Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Smakosz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:52

Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Post autor: Smakosz »

Witam. Postanowiłem pierwszy raz zasadzić sobie własną roślinkę. Od paru dni przeglądam forum, czytam na ten temat jednak dalej mam parę wątpliwości. Mam zamiar wykonać 4 growboxy o wymiarach 40x40x120 cm. Pytanie pierwsze czy wymiary takiego boxa będą odpowiednie dla Ak Passion Automatic i Amnesia Ak Automatic? Kolejna sprawa to oświetlenie. Na ten temat nie mam bladego pojęcia, Sprawdzałem ceny lamp HPS i troszkę mnie to przeraziło. Nie stać mnie niestety żeby kupić 4 lampy (około 150zł za jedną to dla mnie za dużo). Jakieś inne rozwiązanie? I najważniejsze sprawa to jaką moc ma mieć taka lampa dla takiego boxu. Z góry dziękuję i mam nadzieję, że pomożecie mi z tymi pierwszymi pupilkami.
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Post autor: matekmaly »

Wymiary sa dobre [usmiech] a co do lamp to nie wiem bo ja tylko sadzonki robie [rasta] i na outdor
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Post autor: HASZYSZ »

W twoim boxie jedna roślina spokojnie bd sobie rosnąć , ale myśle że druga też się zmieści do twojego boxa to trzeba : Minimalnie: 4800 Lumenów Srednio: 6400 Lumenów Optymalnie: 8000 Lumenów
Więc wystarczy HPS 100w , ale pytałeś o alternatywe ja mam podobne wymiary z tym że moj ma tylko 60wys. i przy 4x23w żarówkach energoosczędnych rośnie dobrze :) zresztą możesz zajrzeć do mojej fotorelacji więc wystarczy że kupisz odpowiednią ilość żarówek cfl jedna 23w (w moim przypadku osram ) ma 1500lm te wartości różnią się minimalnie w zależności od producenta . pozdrawiam
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Post autor: Punky »

Moim zdaniem lepiej zbudować jednego BOXa 80 x 80 i dac tam HPS 400W. Będzie w sam raz.

Co do wybranych odmian. Automaty na indoor to nonsens. Tracisz tylko na jakości palenia, a możesz mieć lepsze w zamian za ok 2 tygodnie cierpliwości.
taS

Re: Pierwsze sadzenie. 4 Growboxy

Post autor: taS »

Czemu tak ? Podobno automaty lepiej mieć w boxie i zrobić im LST niż dawać gdzieś na plac ...
ODPOWIEDZ