty albo nakładając je na same kwiaty. Męskie kwiaty pękają i wylatuje ten pyłek. Następnie osadza się on na jedwabiu i nie zapładnia roślin. Wyrywasz wtedy całego męskiego (nie zdejmując jedwabiu!) i wynosisz gdzieś dalej od krzaków. Potem obcinasz czubek jedwabiu tak żeby zmieścił się na gałązkę i nakładasz na jedną gałązkę żeńskiego (tylko uważaj żeby nie zsypać z niego pyłku na inne gałązki). Dzięki temu będziesz miał nasiona tylko na jednej gałązce i będzie ich wystarczająco a nie zmarnujesz reszty towaru. Możesz też nałożyć ten pyłek pędzelkiem itp. ale pamiętaj, że trzeba być ostrożnym, żeby nie zasypać całego krzaka.

Męskie

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żeńskie

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Korki
Poleca
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2011, 14:05

Re: Męskie i żeńskie

Post autor: Korki »

Warto jeszcze napisać coś o hermach, hermafrodytach, czyli rośliny dwu płciowe https://blog.growers.pl/hermafrodyty-cz ... -zapobiec/
ODPOWIEDZ